chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Impregnujemy drewno
artykuł wprowadzający
Drewno to szczególny rodzaj materiału o dużych walorach estetycznych, Z uwagi na łatwą dostępność, mało kłopotliwą obróbkę, znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie i meblarstwie już u zarania dziejów ludzkości. Niestety, tak jak każdy materiał pochodzenia organicznego, drewno ulega degradacji biologicznej. Co zrobić, by drewniane elementy domu, czy architektury ogrodowej mogły służyć nam przez długie lata?

Aidol Wetterschutz-Lasur UV

Lazura do drewna

  właściwości  

- Konsystencja żelu umożliwia czystą pracę nad głową
- Silna ochrona przed promieniowaniem UV dzięki zawartości nanoblokerów i zmikronizowanych pigmentów tlenu żelaza.
- Nanobloker UV opóźnia także w przypadku jasnych gatunków drewna jego ciemnienie.
- Na zewnątrz możliwe jest ponadto nałożenie powłoki „bezbarwny UV+".
- Ponadto „bezbarwny UV+" może służyć jako „warstwa ofiarna" na powłokach pigmentowanych. To znaczy w przypadku renowacji „bezbarwny UV+" Może być stosowany w celu zapobieżenia dalszemu ciemnieniu drewna.
- Odporna na blokowanie: dzięki temu Aidol Wetterschutz Lasur UV nadaje się również do renowacji powłok na oknach i drzwiach.
- Materiał o jedwabistym połysku.
- Bardzo odporny na wietrzenie: dobra wodoodporność i trwała elastyczność.
- Produkt nie zawiera środków biobójczych.

  zastosowanie  

Do nowego drewna stosowanego na zewnątrz: np. Odeskowania zewnętrzne, domy drewniane, deski dachowe, altany i meble ogrodowe, wiaty samochodowe, pergole, szachulec. Do renowacji istniejących powłok z lazur - także na oknach i drzwiach; nadaje się również do tropikalnych gatunków drewna; wszędzie tam, gdzie pożądana jest możliwie najlepsza ochrona przed warunkami atmosferycznymi i odporna na zniszczenie powierzchnia.

Aidol Wetterschutz-Lasur UV nie zawiera środków biobójczych i jest oparta na wodzie. Dzięki temu Aidol Wetterschutz-Lasur UV nadaje się również do stosowania we wnętrzach (na przykład do płyt drewnianych i boazerii).
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
6 x 750 ml
2 x 2,5 l
2 x 5 l
20 l
Nowe drewno:
Nieodporne gatunki drewna stosowanego na zewnątrz wymagają zabezpieczenia przed sinizną i dlatego należy je zagruntować bezbarwnym kremem Aidol-Holzschutz-Creme. Po całkowitym wyschnięciu: wymieszać Aidol Wetterschutz-Lasur UV w wybranym kolorze. Nakładać sprawnymi ruchami w kierunku układania się włókien drewna.

Po całkowitym wyschnięciu nałożyć drugą warstwę. Można nałożyć także 3 warstwę lazury UV+ bezbarwnej (pełni ona rolę "warstwy ofiarnej", którą odnawia się w przypadku remontu), aby na długo utrwalić pożądany kolor.

O ile drewno ma możliwie wiernie zachować swój naturalny wygląd, to niezbędne jest nałożenie 3 warstw Aidol Wetterschutz-Lasur UV+ w wersji bezbarwnej. W takim przypadku niezbędna jest uprzednia impregnacja przed sinizną za pomocą bezbarwnego Aidol Holzschutz-Creme.

Renowacja:
Stare powłoki, jak lazury grubowarstwowe, lakiery bezbarwne lub farby kryjące całkowicie usunąć (zeszlifować względnie użyć odpowiednich środków chemicznych). Nosić maskę przeciwpyłową. Nośne powierzchnie drewna pomalowane środkiem Aidol Wetterschutz-Lasur UV tylko przeszlifować i powierzchnię oczyścić z pyłu. Następnie co najmniej 1 raz pomalować.
Najpierw naprawić uszkodzenia drewna. Zaleca się wykonanie malowania próbnego. W przypadku drewna stosowanego na zewnątrz należy je po pomalowaniu na ok. 4 godziny zabezpieczyć przed deszczem. Nie stosować w temperaturze poniżej 5C.

Dopuszczalna wilgotność drewna: drewno iglaste maks. 15%, drewno liściaste maks. 12 %. Chronić przed mrozem podczas transportu i składowania. Aidol Wetterschutz-Lasur UV nie nadaje się do stosowania na podłogach (tarasy, podesty drewniane itp.).

Jeśli - w szczególności na powłoce bezbarwnej - wystąpią mechaniczne uszkodzenia, to należy je bezzwłocznie naprawić za pomocą bezbarwnej Aidol WetterschutzLasur UV "farblos UV+", aby z biegiem czasu nie wystąpiły przebarwienia, np. wskutek działania sinizny.
Podczas obróbki i przechowywania należy zachowywać ogólne zasady bezpieczeństwa.
Gęstość: ok. 1,02 g/cm2 w temp. 20C
Spoiwo: dyspersja akrylowa
Zapach: łagodny
Rodzaj opakowania: pojemniki blaszane 0,75l,; 2,5l; 5l
Kolory: 1553 bezbarwny UV+, 1555 dąb jasny, 1556 pinia/modrzew, 1557, teak , 1558 mahoń, 1559 orzech, 1561 biały, 1562 sosna, 1563 orzech laskowy, 1564 srebrno-szary, 1565 kolory niestandardowy

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Impregnujemy drewno

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt