chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Wylewki samopoziomujące Weber – pierwszy krok do idealnej podłogi

Wylewki samopoziomujące Weber – pierwszy krok do idealnej podłogi

16.11.2022
Przed przystąpieniem do prac związanych z układaniem podłogi należy przede wszystkim zadbać o wyrównanie i wygładzenie powierzchni posadzki. Dzięki temu przyspieszymy kolejne etapy prac, ale także stworzymy idealną bazę zarówno pod podłogi pływające, jak i klejone. Warto tutaj sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, dzięki którym zyskamy pewność, że podłoże pod panele czy deski będzie odpowiednio przygotowane i trwałe.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Wylewki samopoziomujące rekomendowane są wszędzie tam, gdzie podłoga docelowa wymaga, aby podłoże pod nią miał odpowiedni poziom. Dotyczy to zarówno wykończeń pływających – w przypadku różnego rodzaju paneli, jak i klejonych, czyli parkietów drewnianych i desek litych. Zdecydowana większość producentów materiałów podłogowych zaleca wyrównanie podłoża wylewką, aby ich późniejsze układanie mogło zostać zrealizowane łatwo i szybko, a efekt końcowy cieszył inwestorów przez długie lata. Doskonale sprawdzą się tutaj zaprawy wyrównujące Weber, które posiadają bardzo dobre właściwości techniczne i użytkowe oraz mają wyjątkowo szerokie zastosowanie.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Jaka wylewka do podłogi pływającej?


Jeśli zdecydowaliśmy się na podłogę pływającą, czyli np. na panele drewniane, laminowane lub LVT, wybór odpowiedniej zaprawy wyrównującej należy uzależnić od tego, jaką grubość warstwy chce się uzyskać, jaka jest wymagana wytrzymałość podłogi i jak szybko wylewka ma być odporna na ruch pieszy i gotowa do dalszych prac. W ofercie marki Weber znajdują się trzy produkty, które z powodzeniem można stosować jako podkład do wykonywania podłóg pływających. Standardowymi rozwiązaniami są zaprawy weber.floor POZIOM lub weber.floor 4150, które umożliwiają układanie paneli po 7-14 dniach w zależności od grubości wylewki oraz chodzenie po niej po 4-6 godzinach. Jeśli mamy do czynienia z drobnymi nierównościami, warto skorzystać z masy weber.floor 4020. Montaż podłogi pływającej jest tutaj możliwy po 1-3 dniach, a ruch pieszy po 2-4 godzinach.
Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

A co wybrać do podłogi klejonej?


Pod materiały podłogowe przyklejane do podłoża, czyli przede wszystkim parkiety drewniane i deski lite, warto wybrać zaprawy samopoziomujące, które cechują się wyższą wytrzymałością niż wylewki pod wykończenie panelami. Wybór odpowiedniej masy należy uzależnić od tego, jak szybko chcemy montować podłogę i zapewnić ruch pieszy po niej. Standardowym rozwiązaniem marki Weber jest produkt weber.floor 4310. Umożliwia on układanie wykładzin PVC i paneli LVT po 5-21 dniach, natomiast klejenie parkietu drewnianego i desek litych po 7-21 dniach – w zależności od grubości wylewki. Ruch pieszy po takiej posadzce możliwy jest po 2-4 godzinach. Rozwiązaniem dla osób, którym zależy na przyśpieszeniu prac jest zaprawa weber.floor 4320, która daje możliwość montażu wykładzin lub paneli po 1-2 dniach, a podłóg drewnianych po min. 7 dniach – niezależnie od grubości wylewki. Po 2-4 godzinach można chodzić po tak wykończonej posadzce.

Podłoga nie tylko na równym, ale i najwyższym poziomie


Masy oferowane przez Weber dostępne są w formie suchej mieszkanki cementu, gotowej do użycia po zmieszaniu z wodą. Można wykorzystywać je do tworzenia równych i gładkich powierzchni pod wykładziny, panele, podłogi drewniane, ale także płytki ceramiczne oraz kamienne. Sprawdzają się na podłożach betonowych i cementowych w pomieszczeniach suchych, ale także mokrych i wilgotnych, takich jak kuchnie i łazienki. Można je również wykorzystywać do wykonywania podkładów pływających oraz do zatapiania elementów grzejnych w systemach z ogrzewaniem podłogowym.
REKLAMA:

Oprócz tego, że zaprawy samopoziomujące Weber posiadają szerokie zastosowanie, wyróżniają się także bardzo dobrymi właściwościami samopoziomującymi, doskonałą przyczepnością i nadają się do układania ręcznego. Dzięki szybkiemu wiązaniu i wysychaniu dają możliwość wejścia na nie po kliku godzinach oraz wykonywania kolejnych prac już po upływie kilku dni. Dodatkowo cechują się niskim skurczem liniowym, co sprawia, że wykonana z nich wylewka jest bardzo trwała i odporna na codzienną eksploatację. Ponadto masy Weber są paroprzepuszczalne, wodoodporne i nadają się do układania na podkładach z zainstalowanym ogrzewaniem podłogowym.

Idealna baza pod niemalże każdy rodzaj podłogi – dzięki wszechstronnemu zastosowaniu oraz tak dobrym właściwościom technicznym i użytkowym, to właśnie tymi słowami można podsumować skuteczność zapraw samopoziomujących Weber.
Autor: weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt