chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Tynki w systemach dociepleń
artykuł wprowadzający
Ciągły wzrost kosztów ogrzewania, konieczność zapewnienia komfortu cieplnego, czy zagadnienia związane z z ekologią, to tylko niektóre powody, dla których docieplenie budynku jest dziś zwykłą koniecznością. Wybierając system docieplenia do naszej nieruchomości, musimy zwrócić baczną uwagę na rodzaj tynku, który zamierzamy zastosować.

SQS Tynk mineralny - baranek

  właściwości  

Szlachetny tynk mineralny o strukturze ”baranka”. Przeznaczony do wykonywania dekoracyjnych wypraw tynkarskich. Nadaje się do nanoszenia maszynowego. Zalecany do systemów ociepleń quickmix LOBATHERM pod farby fasadowe zgodnie z paletą kolorystyczną quick-mix - Kolekcja A i B. Kolor: biały.

  zastosowanie  

- jako tynk wierzchni na wszystkie podkładowe nośne, odpowiednio przygotowane i wyrównane tynki maszynowe wapienne , cementowo – wapienne, cementowe lub mineralne warstwy szpachlowe
- do malowania farbami quick-mix: silikatową LK300, siloksanową LX 300 lub silikonową LX 350
- produkt systemowy zalecany w systemach ociepleń LOBATHERM S, LOBATHERM S-LINE LOBATHERM W
- na zewnątrz i do wnętrz
- do aplikacji ręcznej lub maszynowej
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

worek 25 kg
Podłoże musi być czyste, nośne, wolne od kurzu i pyłów, smarów, olejów, wosków i innych środków zmniejszających przyczepność. Przed wstępnym przygotowaniem podłoża należy względnie ocenić wskazania obowiązujących norm i warunków technicznych. Przed aplikacją tynku SQS na podłoża cementowe i cementowo-wapienne oraz zbrojone warstwy szpachlowe z zaprawy S102 w systemach ociepleń LOBATHERM S podłoże należy zagruntować podkładem gruntującym quick-mix GTM.
W systemach ociepleń LOBATHERM S-LINE i LOBATHERM W z zaprawą szpachlową SKS nie wymaga się gruntowania podłoża w przypadku zachowania ciągłości procesu technologicznego.
Zawartość opakowania 25 kg wsypać do ok. 5,5 litra wody i dokładnie wymieszać przy użyciu powszechnie dostępnych wiertarek z mieszadłem wolnoobrotowym, aż do uzyskania jednorodnej masy o równym zabarwieniu. Celem uniknięcia różnic kolorystycznych lub przebarwień należy zawsze dozować stałą ilość wody zarobowej na worek tynku SQS.
W przypadku zgęstnienia masy należy ją ponownie intensywnie wymieszać, nie dolewając wody. Tynk nadaje się do natychmiastowego użycia. Świeży tynk strukturalny naciągnąć równomiernie na podłoże, a następnie za pomocą pacy np. styropianowej lub plastikowej nadać mu strukturę. Świeży tynk należy chronić przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak (mróz, porywiste wiatry, bezpośrednie promienie słoneczne oraz deszcz). Prace należy wykonywać temperaturze powietrza i podłoża od + 5º C do +25º C. Nie należy nakładać tynku na ściany zawilgocone lub silnie nasłonecznione. Po ok. 3-5 dniach od nałożenia w zależności od warunków atmosferycznych wyprawy tynkarskie z tynku SQS można pomalować farbą siloksanową quick-mix LX 300, lub silikonową quick-mix LX 350.
Po ok. 7 dniach od nałożenia w zależności od warunków atmosferycznych wyprawy tynkarskie z tynku SQS można pomalować farbą silikatową quick-mix LK 300.
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Tynki w syst. dociepleń

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt