chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » Murujemy z klinkieru » Profile i okapniki Sopro w nowych opakowaniach zbiorczych

Profile i okapniki Sopro w nowych opakowaniach zbiorczych

09.07.2014
Firma Sopro w swojej ofercie posiada 4 systemy przeznaczone do obróbki i wykończenia krawędzi balkonów i tarasów z posadzkami z okładzin ceramicznych i kamiennych.

Są to: okapniki tarasowo-balkonowe Sopro OB 265, okapniki tarasowo-balkonowe proste Sopro OBP 278 (nowość w ofercie producenta), profile tarasowo-balkonowe Sopro PT 266 z możliwością mocowania systemów rynnowych firm Gamrat i Marley, oraz profile tarasowe wysokie Sopro PTW 267, przystosowane do systemu drenażowego. Wszystkie elementy każdego systemu są odporne na korozję, zasolenie, wahania temperatury oraz działanie światła i zmiennych warunków atmosferycznych, co eliminuje ryzyko konieczności remontowania tarasów co kilka lat.

Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro
Od początku kwietnia, produkty sprzedawane są w nowych opakowaniach zbiorczych, które zawierają wszystkie elementy montażowe niezbędne do zamocowanie danej części systemu. Opakowanie zbiorcze okapników zawiera 2 okapniki o długości 2 mb, 8 kołków, 8 wkrętów i 4 poziome łączniki dylatacyjne do mocowania od dołu na wysokości przerw dylatacyjnych, czyli łączeń profili i okapników, stanowiących jednocześnie podporę dla uszczelnienia.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro
Każde opakowanie zawiera także „szablon montażowy” z tworzywa ABS ułatwiający wykonanie wgłębienia na okapnik w warstwie jastrychu lub szpachli. Jak z niego korzystać? Szablon należy ułożyć wzdłuż krawędzi, a następnie na całej powierzchni nałożyć warstwę zaprawy wyrównawczej, aż do górnej powierzchni szablonu. Po związaniu zaprawy szablon można usunąć, uzyskując uskok o właściwych wymiarach. Na pozostałej powierzchni utworzymy w ten sposób równy i mocny podkład pod warstwę hydroizolacji. Na opakowanie zbiorcze narożników składają się natomiast 2 narożniki, 4 kołki, 4 wkręty i 2 poziome łączniki dylatacyjne. Montaż należy rozpocząć od osadzenia narożników i zaznaczenia miejsc pod otwory do mocowania kołków. W dalszej kolejności wywiercić otwory i osadzić koszulki kołków. Następnie należy ponownie osadzić narożniki i wstępnie zamocować wkrętami. W przypadku systemów PT i PTW, opakowania zawierają dodatkowo 4 (w przypadku pakietu z okapnikami) lub 2 (w przypadku narożników) pionowe łączniki dylatacyjne, które montuje się od czoła w miejscach przerw dylatacyjnych, aby uzyskać trwałą i estetyczną powierzchnię. Kupując cały zestaw montażowy, inwestor nie musi już pamiętać o dodatkowych elementach przytwierdzających profile, okapniki, czy narożniki do podłoża, gdyż otrzymuje pełen pakiet produktów.

Źródło: Sopro

(MZ)

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Murujemy z klinkieru

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt