chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Chronimy fundament
artykuł wprowadzający
Ściany fundamentowe, to element konstrukcyjny budynku narażony na bezustanny kontakt z wodą gruntową i wilgocią. W wyniku tak zwanego podciągania kapilarnego, wilgoć ta może przenikać do wnętrza obiektu powodując poważne uszkodzenia. Aby należycie zabezpieczyć się przed taką sytuacją i uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z usuwaniem szkód, trzeba zapewnić fundamentom solidną ochronę.
sposób wyświetlania:
Chronimy fundament - czytelnia

Brak izolacji lub też jej nieszczelność umożliwiają wnikanie wody zewnętrznej zarówno w strukturę ścian, jak i do wnętrza budynku.

W obiektach historycznych konstrukcje murowe wykonywano najczęściej z kamienia i cegły. Podstawowym spoiwem było wapno, gips, glina, a w późniejszym okresie cement.

System tynków renowacyjnych stanowi ochronę przed wodą nie wywierającą ciśnienia na przegrodę.

Jednym z najczęściej stosowanych materiałów hydroizolacyjnych są grubowarstwowe, modyfikowane polimerami, bitumiczne masy uszczelniające, zwane ogólnie masami KMB.

Przegląd podstawowych metod stosowanych do osuszania murów

Praktyczna informacja o metodzie izolacji ścian budynki metdą hydrofobową, wg technologii firmy Izomur.

Firma Remmers od kilkudziesięciu lat produkuje różne, wszechstronnie sprawdzone materiały hydroizolacyjne przeznaczone zarówno do stosowania w nowym budownictwie jak i w obiektach istniejących.

Dom psuje się od fundamentu, a ten z kolei - od nadmiaru wilgoci. Dlatego podczas budowy sprawą fundamentalną jest dobrze dobrana i prawidłowo wykonana hydroizolacja wszystkich elementów, narażonych na kontakt z wodą czy wilgocią.

Przed ok. 25 laty na rynku budowlanym pojawiły się cementowe zaprawy o bardzo drobnym kruszywie służące do wykonywania cienkowarstwowych hydroizolacji - w odróżnieniu od wcześniej znanych, charakteryzowały się one dużą elastycznością.

Walka o szczelność betonu stała się wyzwaniem dla inżynierów i naukowców, bo od tej cechy zależy w dużej mierze trwałość wszystkich konstrukcji.

Przy głębokim posadowieniu obiektów, wydaję się zasadne stosowanie zarówno izolacji jak i drenażu części podziemnych budynków...

Firma Remmers od kilkudziesięciu lat produkuje różne, wszechstronnie sprawdzone materiały hydroizolacyjne przeznaczone zarówno do stosowania w nowym budownictwie jak i w obiektach istniejących.

Zabezpieczenie fundamentów oraz innych elementów budynku stykających się z gruntem bądź z wodami opadowymi jest niezwykle istotne dla żywotności całego obiektu.

Przy głębokim posadowieniu obiektów, wydaję się zasadne stosowanie zarówno izolacji jak i drenażu części podziemnych budynków. Jest to korzystne zwłaszcza przy posadowieniu budynku powyżej występowania wód gruntowych, ale w otoczeniu gruntów niskoprzepuszczalnych (glin, iłów, pyłów itp.)

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że koszt izolacji fundamentów to prawie 3% kosztów inwestycji. Warto się więc zastanowić, na co wydajemy te 3%.
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Chronimy fundament

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt