chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Chronimy fundament
artykuł wprowadzający
Ściany fundamentowe, to element konstrukcyjny budynku narażony na bezustanny kontakt z wodą gruntową i wilgocią. W wyniku tak zwanego podciągania kapilarnego, wilgoć ta może przenikać do wnętrza obiektu powodując poważne uszkodzenia. Aby należycie zabezpieczyć się przed taką sytuacją i uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z usuwaniem szkód, trzeba zapewnić fundamentom solidną ochronę.
sposób wyświetlania:
Chronimy fundament - czytelnia

Fundamenty to newralgiczny element każdego domu. Mając bezpośredni kontakt z podłożem są narażone na oddziaływanie wód gruntowych i wilgoci, które w dłuższej perspektywie mogą skutkować stałym zawilgoceniem ścian i doprowadzić do powstania grzybów, glonów czy pleśni a nawet uszkodzenia konstrukcji budynku. Zapobiec temu może zastosowanie na powierzchni ścian fundamentowych odpowiedniej hydroizolacji, która ochroni je przed wnikaniem wilgoci, wodami opadowymi i gruntowymi. Przykładem produktu, który świetnie sprawdzi się w tego typu pracach jest masa polimerowo-bitumiczna weber.tec Superflex 10.

Nieprawidłowo zaizolowane fundamenty mogą generować duże straty ciepła w budynku. Natryskowa pianka Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa daje gwarancję szczelnej warstwy izolacji, która zapobiega niekontrolowanej ucieczce energii cieplnej do gruntu.

Energooszczędność budynku to dziś dla inwestora podstawowe kryterium doboru technologii. Nowo budowany dom musi od podstaw oszczędzać energię. Jak inwestor ma zadbać o odpowiednie rozwiązania energooszczędne i jaką rolę może pełnić styropian?

Ciepły dom wspiera się na ciepłych fundamentach. Bez przeprowadzenia termicznej izolacji tej najniższej, osadzonej w gruncie części budynku, nie da się zapewnić ani komfortu mieszkania, ani niższych kosztów ogrzewania.

Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. To również jeden z najważniejszych etapów prac budowlanych, którego pominięcie lub wykonanie z błędami może negatywnie wpłynąć na konstrukcję budynku oraz doprowadzić do późniejszych, często kosztownych remontów.

Podstawowym zadaniem fundamentów jest przenoszenie ciężaru budynku na grunt i zapewnienie obiektowi stabilności. Jednak solidność tego elementu konstrukcyjnego to nie jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Niezwykle istotne jest również to, by zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tej części budowli przed wilgocią i wodami gruntowymi. Pomoże w tym odpowiednia hydroizolacja.

Trwałe, mocne, odporne. Dom powinien się wspierać na takich właśnie fundamentach. Ich prawidłowe wykonanie i ocieplenie mają kluczowe znaczenie dla późniejszego komfortu życia, a także niebagatelny wpływ na zdrowie mieszkańców. Chcemy mieć ciepły i suchy dom? Musimy zadbać o fundamenty.

Ocieplenie fundamentów to decyzja, której konsekwencje ponosimy przez cały okres użytkowania domu. Warto do tego zastosować płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS.

Jedną z podstawowych cech styropianu, która determinuje jego właściwości izolacyjne, jest to, że nie chłonie wody. Jednak niektóre elementy domu takie, jak...

Podpowiadamy o czym należy pamiętać podczas wykonywania hydroizolacji fundamentów?

Firma Remmers od początku swojego istnienia poświęcała szczególną uwagę zagadnieniu zabezpieczenia fundamentów, piwnic i cokołów budynków przed wodą. Systemowe rozwiązania opracowane wiele lat temu nadal znakomicie sprawdzają się w praktyce, jednak rynek budowlany wymusza opracowywanie hydroizolacji coraz skuteczniejszych i jednocześnie coraz prostszych w wykonaniu.

Przymierzając się do budowy domu, rozglądamy się w możliwościach projektowych i bogatej ofercie materiałów budowlanych. Poszukiwania zwykle rozpoczyna wybór projektu, najczęściej gotowego, który pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wilgoć w budynku oprócz oczywistego zagrożenia dla wytrzymałości konstrukcji, ma także negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie osób przebywającym w danym pomieszczeniu. Dlatego tak istotnym jest zabezpieczenie się przed jej pojawieniem.

Sezon zimowy już w pełni. Pojawiają się pierwsze trudności na budowie w związku z obróbką materiałów w niskich temperaturach. BOTAMENT posiada na to rozwiązanie – bitumiczną hydroizolację grubowarstwową BOTAMENT BM 92 Winter, która zapewnia realizację inwestycji również w warunkach zimowych...

Żele akrylowe są istotnym uzupełnieniem oferty rynkowej mediów iniekcyjnych. Wykorzystuje się je do zabezpieczeń przeciwwodnych budowli...
1
23456następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Chronimy fundament

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt