chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » łazienka » Jak przywrócić blask wysłużonej już ceramice łazienkowej?

Jak przywrócić blask wysłużonej już ceramice łazienkowej?

16.08.2018
Domowa łazienka przeszła w ostatnich latach ogromną metamorfozę – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i samej aranżacji. Dziś to swoisty salon kąpielowy, w którym odpoczywamy po ciężkim, wymagającym dniu, dlatego do jego wyposażenia i kompozycji przykładamy naprawdę dużą wagę. I gdy po wielu latach nasze domowe SPA wciąż zachwyca kolorami płytek i designerskimi dodatkami, rysą na tym pięknym obrazku bywa zwykle … odbarwiona i poszarzała ceramika łazienkowa. Czy jedynym wyjściem jak zatem zakup nowego wyposażenia? Absolutnie nie!

Powiedzmy sobie wprost – niezależnie od tego, jak wiele sił wkładamy w dbanie o klasyczną, białą ceramikę, czas potrafi odcisnąć na niej naprawdę widoczne piętno. Nieestetyczne odbarwienia, zacieki i drobne odpryski bywają prawdziwą zmorą – zwłaszcza, jeśli tłem dla wysłużonej umywalki czy wanny są wciąż modne i nienaganne dodatki. Jak przywrócić armaturze dawny, estetyczny wygląd w kilka godzin?

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33
Emalia do ceramiki sanitarnej V33 to wyjątkowy produkt do odnawiania zużytych, nieakrylowych powierzchni wanien, umywalek i innych urządzeń sanitarnych. Po wyschnięciu, emaila tworzy wodoodporną, niełuszczącą się powłokę o maksymalnej wytrzymałości i odporności, stanowiąc doskonałą alternatywę dla, obciążających budżet, zakupów nowych elementów wyposażenia.

Zabieramy się do pracy!
Etap I


Powierzchnię myjemy i odtłuszczamy, a po wyschnięciu szlifujemy papierem ściernym. Całość dokładnie odpylamy.

Etap II


Po nałożeniu rękawiczek ochronnych, umieszczamy składniki A i B w czystym pojemniku. Za pomocą drewnianego mieszadełka łączymy oba komponenty, mieszając ok. 5 minut. Używając pędzla, delikatnie nakładamy pierwszą, jednolitą warstwę farby. Po upływie 4-6 godzin ponownie szlifujemy papierem ściernym i odpylamy powierzchnię, a następnie nakładamy drugą warstwę produktu. Farba jest całkowicie sucha po upływie 24 godzin, zaś pełną twardość uzyskuje 4 dni po wyschnięciu.

Rada Eksperta V33: Przed każdą aplikacją mieszankę należy dobrze wymieszać, a produkt powinien zostać zużyty w przeciągu 12 godzin.

Etap III


Gotowe! Możemy z powodzeniem cieszyć się metamorfozą naszej łazienki!
REKLAMA:

Wymiana armatury to niemała inwestycja, a często kłopot logistyczny, związany z czasochłonnymi i niewygodnym remontem łazienki. Wystarczy jednak wolna sobota, odrobina chęci i Emalia do ceramiki sanitarnej od V33!

Autor: V33 Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Łazienka - tapety, farby czy tynki?

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt