chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Docieplenia na styropianie
artykuł wprowadzający
Budując lub przeprowadzając generalny remont nieruchomości warto pamiętać o przeprowadzeniu odpowiednich prac termoizolacyjnych. Pozwoli to w znacznym stopniu ograniczyć koszty eksploatacji nieruchomości i umożliwi zastosowanie ciekawych technik wykończenia elewacji. Do docieplania budynków wykorzystuje się zazwyczaj dwa rodzaje materiałów izolacyjnych: wełna mineralna i styropian. Zajmiemy się styropianem.

weber TM317

Tynk polimerowo-mineralny, barwiony w masie

  właściwości  

- bardzo dobre właściwości aplikacyjne
- niepalny
- paroprzepuszczalny
- barwiony w masie, dostępny w 43 kolorach

  zastosowanie  

Ochrona ścian budynków, barwne wykończenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz kompleksowa warstwa wykończeniowa w złożonych systemach izolacji cieplnej zewnętrznych ścian budynków opartych zarówno o wełnę mineralną jak i o styropian. Produkt rekomendowany jako zewnętrzne wykończenie powierzchni w rozwiązaniu o nazwie handlowej weber.therm NATURE. Tynk nie powinien być stosowany w strefach narażonych na stałe zawilgocenie na przykład cokoły. Tynku nie stosować na powierzchnie poziome albo nachylone do poziomu. Tynku nie stosować na powierzchnie poziome albo nachylone do poziomu, które narażone są na bezpośrednie oddziaływanie warunków atmosferycznych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg, paleta 1050 kg
Przed nakładaniem tynku dobrze wyschnięte podłoże należy zagruntować płynem gruntującym weber PG211.
Należy mieszać większą ilość zaprawy, używać dużej kasty murarskiej i przestrzegać dozowania wody.
Zaprawę nakłada się pacą ze stali nierdzewnej na grubość wielkości ziarna kruszywa (dla faktury „kornik”) lub 1,5 wielkości ziarna kruszywa (dla faktury „baranek”).
Świeżo nałożony tynk zacierać pacą z PVC ruchami kolistymi lub jednokierunkowymi, w zależności od żądanej faktury.
Pacę do zacierania należy co pewien czas oczyścić szpachelką. Mycie pacy wodą może być przyczyną powstania plam o innym odcieniu.
Powierzchnie o różnych kolorach odcinamy za pomocą taśmy malarskiej, usuwanej przed wyschnięciem tynku.
Należy przestrzegać dozowania takiej samej ilości wody zarobowej, którą należy ustalić przy próbnym nałożeniu. Suchą zaprawę mieszać wyłącznie z czystą wodą mieszadłem wolnoobrotowym. Czas mieszania: około 5 - 6 minut. Po wymieszaniu odczekać około 5 minut. Po ponownym wymieszaniu nakładać pacą ze stali nierdzewnej, zacierać pacą z PCV. Zacierać koliście lub posuwiście zależnie od faktury i żądanego efektu. Przygotowaną masę należy zużyć w ciągu około 1,5 h. W celu utrzymania jednorodności mieszać również w trakcie nakładania. Nie należy zacierać mokrym narzędziem. Przy wykonywaniu elewacji, w których warstwę wykończeniową stanowią tynki weber TM317 zaleca się stosować jasne kolory. Współczynnik HBW powinien być > 50. Dla wybranych kolorów (oznaczonych w cenniku gwiazdką) tynk weber TM317 zaleca się jednokrotnie przemalować silikonową farbą fasadową weber FZ391, farbą silikatową weber FZ381 lub weber FZ375 (color EG Farbe A) .
Czas otwarty: około 15 minut
Pełne związanie tynku: około 3 dni
Zalecana ilość wody zarobowej:
- „baranek“ 5,5 - 6,5 l / 25 kg
- „kornik“ 5,0 - 5,5 l / 25 kg
Kolorystyka: dostępny w 43 kolorach według kolornika Color Spectrum - barwy klasyczne
Termin przydatności do użycia: 12 miesięcy
Surowce: wapno hydratyzowane, cement, dodatki polimerowe, pigmenty nieorganiczne, kruszywo marmurowe
Struktura:
zacierana - „baranek”
drapana - „kornik”
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Docieplenia na styropianie

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt