chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Kleimy gres
artykuł wprowadzający
Gres to rodzaj płytki ceramicznej, do produkcji której wykorzystywana jest bardzo drobno zmielone kamionka szlachetna, czyli m.in. kwarc, skaleń, kaolin. Uformowane płytki poddawane są prasowaniu na sucho, a następnie wypalane w temp. przekraczającej 1200°C.

Klej cementowy elastyczny SATYN PK-23

  właściwości  

Klej Elastyczny SATYN PK-23 służy do przyklejania płytek ceramicznych i terakoty, płytek gresowych, klinkierowych i kamionkowych na zewnątrz i wewnątrz budynku. Zarobiony materiał jest plastyczny i bardzo łatwy w obróbce. Klej jest elastyczny, po związaniu odporny na działanie czynników atmosferycznych: mrozu i wody. Klej można stosować do przyklejania na powierzchniach pionowych i poziomych.

  zastosowanie  

Zalecany do przyklejania płytek ceramicznych: glazury, terakoty, klinkieru, gresu, płytek kamionkowch na zewnątrz i wewnątrz budynku w miejscach narażonych na warunki krytyczne. Z uwagi na zwiększoną elastyczność i przyczepność klej SATYN PK-23 idealnie nadaje się do stosowania na podłoża odkształcalne - np. ogrzewane podłogi, płyty kartonowo-gipsowe, ścianki działowe, tarasy, balkony zewnętrzne i wewnętrzne oraz krytyczne - np. stare płytki ceramiczne, dobrze przyczepne powłoki malarskie, podłoża gipsowe i anhydrytowe po wcześniejszym zagruntowaniu.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg.
Większe nierówności wyrównać Zaprawą Wyrównawczą SATYN PR-03, a podłoża o dużej chłonności należy zagruntować i odczekać do wyschnięcia. Do gruntowania używać odpowiedniego preparatu gruntującego np. Emulsji Gruntującej SATYN PP-80. Wilgotność podłoża powinna być mniejsza niż 4%. Przy przygotowaniu podłoża obowiązują wytyczne i zalecenia norm budowlanych oraz zasad techniki budowlanej.
Klej rozrabia się z zimną, czystą wodą najlepiej przy użyciu mieszadła elektrycznego wolnoobrotowego, do uzyskania jednorodnej masy, pozbawionej grudek. Proporcja mieszania ok. 0,23 I wody na 1 kg mieszanki (5,75 I wody na 25 kg). Po rozmieszaniu pozostawić klej na ok. 10 minut, po czym ponownie krótko wymieszać. Przygotowaną zaprawę należy rozprowadzić na podłożu pacą zębatą, a następnie przystąpić do układania płytek, które należy dociskać. Czas nakładania płytek na przygotowaną powierzchnię wynosi 10-20 minut, przed utworzeniem się warstwy naskórkowej. W przypadku płytek nienasiąkliwych zalecane jest uprzednio przesmarowanie spodniej części płytki klejem. Zabrudzenia klejem zmywać wodą, a stwardniałe usuwać mechanicznie. Przygotowaną ilość kleju zużyć w ciągu 3 godzin. Nie należy moczyć płytek przed klejeniem. Przy układaniu płytek obowiązują wytyczne i zalecenia norm budowlanych oraz zasad techniki budowlanej.
SKŁAD: cement, wypełniacze mineralne i środki modyfikujące.
TEMPERATURA STOSOWANIA: prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia, materiału i podłoża od + 5°C do + 30°C.
CZAS DOJRZEWANIA: ok. 10 minut.
CZAS PRZYDATNOŚCI DO UŻYCIA: ok. 3 godzin. Zaschniętego kleju nie należy używać ponownie przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżym klejem.
SPOINOWANIE: po 48 godzinach.
CZAS KOREKCJI PŁYTKI: 15 minut.
GRUBOŚĆ WARSTWY KLEJU: do 8 mm.
PRZYBLIŻONE ZUŻYCIE: od 1,8 kg/m2 do 3,5 kg/m2,
PARAMETRY TECHNICZNE: w zależności od rodzaju podłoża i rozmiarów zębów pacy.
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Kleimy gres

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt