chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » impregnujemy drewno w ogrodzie » Piękno drewna na długie lata

Piękno drewna na długie lata

14.11.2012
Drewniany domek letniskowy położony w urokliwym miejscu to gwarancja idealnego wypoczynku. Aby jego ściany, podłoga i ustawione w nim meble cieszyły swoim urokiem przez długi czas, należy zapewnić im odpowiednią ochronę. W tym celu warto użyć trwałego środka do ochrony drewna.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Drewniane konstrukcje domków letniskowych narażone są na nieustanne działanie warunków atmosferycznych. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym podczas wzmożonych opadów deszczu lub śniegu, silnych wiatrów czy niskich temperatur, czynniki te są przyczyną przyspieszonej biodegradacji.
Przeczytaj również: Skuteczna impregnacja drewna
REKLAMA:


Aby nadać budowli wyjątkowy klimat oraz zaoszczędzić czas i pieniądze, domki letniskowe zazwyczaj konstruuje się wykorzystując naturalne materiały – głównie drewno. Z tego samego surowca wykonuje się również elementy ich wykończenia i wyposażenia takie jak: podłoga, drzwi, okna, stoły czy szafki. Całość odzwierciedla harmonijny nastrój miejsca, podkreślając jego połączenie z przyrodą, co gwarantuje przyjemny wypoczynek. Należy jednak pamiętać o właściwym zabezpieczeniu drewnianych elementów za pomocą odpowiedniego środka (np. Lakierobejcy Extra marki Drewnochron). Jest to konieczne, aby w pełni korzystać z uroków miejsc urlopowych.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Solidna ochrona na czas


Dla właścicieli drewnianych domków jesień to ostatnia chwila na przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjno-zabezpieczających. Obfite opady deszczu i temperatura bliska zeru są przyczyną nadmiernej wilgoci, która powoduje rozszczelnienie się drewna (szpary w ścianach, skrzypiąca podłoga). Aby odpowiednio zabezpieczyć domki wypoczynkowe, konieczne jest zastosowanie ochronnego środka do drewna. Lakierobejca Extra dzięki wysokiej przyczepności oraz elastyczności doskonale pracuje z podłożem, co zapobiega pękaniu i łuszczeniu się powłoki. Tworzy szczelną warstwę, która skutecznie osłania drewno przed szkodliwym działaniem wody. Przygotowana przy jej pomocy powłoka cechuje się wysoką odpornością na promieniowanie UV, co pomaga zachować naturalny kolor i fakturę drewnianych powierzchni. W połączeniu z bezbarwnym Impregnatem Extra, który należy zastosować w przypadku surowego drewna, środek zapewnia wysoką ochronę przed biodegradacją oraz technicznymi szkodnikami drewna.

Drewno nie ma urlopu


Domek letniskowy to miejsce, w którym spędzamy wolny czas zazwyczaj tylko klika razy w roku. Nie jest on zatem tak samo mocno ogrzewany oraz często wietrzony jak nasze stałe miejsce zamieszkania. Może to prowadzić do rozwoju grzybów, pleśni i gnieżdżenia się insektów. Koniecznie musimy więc zadbać o drewniane elementy znajdujące się w jego wyposażeniu używając do tego specjalnych środków.Lakierobejca Extra pozwala nie tylko zmienić odcień szafy, drzwi czy stołu dzięki szerokiej gamie barw, w których jest dostępna. Gwarantuje także ochronę mebli przed szkodliwym działaniem korozji biologicznej. Produkt łatwo rozprowadza się po zabezpieczanej powierzchni, a także nie pieni się, co znacznie pomaga w sprawnej aplikacji.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Aby zagwarantować najwyższą ochronę malowanego podłoża trzeba postępować według kilku zasad. Przed nałożeniem środka zabezpieczającego konieczne jest jego dokładne wymieszanie oraz właściwe przygotowanie powierzchni – przeszlifowanie, odpylenie i odtłuszczenie. Produkt należy nanosić w dwóch warstwach w przypadku aplikacji na nowe drewno. Taka sama liczba powłok zalecana jest podczas renowacji wcześniej używanych powierzchni. Optymalna temperatura malowania i schnięcia powinna wynosić między 5 - 25°C. Bardzo ważne podczas stosowania lakierobejcy jest także utrzymanie odpowiedniej wilgotności drewna (wilgotność względna max. 12%). W przeciwnym razie schnięcie i utwardzanie warstwy może się wydłużać.

Dbałość o drewno, z którego wykonane są domki wczasowe to podstawa kolejnego udanego urlopu. Zabezpieczenie samej konstrukcji oraz drewnianych elementów i mebli wewnątrz na czas, zaoszczędzi nam kłopotów. Zamiast przeprowadzać głęboką renowację podczas następnej wizyty, lepiej w odpowiednim momencie użyć wysoce-trwałych środków, które dają pewną ochronę na długie lata.
Przeczytaj również: Czym aplikować impregnat
Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Impregnujemy drewno w ogrodzie

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt