chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Murujemy z klinkieru
artykuł wprowadzający
Budowa lub generalny remont domu, to zazwyczaj jedna z najpoważniejszych inwestycji w życiu. Warto więc zadbać, by wykorzystane do tego celu materiały budowlane i wykończeniowe były możliwie najwyższej jakości.Wybierając budulec, który spełni wszelkie nasze oczekiwania, warto zastanowić się nad zastosowaniem cegieł i płytek klinkierowych.

WIM FUGA

ELASTYCZNA SPOINA CEMENTOWA

  właściwości  

- Klasyfikacja CG2 W A wg PN-EN 13888
- Od 0 do 15 mm
- Odporna na ścieranie
- Bez plam i wykwitów
- AG+ antybakteryjna – z molekułami srebra
- EKO Protect – zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni
- Efekt Rosy – zmniejszona absorpcja wody
- Mrozoodporna
- Wodoodporna

  zastosowanie  

Elastyczna zaprawa do spoinowania, o zmniejszonej absorpcji wody przeznaczona jest do spoinowania każdego rodzaju płytek ceramicznych ściennych i podłogowych, gresu, klinkieru i kamienia naturalnego. Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz dla spoin o szerokości 0 - 15 mm. Zalecana do spoinowania płytek ułożonych na balkonach, tarasach, elewacjach, ogrzewaniu podłogowym oraz płytach gipsowo-kartonowych.
Specjalna dla wilgotnych i mokrych pomieszczeń (np. kabiny natryskowe, łazienki, kuchnie). Zapewnia jednolitość kolorów i nie powoduje wykwitów na powierzchni. Technologia AG+ i EKO Protect zastosowana w WIM FUGACH uniemożliwia powstawanie różnego rodzaju pleśni i grzybów oraz ich rozmnażanie się na powierzchni fugi w wilgotnym otoczeniu. Ponadto zastosowanie specjalnych dodatków hydrofobowych (technologia Efekt Rosy) zapewnia wysokie właściwości hydrofobowe, powodując zmniejszenie jej nasiąkliwości, niską podatność na zabrudzenia i zapewnia większą trwałość.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowania:
Worek 2 kg, worek 5 kg, karton – 10 x 2 kg, 4 x 5 kg
PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT: Wyrób naleŜy przewozić i przechowywać w szczelnie
zamknietych opakowaniach, w suchych warunkach. Chronić go przed wilgocią (max. dopuszczalna
wilgotność powietrza 75%).
Spoiny muszą być czyste, pozbawione resztek kleju, kurzu i innych zanieczyszczeń i nie mogą być zmarznięte. Powinny być jednakowej głębokości. Spoinowanie można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu zaprawy klejowej jednak nie wcześniej niż po 24 godzinach. W przypadku zastosowania do układania klejów szybkowiążących to spoinowanie płytek można rozpocząć już po 4 godzinach. Przy renowacji spoin należy dokładnie usunąć stare spoiny do głębokości min. 3 mm.
Przygotowanie zaprawy: Suchą zaprawę należy wsypać do odmierzonej ilości czystej wody i dokładnie wymieszać aż do uzyskania jednolitej masy bez grudek. Należy bezwzględnie dotrzymywać właściwego stosunku zaprawy proszkowej do wody, aby po wyschnięci nie pojawiły się różnice kolorów. Po upływie około 5 minut należy ponownie krótko wymieszać. Gotową zaprawę należy nanosić przekątnie do spoin przy użyciu pacy z twardą gąbką bądź gumą i obficie wypełniać całą fugę. Po krótkim przeschnięciu, objawiającym się matową powierzchnią spoiny, należy całą płaszczyznę płytek zmyć mokrą gąbką oraz wyprofilować spoiny. Świeżo zaspoinowaną powierzchnię chronić przed deszczem, intensywnym promieniowaniem słonecznym i przeciągiem.
Przez pierwsze kilka dni po spoinowaniu należy koniecznie pielęgnować spoinę poprzez codzienne przemywanie czystą wodą.
Uzyskany kolor spoiny może nieznacznie różnić się od wzornika ze względu na np.: zbyt rzadką konsystencję aplikowanej zaprawy, niską temperaturę otoczenia, mało chłonne środowisko płytek i podłoża lub zbyt intensywne wysychanie. Jednakowy numer serii gwarantuje jednakowy odcień koloru.
Termin przydatności: W oryginalnie zamkniętym opakowaniu przez 24 miesiące od daty produkcji umieszczonej na worku.

Ilość dodawanej wody: 0,22 - 0,26 l/kg
Czas pracy: minimum 2 godziny
Temperatura pracy: + 5 °C do + 25 °C (powietrza i materiałów)
Możliwość chodzenia: po 24 godzinach
Odporność na temperatury: - 25 °C do + 70 °C
Zużycie: Uzależnione od szerokości i głębokości spoiny, a także od wielkości i kształtu płytki.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Murujemy z klinkieru

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt