chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Sucha zabudowa
artykuł wprowadzający
Remont i wykończenie wnętrza, to zabiegi, które każdy inwestor chce zazwyczaj przeprowadzić sprawnie i szybko, ponosząc przy tym możliwie najmniejsze koszty. Idealnym rozwiązaniem okazuje się wówczas zastąpienie ciężkich, kosztownych i kłopotliwych w montażu materiałów budowlanych systemem suchej zabudowy.

Gładź szpachlowa Extra biała

Gładź szpachlowa do ścian i sufitów

  właściwości  

Gładź Szpachlowa jest gotową suchą mieszanką najwyższej jakości anhydrytu, białego cementu, wapna hydratyzowanego oraz organicznych i nieorganicznych dodatków modyfikujących, które
zostały dobrane tak, aby zagwarantować maksymalną wygodę pracy i właściwe parametry eksploatacyjne. Dobra zwilżalność składników przez wodę zapobiega powstawaniu grudek, a wysoka plastyczność ułatwia nanoszenie, rozprowadzanie i wygładzanie na mokro. Produkt ten charakteryzuje się łatwością w obróbce, dużą gładkością powierzchni oraz wysokim stopniem bieli.

  zastosowanie  

Gładź Szpachlowa przeznaczona jest do ręcznego wygładzania powierzchni ścian i sufitów przed ich malowaniem, położeniem tapet, względnie ostatecznym wykończeniem innego typu. Nadaje się również do wypełniania rys oraz niewielkich ubytków ścian. Może być stosowana wyłącznie wewnątrz pomieszczeń o zwykłej wilgotności eksploatacyjnej, włącznie z kuchniami i łazienkami, lecz przy zastrzeżeniu, że warstwa gładzi nie będzie narażona bezpośrednio na częste, a w żadnym wypadku na stałe działanie wody. Jako podłoże pod wykonanie gładzi mogą służyć typowe powierzchnie mineralne jak: stropy, cegły ceramiczne i silikatowe, bloczki i pustaki betonowe, beton komórkowy, tynki cementowe oraz cementowo-wapienne. Przeznaczona jest do stosowania w ścianach, ściankach działowych lub sufitach innych niż przewidzianych jako ogniochronne elementów konstrukcyjnych i/lub wydzielania stref pożarowych w budynkach, jak również usztywniania szkieletów drewnianych lub więźby dachowej ze względu na działanie wiatru. Nadaje się tylko do zastosowań wewnętrznych, przy czym grubość pojedynczej warstwy nie może przekraczać 3 mm. Nie stosować na powierzchnie metalowe, drewniane i z tworzyw sztucznych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: worek 5, worek 10, worek 25
Podłoże powinno być suche, nośne i odpowiednio mocne. Przed przystąpieniem do prac podłoże należy oczyścić z luźnych elementów, pozostałości starych powłok malarskich oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ograniczających przyczepność i wiązanie jak: oleje, woski. Podłoża z nalotami pleśni, mchów i grzybów należy oczyścić, usunąć przyczyny zawilgocenia oraz odkazić środkiem PROFI INTER GRĄD. Wilgotność podłoża, na które ma być nanoszona gładź, nie może przekraczać 3%. Wszystkie stykające się z nią stalowe elementy należy wcześniej zabezpieczyć antykorozyjnie. Suche podłoże co najmniej 12 godzin przed nałożeniem gładzi należy zagruntować odpowiednim środkiem gruntującym INTER GRĄD: GRUNTOP BETON A (żółty), w rozcieńczeniu z wodą w stosunku od 1:3 do 1:5 lub Środkiem gruntującym GRUNTOP A (lub B), bez rozcieńczania. Podłoża o bardzo wysokiej chłonności, np. beton komórkowy, należy zagruntować dwukrotnie.
Gładź szpachlową nanosić ogólnie znanymi i przeznaczonymi do tego celu narzędziami ze stali nierdzewnej. Do prac stosować czyste narzędzia i pojemniki, szczególnie istotne jest oczyszczenie używanego sprzętu z resztek związanego gipsu. Rozrobiona zaprawa gipsowa zachowuje swoje właściwości przez około 1,5 godz. od momentu rozrobienia z wodą, dlatego wskazane jest przygotowanie tylko takich porcji, które zostaną w tym czasie zużyte. Podczas szpachlowania zaleca się nakładać gładź pasami w kierunku od okna w głąb pomieszczenia oraz od podłogi do sufitu. Powstałe niedokładności należy ponownie zaszpachlować i zeszlifować. Podczas szlifowania związanej gładzi należy unikać powstawania przetarć pomiędzy warstwami. Druga warstwa wygładzająca powinna być naniesiona w taki sposób, aby zapobiec później konieczności nadmiernego szlifowania. Podczas wysychania należy unikać przeciągów oraz bezpośredniego nasłonecznienia ścian. Korekty powierzchni w tej samej warstwie mogą być dokonywane przez około 15 min. od momentu nałożenia gładzi. Przed położeniem drugiej warstwy podłoże należy ponownie zagruntować. Drugą warstwę wygładzającą nakładać po pełnym związaniu i wyschnięciu pierwszej. Czas wysychania powłoki zależy od grubości nałożonej warstwy, sposobu wykończenia powierzchni, wentylacji pomieszczenia, wilgotności i temperatury powietrza. Może on wynosić od kilkunastu godzin do kilku dni. Temperatura podłoża i otoczenia podczas prac oraz w okresie wysychania powinna wynosić od +5 °C do +25 °C (minimum 7 dni). Produkt transportować i przechowywać w szczelnie zamkniętych oryginalnych opakowaniach w suchych pomieszczeniach.
Przed użyciem zaprawy należy odczekać około 5 min. i ponownie ją wymieszać.
Zużycie produktu: ok. 1 kg na 1 m na 1 mm grubości warstwy
Czas przydatności do użycia: ok. 1,5 godz. od rozrobienia
Temperatura stosowania i podłoża: od +5 °C do +25 °C
Minimalna grubość jednej warstwy: 1 mm
Maksymalna grubość jednej warstwy: 3 mm
Okres trwałości: 6 miesięcy od daty produkcji

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Sucha zabudowa

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt