chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Kleimy gres
artykuł wprowadzający
Gres to rodzaj płytki ceramicznej, do produkcji której wykorzystywana jest bardzo drobno zmielone kamionka szlachetna, czyli m.in. kwarc, skaleń, kaolin. Uformowane płytki poddawane są prasowaniu na sucho, a następnie wypalane w temp. przekraczającej 1200°C.

Cekol C-10

Mrozo- i wodoodporna, elastyczna zaprawa klejąca na powierzchnie typowe i podgrzewane

  właściwości  

CEKOL C-10 jest elastyczną, mrozoodporną i wodoodporną zaprawą klejącą do glazury, terakoty i mozaiki kamiennej na powierzchnie podgrzewane. CEKOL C-10 jest produktem nietoksycznym w trakcie użycia i podczas eksploatacji. Jest niezawodny, wydajny, łatwy i bardzo wygodny w użyciu, absolutnie nieszkodliwy. Zaprawa CEKOL C-10 może być stosowana w pomieszczeniach mieszkalnych i użyteczności publicznej (np. szpitale, żłobki, kuchnie, łazienki itp.).

  zastosowanie  

CEKOL C-10 stosuje się do przyklejania płytek ceramicznych, gresowych i kamiennych do cegły, betonu, gazobetonu, bloczków keramzytowych, tynków cementowych, cementowo-wapiennych, płyt i bloczków gipsowych oraz do łączenia elementów budowlanych np. cegieł. Zaprawa CEKOL C-10 nadaje się do wyrównywania powierzchni i szpachlowania. Odpowiednia do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zaprawę należy stosować na całej powierzchni podłoża. CEKOL C-10 można stosować do klejenia płytek na powierzchnie podgrzewane.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

OPAKOWANIE:
Worki papierowe z wkładką PE: 5kg; 25 kg

PRZECHOWYWANIE:
Przechowywać należy w pomieszczeniach suchych, w oryginalnych opakowaniach.
Czas przechowywania do 12 miesięcy.
Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Płytki przeznaczone do klejenia nie wymagają nawilżania, należy je dokładnie odkurzyć.
Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości wody i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej, gęstej masy, stosując 0,20 do 0,25 litra wody na 1 kg suchego proszku. Następnie odczekać ok. 3 minut i jeszcze raz dokładnie wymieszać. Zaprawę nanosić na przygotowane podłoże równą warstwą 3 do 5 mm. Naniesioną warstwę wyrównać kielnią lub zębatą szpachelką (stalową nierdzewną lub plastikową). Przyklejanie płytek należy wykonać w czasie do 20 minut od nałożenia zaprawy na podłoże. Po przyklejeniu płytek w ciągu 10 minut można jeszcze dokonać zmiany ich położenia. Czas zużycia kleju od chwili zmieszania z wodą wynosi około 3 godziny. Po całkowitym związaniu można przystąpić do spoinowania przyklejonych płytek. W przypadku powierzchni podgrzewanych przed przyklejeniem płytek należy wyłączyć ogrzewanie. Włączenie może nastąpić po upływie 7 dni.
1) Podłoża silnie chłonące (np. gips, gazobeton) należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.
2) Zniszczone posadzki, rampy i inne podłoża o znacznych ubytkach i uszkodzeniach lub z innych powodów wymagające wyrównania i wypoziomowania należy wyrównać wylewką samoniwelującą CEKOL L-01 lub zaprawą wyrównującą CEKOL ZW-04.
3) W przypadku użycia płytek niskiej jakości (wysoko nasiąkliwych) spodnią stronę płytek należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80 lub nanieść na nią cienką warstwę zaprawy klejącej.
4) W przypadku zastosowań niestandardowych oraz klejenia na zewnątrz należy nanieść klej ciągłą warstwą zarówno na podłoże jak i spodnią stronę płytek.
Zaprawa spełnia wymagania: PN-EN-12004 typ C1T
Przyczepność początkowa: 0,5 N/mm2
Przyczepność po zanurzeniu w wodzie: 0,5 N/mm2
Przyczepność po starzeniu termicznym: 0,5 N/mm2
Przyczepność po cyklach zamrażania i rozmrażania: 0,5 N/mm2
Spływ: 0,5 mm
Proporcje mieszanki: 0,20 do 0,25 l wody na 1 kg suchego proszku
Czas otwarty: 20 minut
Czas korygowania płytek: 10 minut
Czas zużycia zaprawy: około 3 godziny
Czas wiązania do ruchu pieszego i spoinowania: około 24 godziny w temperaturze 18 st.C
Wydajność: około 3 kg/m2 przy zastosowaniu pacy o zębach 6 mm
Grubość warstwy: 3 do 5 mm
Temperatura wykonywania prac: + 5 st.C do + 25 st.C
Reakcja na ogień: A1
Produkt posiada: Atest PZH

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Kleimy gres

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt