chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Impregnujemy drewno
artykuł wprowadzający
Drewno to szczególny rodzaj materiału o dużych walorach estetycznych, Z uwagi na łatwą dostępność, mało kłopotliwą obróbkę, znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie i meblarstwie już u zarania dziejów ludzkości. Niestety, tak jak każdy materiał pochodzenia organicznego, drewno ulega degradacji biologicznej. Co zrobić, by drewniane elementy domu, czy architektury ogrodowej mogły służyć nam przez długie lata?
sposób wyświetlania:
Imprergnujemy drewno - czytelnia

Jaka jest najcenniejsza waluta świata? Czas...

Wiata garażowa przynosi wiele praktycznych korzyści...

Dlatego koniec sezonu letniego to idealny moment, aby zawczasu zabezpieczyć je na okres jesienno-zimowy

Stylowe drewno, po które tak chętnie sięgamy w naszych ogrodach i na działkach, wystawione jest na ciężką próbę. Jak je zabezpieczyć? Jak odnowić, kiedy już utraci swoje oryginalne piękno? Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się lazurowanie drewna.

Podpowiadamy, jak zadbać oraz nadać nowe życie postarzałemu i zaplamionemu drewnu w ogrodzie!

Kiedy dostrzegamy na naszych drewnianych meblach ogrodowych, altankach czy płotach pęknięcia, łuszczącą się farbę lub szybką utratę barwy, zaczynamy planować przeprowadzenie renowacji. Choć zadanie może wydać się z pozoru proste, to od naszego dobrego przygotowania zależy, czy uda nam się uniknąć najczęściej popełnianych błędów, które niekorzystnie wpływają na estetykę i trwałość powłoki. Ekspert marki Drewnochron podpowiada, jak je naprawić.

Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!

Ostatnie ciepłe dni, to w zasadzie również ostatni moment na to, aby zadbać o drewniane elementy małej architektury.

Stosowanie środków impregnujących nieadekwatnych do przeznaczenia to jeden z najczęstszych błędów majsterkowiczów

Chętnie kupujemy drewniane meble ogrodowe. Są wygodne, atrakcyjne wizualnie i doskonale wkomponowują się w otoczenie. Ponieważ meble wykonane z drewna dobrej jakości to niemały wydatek, warto wiedzieć, jak o nie dbać, by służyły przez lata.

Nałożenie preparatów zabezpieczających to podstawowa metoda ochrony drewnianych powierzchni przed szkodnikami, grzybami, wpływem warunków atmosferycznych. Impregnaty pozwalają też podkreślić rysunek drewna, dodać głębi i wyrazistości jego barwie lub całkowicie zmienić kolor surowca. W wielu przypadkach prace te można wykonać we własnym zakresie.

Warunki atmosferyczne negatywnie wpływają na drewniane elementy zewnętrzne. Są one narażone na destrukcyjny wpływ opadów, promieniowania UV, a także na szkodliwe działanie mikroorganizmów, jak grzyby czy glony...

Środkiem stosowanym do impregnacji drewna jest najczęściej lakier. To efekt silnie zakorzenionego w świadomości konsumentów przekonania, że jest on świetnym sposobem zabezpieczania drewnianych powierzchni i nadawania im pożądanej barwy oraz odporności.

Nie przez przypadek impregnacja i dekoracja znalazły się na pierwszych miejscach. Rzecz, wydawałoby się naturalna, dla wielu tak oczywista nie jest. Spotykam się z sytuacjami, w których inwestor nie zabezpieczył drewna niczym – tłumaczy Andrzej Wójcik.

W ciągu ponad 20 lat mojej pracy, spotkałem się z wieloma opiniami na temat zastosowania produktów ochronno-dekoracyjnych na drewnie – mówi Andrzej Wójcik. Niektóre z nich mnie zaskoczyły, kilka przeraziło, wiele zaciekawiło. Większość z nich niewiele ma jednak wspólnego z prawdą...
1
234567następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Impregnujemy drewno

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt