chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Tynki wapienne
artykuł wprowadzający
Przed laty tynki cementowo-wapienne były przygotowywane na budowie. Inwestor zmuszony był do samodzielnego dozowania składników oraz odpowiednio starannego ich wymieszania. Dzisiaj życie jest prostsze. Ekipy budowlane mogą skorzystać z gotowych mieszanek przygotowanych w fabrykach. Dają one gwarancję wysokiej jakości i pozwalają przyspieszyć prace.

MLL Porowaty tynk lekki

  właściwości  

Porowaty tynk cementowo-wapienny, podkładowy pod tynki strukturalne lub jako tynk wierzchni. Na ściany i sufity, na podłoża murowane i beton. Do pomieszczeń wilgotnych (łazienek, piwnic), klatek schodowych, garaży. Hydrofobowy, otwarty dyfuzyjnie, łatwy w obróbce, nadaje się do filcowania. Stosowany na zewnątrz i do wnętrz. Mrozoodporny. Do obróbki maszynowej i ręcznej. Grubość warstwy: 15-20 mm.

  zastosowanie  

- na zewnątrz i do wnętrz
- do ścian i sufitów od piwnicy aż po dach
- jako tynk podkładowy pod cienkowarstwowe tynki strukturalne oraz powłoki malarskie
- do pomieszczeń o dużej wilgotności ( piwnice, klatki schodowe, łazienki, garaże)
- na podłoża różnego rodzaju (mur mieszany, ceramiczny, beton komórkowy, beton szalunkowy)
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Worek 30 kg
Podłoże musi być nośne, czyste, wolne od kurzu oraz resztek oleju szalunkowego. Luźne części oraz pozostałości po powłokach malarskich usunąć. Mocno chłonne podłoża zwilżyć lub zagruntować podkładem quick-mix ABS, słabo chłonne podłoża zagruntować podkładem quick-mix PHG lub HB. Przy podłożach podatnych na powstawanie rys np. mur mieszany, tynk nanieść w dwóch warstwach. Grubość każdej warstwy nie może być mniejsza niż 10 mm i większa niż 20 mm. W wierzchnią warstwę tynku osadzić siatkę z włókna szklanego.
Zużycie: 1,2 kg / m2/ 1 mm
Produkt zawiera cement portlandzki, który może powodować uczulenie oraz wodorotlenek wapnia. W połączeniu z wodą reaguje alkalicznie. W związku z tym należy chronić oczy i skórę. W przypadku zetknięcia zaprawy ze skórą, należy miejsce kontaktu przemyć dokładnie wodą. W przypadku kontaktu zaprawy z okiem konieczne jest obfite przemycie oka wodą oraz bezzwłoczne zasięgnięcie porady lekarza.
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Tynki wapienne

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt