chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Docieplamy
artykuł wprowadzający
Przytulny, ciepły, nie drogi w utrzymaniu dom, to dziś marzenie niemal każdej rodziny. Rozpoczynając budowę lub generalny remont warto więc zatroszczyć się o solidną, dobrze wykonaną termoizolację, która sprawi, że latem będziemy mogli cieszyć się przyjemnym chłodem, a zimą wydamy znacznie mniej na ogrzewanie. Wysoka jakość izolacji w oczywisty sposób wpłynie także na wartość naszej nieruchomośc...

sposób wyświetlania:
Docieplamy - czytelnia

Dyrektywa o charakterystyce energetycznej budynków (EPBD) wskazuje kluczowe zmiany dla budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. W EPBD przede wszystkim kładzie się nacisk na odnawialne źródła energii oraz elektromobilność. Obecnie w Dyrektywie formułuje się wniosek, że …dwie trzecie energii wykorzystywanej do ogrzewania i chłodzenia budynków nadal pochodzi z paliw kopalnych. Tymczasem powinno się dążyć do wycofywania kotłów […]

Na co zwrócić uwagę przy wyborze styropianu?

W obrębie różnych technologii wykonania fasad wentylowanych, ciekawym i popularnym rozwiązaniem jest tzw. ściana warstwowa, w której część zewnętrzną tworzy efektowny mur ceglany. Specyfika konstrukcji oraz samego materiału elewacyjnego wymaga jednak dokładnego dobrania warstw wewnętrznych, zwłaszcza pod kątem izolacji termicznej i ochrony przed wilgocią. O czym należy pamiętać, planując tego typu konstrukcję?

Zeszłoroczna zima wyraźnie pokazała, że ceny nośników energii nie są niczym stałym i mogą w przyszłości nadal rosnąć. Skutecznym sposobem na uniknięcie wysokich kosztów ogrzewania budynku jest jego termoizolacja z użyciem sprawdzonych materiałów izolacyjnych, najlepiej o jak najlepszym stosunku ceny do jakości.

Osiedle Opatowicka we Wrocławiu to kolejny obiekt, który wpisuje się na listę referencyjną Farby KABE Polska.

Codzienny komfort dla całej rodziny

Nowa dyrektywa na rzecz termomodernizacji

Według 35 proc. Polaków termomodernizacja pozwala rocznie zaoszczędzić na ogrzewaniu od tysiąca do trzech tysięcy złotych. W niektórych przypadkach kwota może wynieść nawet 10 000 zł. To dane z najnowszego raportu Grupy Atlas pt. „Zimno, cieplej, gorąco… Co Polacy wiedzą o termomodernizacji?” zrealizowanego w kwietniu tego roku. Rosnące koszty energii, świadomość ekologiczna, rządowe programy czy w końcu środek sezonu sprawiają, że Polacy coraz częściej myślą o termomodernizacji. Wiemy, ile na nią wydali i jakie płyną z niej korzyści.

Styropian dach-podłoga (EPS) to najpopularniejszy na rynku materiał do termoizolacji, oferowany przez Styropmin od 30. lat. Jest lekki, trwały i odporny na ściskanie. Skutecznie chroni budynek przed utratą ciepła. Jak jednak bardzo zmienił się przez ten czas?

To już pewne budynki murowane ocieplone systemem ETICS pomagają przetrwać 48-godzinną przerwę w ogrzewaniu w okresie zimowym i uzyskać znośną temperaturę w pomieszczeniach w okresie letnim, bez konieczności korzystania z klimatyzacji – takie wnioski płyną z nowej serii prób przeprowadzonych w największym europejskim parku materiałów budowlanych Baumit Viva.

Oszczędzaj pieniądze na ogrzewaniu i mieszkaj zdrowo!

Znaczenie obecności roślin w otoczeniu człowieka jest nie do przecenienia. Wpływ zieleni na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne jest tak wielki, że można wręcz mówić o zielonych przestrzeniach jako o wielkich stabilizatorach. I choć kształtowanie zielonych przestrzeni powinno być zadaniem publicznym, czasem trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. I stworzyć zielony dach.

Choć trudno określić, jak długo skutki trwającego kryzysu energetycznego odczuwać będą zarówno indywidualni odbiorcy energii, jak i samorządy, jedno jest pewne: musimy maksymalnie wykorzystać najbliższe sześć miesięcy, aby przygotować się do następnego sezonu grzewczego. Dane wskazują, że działaniem przynoszącym najszybsze i najbardziej trwałe efekty jest dodatkowe ocieplenie budynków.

Redukcja emisji CO2 to dziś jeden z najwyższych priorytetów w sektorze energetycznym i przemysłowym. Wynika to nie tylko z uwarunkowań prawnych i norm narzucanych przez UE, ale też z niepisanego kodeksu etyki uwzględniającego odpowiedzialność za przyszłe pokolenia.

Jak ich uniknąć i stworzyć niezawodną izolację termiczną, stosując metodę lekką mokrą z użyciem płyt z wełny kamiennej oraz systemów cienkowarstwowych? Oto garść najważniejszych porad!
1
23456789następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Docieplamy

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt