chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Kuchenne rewolucje
artykuł wprowadzający
Kuchnia to miejsce, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki. Zazwyczaj właśnie tam zaczynamy codzienne funkcjonowanie pijąc poranną kawę, jedząc śniadanie i przeglądając ulubioną gazetę. Od tego, w jaki nastrój wprowadzimy się z samego rana w znacznej mierze zależy, jak będziemy czuć się przez resztę dnia.

Atlas Plus Mega

Klej odksztalcalny S1 do płytek dużych formatów - Typ C2E S1

  właściwości  

Wypełnia całą przestrzeń pod płytką - eliminuje powstawanie pod nią pustek powietrznych i gromadzenie się w nich wody (zamarzająca woda powoduje odspajanie płytek).
Zapewnia całkowicie podparcie płytkom bardzo dużych formatów - eliminuje możliwość ich pękania, wskutek uderzenia lub nacisku na płytkę z pozostawioną pod nią pustą przestrzenią.
Ułatwia poziomowanie płytek - dodanie wody w ilości dla wskazanego przedziału maksymalnej pozwala na uzyskanie półpłynnej konsystencji kleju, pomagającej w poziomowaniu okładziny.
Jest wysokoelastyczny - odkształcalność S1 - dopuszczalne ugięcie utwardzonego kleju mieści się w przedziale od 2,5 do 5 mm.
Posiada zwiększoną przyczepność - rzeczywista przyczepność do podłoża betonowego w normowych warunkach wynosi minimum 2 N / mm2 (minimalna przyczepność wymagana przez normę wynosi 1 N / mnĄ
Wydłużony czas otwarty umożliwia przyłożenie płytki do kleju nawet 30 minut od momentu naniesienia go na podłoże - można jednorazowo nanieść go na większą powierzchnię.

  zastosowanie  

2 w 1 - jednocześnie wyrównuje podłoże i przykleja płytki - jest podłogowym klejem grubowarstwowym (grubość warstwy do 2 cm), nie trzeba wykonywać dodatkowej wylewki wyrównującej.
Zalecany jest do przyklejania okładzin narażonych na wyjątkowo trudne warunki użytkowania - spowodowane niestandardowym charakterem podłoża oraz negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.
Idealny do okładzin narażonych na odkształcenia - dzięki swej elastyczności kompensuje naprężenia:
- termiczne - na balkonach, tarasach, ogrzewaniu podłogowym,
- mechaniczne - na stropach drewnianych, na elastycznych hydroizolacjach z folii typu WODER E.
Umożliwia mocowanie płytek na trudnych podłożach - takich jak: płyty OSB, lastryko, „płytka na płytkę", a także silnie przylegające warstwy z mas bitumicznych (po parkietach), z klejów (po płytkach PVC) itp.
Pozwala na wyprofilowanie niewielkiego spadku w warstwie kleju - możliwość uzyskania plastycznej konsystencji kleju i szeroki zakres grubości umożliwiają wykonanie niewielkich spadków.
Rodzaje podłoży - wymienione powyżej podłoża trudne lub odkształcalne oraz wylewki cementowe i anhydrytowe.
Rodzaj przyklejanych płytek - średniego i dużego formatu; średnio i nisko nasiąkliwe: ceramiczne (terakota, gres, klinkier), cementowe, kamienne itp.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki papierowe: 25 kg
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg
Podłoże powinno być:
stabilne - dostatecznie sztywne i odpowiednio długo sezonowane. Czas sezonowania wynosi odpowiednio:
- dla jastrychów anhydrytowych - min. 2 - 3 tygodnie,
- dla podkładów betonowych co najmniej 28 dni,
suche - wolne od kałuż,
oczyszczone - z warstw mogących osłabić przyczepność kleju, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku; podłoże pokryte glonami, grzybami itp. należy oczyścić preparatem ATLAS MYKOS,
zagruntowane jednym z preparatów ATLAS:
- UNI-GRUNT lub UNI-GRUNT PLUS - gdy podłoże ma nadmierną chłonność,
- GRUNTO-PLAST - gdy podłoże ma niską chłonność lub pokryte jest warstwami' ograniczającymi przyczepność.
Przygotowanie kleju:
Materiał z worka należy wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać wiertarką z mieszadłem, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Rozrobiony klej należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Przygotowany w ten sposób klej należy wykorzystać w ciągu ok. 4 godzin.

Nanoszenie kleju:
Klej należy nanieść na podłoże gładką pacą stalową, a następnie równomiernie rozprowadzić i wyprofilować, używając pacy ząbkowanej, najlepiej z zębami półokrągłymi.

Przyklejanie płytki:
~Jo rozprowadzeniu klej zachowuje swoje właściwości przez ok. 30 minut (w zależność' od parametrów podłoża i otoczenia). W tym czasie należy przyłożyć do niego płytkę i dokładnie docisnąć. Zaleca się nakładać na podłoże taką ilość kleju, aby po dociśnięciu cłytki zdołał wypełnić całą przestrzeń pod nią, zachowując zakładaną grubość warstwy.

Korygowanie położenia płytki:
Dołozenie płytki można delikatnie korygować przez około 10 minut od momentu je dociśnięcia.

Fugowanie i użytkowanie okładziny:
zugowanie można rozpoczynać po stwardnieniu kleju, nie wcześniej niz po 24 godzinach od przyklejenia płytek. Wytrzymałość użytkową zaprawa osiąga po upływie3 dni.
- Nie należy moczyć płytek przed klejeniem.
- Czas otwarty - od naniesienia kleju na podłoże do przyłożenia do niego płytek - jest ograniczony. Aby sprawdzić, czy możliwe jest jeszcze przyklejanie płytek, zaleca się przeprowadzić test. Polega on na przyciśnięciu palców ręki do nałożonego kleju. Jeżeli klej pozostaje na palcach, wówczas można przyklejać płytki. Gdy palce są czyste, należy usunąć starą warstwę kleju i nanieść nową.
- Nadmiar kleju pojawiający się w spoinach przy dociskaniu płytek należy na bieżąco usuwać.
- Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu kleju. Trudne do usunięcia resztki związanego kleju zmywa się środkiem ATLAS SZOP.
- Preparat drażniący - zawiera cement. Działa drażniąco na drog' oddechowe i skórę. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Mozę cowodować uczulenie w kontakcie ze skórą. Ze względu na swoją costać - pył, preparat może mechanicznie podrażniać oczy i ukłac oddechowy. Chronić przed dziećmi. Nie wdychać pyłu. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast duzą ilością wody i zasięgnąć corady lekarza. Nosić odpowiednią odzież ochronną, odpowiednie 'ękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza - pokaz opakowanie lub etykietę. Postępować zgodnie z Kartą Charakterystyki.
- Klej należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w warunkach suchych (najlepiej na paletach). Chronić crzed wilgocią. Okres przechowywania zaprawy w warunkach zgodnych z podanymi wymaganiami wynosi 12 miesięcy od daty crodukcji umieszczonej na opakowaniu. Zawartość rozpuszczalnego chromu (VI) w gotowej masie wyrobu < 0,0002%.
Gęstość nasypowa (suchej mieszanki): ok. 1,4 kg/dm3
Gęstość objętościowa masy (po wymieszaniu): ok. 1,4 kg/dm3
Gęstość w stanie suchym (po związaniu): ok. 1,55 kg/dm3
Proporcje mieszania (woda/sucha mieszanka): 0,21 ÷ 0,24 l / 1 kg, 5,25 ÷ 6,00 l / 25 kg
Min/max. grubość kleju: 4 mm / 20 mm
Temperatura przygotowania kleju oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac: od +5 °C do +25 °C
Czas dojrzewania: ok. 5 minut
Żywotność: ok. 4 godziny
Czas otwarty pracy: min. 30 minut
Korygowalność: ok. 10 minut
Wchodzenie na posadzkę: po ok. 24 godzinach
Fugowanie: po ok. 24 godzinach
Pełne obciążanie: po ok. 3 dobach
Zużycie: Średnie zużycie: ok. 1,5 kg suchej mieszanki / 1 m2 / na 1 mm grubości kleju. Zależy ono od równości podłoża i spodu płytki.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Kuchenne rewolucje

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt