chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Ogrzewanie podłogowe
artykuł wprowadzający
Charakterystyczną cechą ogrzewania niskotemperaturowego jest niska temperatura wody w instalacji - nie przekracza ona 55°C, a najczęściej kształtuje się w przedziale 35-45°C, podczas gdy w przypadku tradycyjnego, grzejnikowego ogrzewania wysokotemperaturowego osiąga nawet 80°C. Obniżenie temperatury czynnika grzejnego zdecydowanie wpływa na poprawę komfortu cieplnego oraz na wzrost jakości powietrza w pomieszczeniach.

Flex KGF 65

Elastyczna zaprawa klejowa

  właściwości  

Mineralna zaprawa klejąca, wysoko elastyczna, modyfikowana najwyższej jakości polimerami, tiksotropowa, o wydłużonym czasie otwartym, wodoodporna i mrozoodporna, wiążąca hydraulicznie. Zaprawa klejąca do podłoży o podwyższonych wymaganiach. Do klejenia metodą cienkowarstwową warstwą do 7 mm.

  zastosowanie  

Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Do klejenia niemal wszystkich płytek ściennych oraz podłogowych, glazury, terakoty, klinkieru, kamionki, mozaiki, gresu, płyt z kamienia naturalnego niewrażliwego na przebarwienia. Do klejenia okładzin wielkoformatowych, do klejenia okładzin na izolacjach podpłytkowych Murexin w pomieszczeniach mokrych takich jak łazienki, natryski, toalety, kuchnie oraz na balkonach, tarasach i basenach. Do klejenia płytek na ogrzewanych jastrychach cementowych oraz anhydrytowych, na starych wyłożeniach ceramicznych, na starych trwale związanych z podłożem powłokach malarskich. Do klejenia płytek na powierzchniach poddawanych zwiększonym obciążeniom termicznym np.: elewacje oraz na intensywnie użytkowanych ciągach komunikacyjnych jak również na podłożach przed zakończeniem procesów skurczowych
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
25 kg worek papierowy 48 worków / 1200 kg na palecie

Magazynowanie:
W pomieszczeniach suchych, na paletach w oryginalnych opakowaniach przez 12 miesięcy.
Podłoże musi być suche, nieprzemarznięte, mocne, nośne, nieodkształcalne, niezakurzone i niezapylone, niezaolejone, niezatłuszczone, wolne od środków pogarszających przyczepność. Stosować na podłożach takich jak: beton, mury ceglane, ogrzewane jastrychy cementowe, ogrzewane jastrychy anhydrytowe, jastrychy magnezjowe, tynki cementowe, tynki wapienno-cementowe, tynki gipsowe, bloczki z betonu lekkiego, bloczki gipsowe, płyty gipsowokartonowe, płyty gipsowo-włókniste, stare okładziny ceramiczne (płytka na płytkę), lastryko, izolacje podpłytkowe Murexin, asfalt lany, płyty OSB, stare trwale związane z
podłożem powłoki malarskie. W tzw. pomieszczeń mokrych, na balkonach, tarasach oraz elewacjach i na cokołach budynków, w nieckach basenowych, w zbiornikach na wodę. Na podłożach podlegającym podwyższonym obciążeniom termicznym i mechanicznym. Nie stosować na podłożach z metalu, tworzywa sztucznego.
Mieszanie:
Mieszać z wodą przez ok. 3 minuty, w czystym naczyniu do uzyskania jednorodnej masy. Po ok. 3 minutach ponownie przemieszać.

Stosowanie:
Zaprawę klejącą nanosić w dwóch cyklach roboczych. W pierwszym etapie nanieść cienką warstwę kontaktową, następnie na jeszcze świeżą pierwszą warstwę nałożyć równomiernie drugą warstwę kleju za pomocą pacy zębatej pod kątem ok. 45 - 60°. Płytki układać na warstwie kleju lekko dociskając. Ew. zabrudzenia płytek resztkami kleju usunąć za pomocą gąbki zwilżonej w wodzie. Podczas układania okładzin na zewnątrz, w miejscach o dużych obciążeniach mechanicznych, na balkonach, tarasach w basenach zaleca się stosowanie metody kombinowanej (Buttering-Floating) polegającej na nanoszeniu zaprawy zarówno na podłoże jak i na płytkę.
Oklejoną powierzchnię chronić przez ok. 24 godz. przed obciążeniami mechanicznymi - ruchem pieszym.
Zapotrzebowanie na wodę: ok. 0,24 l/kg (=24 %), 6 litrów na worek 25 kg
Czas zużycia: ok.: 4 godz.
Czas otwarty: ok.: 30 min
Czas korygowania: ok. 10 min
Grubość warstwy: 7 mm
Zużycie: ok. 1,9 kg/m2/mm grubości, średnio
3,0 kg/m², zależy od rodzaju
płytki oraz podłoża
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Ogrzewanie podłogowe

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt