chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » impregnujemy drewno w ogrodzie » Odnawiamy drewniane elementy

Odnawiamy drewniane elementy

19.04.2013
Warunki atmosferyczne negatywnie wpływają na drewniane elementy zewnętrzne. Są one narażone na destrukcyjny wpływ opadów, promieniowania UV, a także na szkodliwe działanie mikroorganizmów, jak grzyby czy glony. Aby zabezpieczyć drewniane powierzchni i zapewnić im trwałość oraz atrakcyjny wygląd na długo, należy regularnie stosować odpowiednie środki.

Chemia budowlana - Fot. Lakma
Fot. Lakma
Wiosną porządkujemy otoczenia domów, przygotowujemy tarasy i balkony. Wiele osób posiada drewniane meble, małą architekturę w ogrodzie itp. Aby nadać im świeżość i blask, należy je oczyścić i pokryć impregnatem, emalią lub lakierobejcą – w zależności od indywidualnych upodobań oraz rodzaju drewna.

Impregnat – to preparat, który – dzięki temu, że głęboko wnika w strukturę drewna – doskonale je zabezpiecza, a przy tym barwi na wybrany przez inwestora kolor. Jego aplikacja nie powoduje powstania na powierzchni drewna powłoki lakierowej. Idealny do stosowania na miękkim drewnie, jak np. sosna czy świerk. Impregnat może mieć właściwości chroniące zabezpieczone powierzchnie przed działaniem ognia. Pomaga też likwidować gnieżdżące się w drewnie szkodniki.
REKLAMA:


Lakierobejca – preparat przeznaczony do ochrony i dekoracji powierzchni drewnianych. Jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Skuteczny i efektywny oraz efektowny – jest widoczny na powierzchni, ale dzięki właściwościom prześwitującym zachowuje i podkreśla naturalny rysunek drewna. Pozwala zlikwidować niewielkie uszkodzenia i rysy. Świetnie sprawdza się na twardszych odmianach drewna, np. powierzchniach dębowych.

Chemia budowlana - Fot. Lakma
Fot. Lakma
Emalia – produkt kryjący, zmieniający kolor pokrywanej nim powierzchni oraz czyniący niewidocznym usłojenie. Chroni, zabezpiecza, a jednocześnie pozwala ukryć zniszczenia i zadrapania.
Drewniane powierzchnie, które planujemy zabezpieczyć, muszą być suche oraz odpowiednio przygotowane. Należy usunąć wszelkie zabrudzenia, złuszczenia i zatłuszczenia wykorzystując do tego celu np. papier ścierny lub twardą szczotkę i wodę z niewielką ilością detergentu. Dzięki temu struktura drewna będzie bardziej jednolita i lepiej przyjmie warstwę ochronną.

Środek zabezpieczający nakładamy pędzlem malarskim, a nadmiar usuwamy po kilku minutach. W zależności od potrzeb i oczekiwań, aplikacji dokonujemy raz lub dwa razy.
Autor: Lakma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Impregnujemy drewno w ogrodzie

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt