chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Docieplenia na styropianie
artykuł wprowadzający
Budując lub przeprowadzając generalny remont nieruchomości warto pamiętać o przeprowadzeniu odpowiednich prac termoizolacyjnych. Pozwoli to w znacznym stopniu ograniczyć koszty eksploatacji nieruchomości i umożliwi zastosowanie ciekawych technik wykończenia elewacji. Do docieplania budynków wykorzystuje się zazwyczaj dwa rodzaje materiałów izolacyjnych: wełna mineralna i styropian. Zajmiemy się styropianem.

THERMATynk-ST

Strukturalny tynk silikatowy

  właściwości  

Tynk silikatowy THERMATynk-ST jest gotową do użycia masą o konsystencji pasty, produkowany na bazie szkła wodnego, specjalnej żywicy syntetycznej i kruszywa marmurowego. Jest on produktem wydajnym, bardzo wygodnym i łatwym w użyciu. Po wyschnięciu stanowią trwałą, hydrofobową wyprawę tynkarską o bardzo dobrej przyczepności do typowych podłoży mineralnych. THERMATynk-ST tworzy warstwę charakteryzującą się bardzo wysoką paroprzepuszczalnością, zapewniającą swobodny transport pary wodnej i jej oddawanie przez materiał, na którym tynki zastały zaaplikowane. Jest on także odporny na mycie, czynniki atmosferyczne oraz agresywne składniki zawarte zarówno w podłożu, jak i w środowisku naturalnym. THERMATynk-ST zawiera także środki ograniczające rozwój grzybów i pleśni na powierzchni położonego tynku. Kolorystyka tynków silikatowych THERMATynk-ST przedstawiona jest w PALECIE BARW ARSANIT.

  zastosowanie  

THERMATynk-ST to silikatowy cienkowarstwowy, tynk strukturalny, przeznaczony do ręcznego wykonywania dekoracyjnych tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Można go stosować na wszystkich równych i nośnych podłożach mineralnych, takich jak: beton, gips, tradycyjne tynki cementowe i cementowo-wapienne, płyty gipsowo-kartonowe i inne. Tynk silikatowy THERMATynk-ST zalecane jest zwłaszcza w przypadku wykończenia ścian stanowiących przegrodę o wysokiej paro przepuszczalności, np. murów z betonu komórkowego.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Wiadro 25 kg, paleta 24 wiadra, 600 kg
Podłoże powinno być stabilne, równe i odpowiednio mocne, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność tynku zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Stare powłoki malarskie i tynkarskie o niedostatecznej przyczepności należy usunąć. Nierówności i ubytki w tynku należy wypełnić i usunąć. W każdym przypadku przed nałożeniem tynku THERMATynk-ST podłoże należy pokryć podkładową masą tynkarską THERMAGrunt-ST.
Tynk slikatowy THERMATynk-ST należy nakładać na przygotowane podłoże równomierną warstwą o grubości kruszywa, przy pomocy gładkiej pacy ze stali nierdzewnej. Nadmiar produktu należy ściągnąć z powrotem do wiadra i ponownie wymieszać. Otrzymaną powierzchnię fakturuje się przy użyciu pacy z tworzywa sztucznego. Dla tynku o strukturze baranek - ruchami okrężnymi,
Dla tynku o strukturze kornik - ruchami pionowymi, poziomymi lub okrężnymi, w zależności od oczekiwanego efektu.

Czas otwarty tynku (między nałożeniem i jego zatarciem) zależy od chłonności podłoża, temperatury otoczenia i konsystencji zaprawy. Należy doświadczalnie (dla danego typu podłoża i warunków) ustalić maksymalną powierzchnię możliwą do wykonania w jednym cyklu technologicznym (naciągnięcie i zatarcie).

Materiał należy nakładać metodą „mokre na mokre", nie dopuszczając do zaschnięcia nałożonej warstwy przed nałożeniem następnej. W innym przypadku mi ejsce połączeń dwóch warstw będzie widoczne. Przerwy w pracy należy odpowiednio zaplanować (np. w narożnikach i załamaniach budynku, pod rurami spustowymi, na styku kolorów itp.). Czas schnięcia wykonanego tynku zależy od podłoża, temperatury i wilgotności względnej powietrza i waha się od 12 do 48 godzin. W warunkach podwyższonej wilgotności i niskiej temperatury czas wiązania tynku ulega wydłużeniu. W czasie nakładania i wysychania tynku silikatowego THERMATynk-ST temperatura otoczenia powinna wynosić +5oC do +25oC (także w nocy).

UWAGA: Celem uniknięcia różnic barw przy aplikacji kolorowych tynków ,należy nakładać na jedną
powierzchnię, tynki o tym samym numerze partii produkcyjnej.
Instrukcja określa zakres stosowania wyrobu oraz zalecany sposób wykonania prac, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy robót. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma żadnego wpływu na warunki i sposób jego użycia.
Skład:: Wodna dyspersja szkła wodnego, żywic syntetycznych, wypełniaczy mineralnych, środków odpieniających i konserwujących
Gęstość: ok. 1,8 kg/dm3
Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C
Czas wstępnego przesychania: ok. 15 min.
Odporność na deszcz: po ok. 24 godz.
Czas całkowitego wyschnięcia: od 12 - 48 godz.
Przepuszczalność pary wodnej: Kategoria V2
Absorpcja wody: Kategoria W2
Przyczepność do podłoża betonowego: > 1,0MPa
Trwałość: NPD
Współczynnik przewodzenia ciepła (wartość tabelaryczna): < 0,47 W/m-K (\10dry)
Reakcja na ogień: Klasa C

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Docieplenia na styropianie

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt