chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Ogrody zimowe
artykuł wprowadzający
Jeszcze do niedawna oranżerie kojarzyły się wyłącznie z luksusowymi rezydencjami amerykańskich gwiazd filmowych i ludzi biznesu. Błyskawiczny rozwój różnorodnych technologii budowlanych sprawia jednak, że ogród zimowy coraz częściej staje się nieodłączną częścią wielu nowych domów. Wielu inwestorów decyduje s

Cekol CS-12

Specjalna, wysokoelastyczna zaprawa klejąca, wodoszczelna, mrozoodporna

  właściwości  

CEKOL CS-12 jest wysokoelastyczną, nienasiąkliwą, wodoszczelną, mrozoodporną i odporną na podgrzewanie zaprawą klejącą do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jest produktem wydajnym, praktycznym, łatwym w użyciu. Jest nietoksyczny w użyciu i podczas eksploatacji.

CEKOL CS-12 może być stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej (np. żłobki, przedszkola, szpitale, zakłady zbiorowego żywienia, magazyny, chłodnie itp.).

  zastosowanie  

CEKOL CS-12 dzięki specjalnym dodatkom hydrofobizującym jest szczególnie polecany do przyklejania okładzin ceramicznych w basenach, fontannach, na balkonach i tarasach. Można go również stosować do przyklejania płytek ceramicznych, gresowych, kamiennych, szklanych oraz wełny mineralnej, elementów styropianowych do podłoży betonowych, z cegły, gazobetonu, bloczków keramzytowych, płyt i bloczków gipsowych oraz stabilnych podłoży drewnopochodnych. W celu uzyskania wodoszczelności zaprawę należy stosować na całej powierzchni podłoża. CEKOL CS-12 można stosować również do powierzchni podgrzewanych, wyrównywania i szpachlowania.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki papierowe z wkładką PE: 5kg; 25 kg

Składowanie:
Przechowywać należy w pomieszczeniach suchych, w oryginalnych opakowaniach. Czas przechowywania do 12 miesięcy.
Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Płytki przeznaczone do klejenia nie wymagają nawilżania, należy je dokładnie odkurzyć.
Zawartość opakowania wsypać do zimnej wody w proporcji 0,20 do 0,25 litra wody na 1 kg suchego proszku i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej, gęstej masy. Następnie odczekać ok. 3 minut
i jeszcze raz dokładnie wymieszać. Zaprawę nanosić na przygotowane podłoże równą warstwą 3 do 5 mm. Naniesioną warstwę wyrównać kielnią lub zębatą szpachelką (stalową nierdzewną lub plastikową). Płytki przyklejać w czasie do 20 minut od nałożenia kleju na podłoże. Położenie płytek można korygować w czasie do 10 minut od ich przyklejenia. Czas zużycia kleju od chwili zmieszania z wodą wynosi około 3 godziny. Po całkowitym związaniu można przystąpić do spoinowania przyklejonych płytek.
1) Podłoża silnie chłonące (np. gips, gazobeton) należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.
2) Zniszczone posadzki, rampy i inne podłoża o znacznych ubytkach i uszkodzeniach lub z innych powodów wymagające wyrównania i wypoziomowania należy wyrównać wylewką samoniwelującą CEKOL L-01 lub zaprawą wyrównującą CEKOL ZW-04.
3) W przypadku użycia płytek niskiej jakości (wysoko nasiąkliwych) spodnią stronę płytek należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80 lub nanieść na nią cienką warstwę zaprawy klejącej.
4) W przypadku zastosowań niestandardowych oraz klejenia na zewnątrz należy nanieść klej ciągłą warstwą zarówno na podłoże jak i spodnią stronę płytek.
Zaprawa spełnia wymagania: PN-EN-12004 typ C2E
Przyczepność początkowa: ≥ 1 N/mm2
Przyczepność po zanurzeniu w wodzie: ≥ 1 N/mm2
Przyczepność po starzeniu termicznym: ≥ 1 N/mm2
Przyczepność po cyklach zamrażania i rozmrażania: ≥ 1 N/mm2
Proporcje mieszanki: 0,20 do 0,25 l wody na 1 kg suchego proszku
Czas otwarty: ≥ 30 minut
Czas korygowania płytek: ≥ 10 minut
Czas zużycia zaprawy: około 3 godziny
Czas wiązania do ruchu pieszego i spoinowania: około 24 godziny w temperaturze 18 st.C
Wydajność: około 3 kg/m2 przy zastosowaniu pacy o zębach 6 mm
Grubość warstwy: 3 do 5 mm
Temperatura wykonywania prac: + 5 st.C do + 25 st.C
Reakcja na ogień: A1
Produkt posiada: Atest PZH

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Ogrody zimowe

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt