chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Tynki wapienne
artykuł wprowadzający
Przed laty tynki cementowo-wapienne były przygotowywane na budowie. Inwestor zmuszony był do samodzielnego dozowania składników oraz odpowiednio starannego ich wymieszania. Dzisiaj życie jest prostsze. Ekipy budowlane mogą skorzystać z gotowych mieszanek przygotowanych w fabrykach. Dają one gwarancję wysokiej jakości i pozwalają przyspieszyć prace.

SKAŁA ZTM-WL-10

Zaprawa tynkarska, wapienno-cementowa, z perlitem, lekka, do nakładania maszynowego

  właściwości  

Wapienno-cementowa, lekka zaprawa tynkarska do nakładania mechanicznego.
Przygotowana na bazie wysokiej jakości wapna, spoiwa cementowego, perlitu, kruszyw i środków modyfikujących. Jest produktem wydajnym, wygodnym i łatwym w użyciu. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoży mineralnych, paroprzepuszczalnością i brakiem spływu z powierzchni pionowej.
- Wysoka wydajność,
- Doskonałe właściwości robocze,
- Do nakładania maszynowego i ręcznego, do filcowania,
- Zapewnia zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach.

  zastosowanie  

- Do maszynowego wykonywania tynków wapieno-cementowych.
- Również do ręcznego wykonywania "przecierek" na istniejących tynkach, wypełnianiach ubytków, bruzd na ścianach i sufitach. Stosowana wewnątrz budynków.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

worek 25 kg
Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb itp. Zniszczone i słabo przylegające tynki usunąć. Przy tynkowaniu ścian wymurowanych na pełną spoinę przed tynkowaniem spoinę usunąć na głębokości około 10 mm. Powierzchnię można bezpośrednio przed nakładaniem zaprawy zwilżyć wodą. Podłoża o wysokiej nasiąkliwości (np. beton komórkowy, itp.) należy zwilżyć wodą lub zagruntować preparatem gruntującym SKAŁA PG lub SKAŁA PGU.
Przed wykonaniem wyprawy tynkarskiej należy wykonać obrzutkę zaprawą cementową. Grubość obrzutki nie powinna być mniejsza niż 2 mm. Zaprawę należy nanosić równomiernie na całej powierzchni. Natrysk należy prowadzić od góry do dołu poziomymi ruchami, a następnie wyrównać powierzchnię długą łatą. Zacieranie należy wykonać po rozpoczęciu wiązania tynku, pacą z tworzywa sztucznego, metalową lub filcową. Czas wiązania uzależniony jest od temperatury i wilgotności powietrza. Przy nakładaniu kilku warstw, kolejną warstwę należy nakładać po związaniu i „uszorstkowieniu” poprzedniej warstwy w celu zwiększenia przyczepności. Jeśli tynk ma stanowić podłoże pod okładziny ceramiczne, nie należy go zacierać. Świeże tynki należy chronić przed przeciągami oraz przed zbyt szybkim wysychaniem. W razie potrzeby tynk należy co pewien czas zwilżyć czystą wodą. Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5ºC do +25ºC.
UWAGA! Przygotowanie, aplikacja i schnięcie zaprawy powinno przebiegać w przedziale temperatur od +5ºC do +25ºC. Decyzja o wykonywaniu prac w warunkach zbliżonych do granicznych podejmowana jest przez bezpośredni nadzór na budowie.
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Tynki wapienne

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt