chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Ogrody

Czytaj więcej chemia budowlana - Co zrobić z „górką” w ogrodzie? Ogród tarasowy
sposób wyświetlania:
Ogrody - poradnik

Zaniedbany i wyblakły płot potrafi skutecznie oszpecić ogrodowy krajobraz, a także może negatywnie wpływać na wytrzymałość konstrukcji. Podpowiadamy, jak sprawnie przywrócić mu efektowny wygląd, by na nowo stał się prawdziwą wizytówką domu.

W kalendarzu zawitała już wiosna. Najwyższa pora pomyśleć więc o przygotowaniu na sezon i odświeżeniu ogrodowych mebli. Marka Drewnochron wraz ze swoim ambasadorem Dominikiem Strzelcem podpowiada, jak przeprowadzić renowację drewnianej ławki, by w sezonie móc z przyjemnością rozsiąść się w zielonym ogrodzie.

Wydaje się, że zaprojektowanie przestrzeni wokół domu i ogrodu nie jest niczym trudnym. Wystarczy przecież wytyczyć parę ścieżek i posadzić kilka krzaczków. Czy na pewno? Jeśli marzymy o zjawiskowej przestrzeni wokół domu, ale doskwiera nam brak czasu, koncepcji lub strach przed eksperymentowaniem i efektem końcowym, warto skorzystać z pomocy projektanta.

Ujemne temperatury powietrza, a później okresy ocieplenia i śnieg na przemian z deszczem. Niestabilne warunki atmosferyczne panujące tegorocznej zimy płatają figle wszystkim – nie tylko drogowcom, ale i budowlańcom. Czy w takim okresie warto brać się za układanie nawierzchni?

Nowoczesny, z dużych lub ekologicznych płyt, a może bardziej tradycyjny, z drobnych kostek czy też z odrobiną egzotyki – podjazd przed domem można zaaranżować na wiele różnych sposobów. Podpowiadamy, co zrobić, aby był funkcjonalny i prezentował się nadzwyczaj efektownie.

Układanie kostek i płyt betonowych nie należy do skomplikowanych zadań. Wystarczy przestrzegać określonych zasad oraz odrobina doświadczenia, żeby uzyskać pożądany efekt. Warto również zastosować nowoczesne metody spoinowania, które pozwolą na dłużej zachować nienaganny wygląd nawierzchni i większą funkcjonalność.

Intensywnie eksploatowane podczas lata drewniane elementy ogrodu wymagają kompleksowej konserwacji po sezonie. Silne działanie gorącego słońca mogło bowiem osłabić strukturę tego naturalnego materiału, przez co może być on jeszcze bardziej podatny na niszczący wpływ wilgoci czy zmiennych temperatur w jesienno-zimowym okresie. Tikkurila podpowiada, jak krok po kroku zabezpieczyć różne powierzchnie drewniane na zewnątrz domu, by w pełni zachowały swą funkcjonalność i estetykę.

Zwykle znajduje się na tarasie, ale nie zawsze, bo czasem można ją znaleźć w głębi ogrodu – inspiracji i pomysłów na stworzenie zewnętrznej strefy wypoczynku jest naprawdę sporo. Podpowiadamy, jak zaaranżować ją tak, aby była zarówno komfortowa jak i designerska.

Bez względu na to, czy mieszkamy w bloku, czy posiadamy własną działkę, możemy cieszyć się pięknym i urodzajnym ogrodem. Wybór roślin odpowiednich dla dużych i małych przestrzeni jest tak bogaty, że zadowoli wszystkich pasjonatów kwiatów, warzyw i ziół. Joanna Legutko, wiceprezes firmy W.Legutko podpowiada, co możemy wysiać na balkonie lub w ogrodzie, by cieszyć się jego urokiem aż do jesieni.

Sztuczna trawa to idealne rozwiązanie nawierzchni sportowej, które można spotkać na boiskach, kortach tenisowych, ale również coraz częściej w otoczeniu prywatnych domów. Do jej oczywistych zalet należy maksymalna łatwość pielęgnacji i trwałość efektu estetycznego, jednak tylko pod warunkiem doboru właściwej metody montażu.

Beton, kamień, drewno i rośliny – to podstawowe elementy, które zwykle budują aranżacje otoczenia naszego domu. Podpowiadamy, na co należy zwracać uwagę, aby stworzona z ich użyciem przestrzeń miała spójny charakter.

Planując wiosenne prace w ogrodzie warto pamiętać nie tylko o uporządkowaniu terenu, ale także o renowacji drewna. By zapobiec jego nieestetycznemu niszczeniu, blaknięciu w intensywnych promieniach słońca czy pękaniu, przed nadejściem słonecznych i gorących dni dobrze jest zadbać o zabezpieczenie wszelkich drewnianych elementów. Uchroni je to przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych, a jednocześnie wpłynie odświeżająco na ich estetykę.

Jak o nie zadbać by służyły w kolejnym sezonie

Letnie upały zachęcają do leniuchowania i bujania w obłokach. Nic bardziej nie pomaga w oddawaniu się tym przyjemnościom niż ogrodowa huśtawka. Oto kilka pomysłów, jak stworzyć niebanalne otoczenie, w którym wakacyjny relaks na tarasie będzie działać wyjątkowo odprężająco.

Mieć piec do pizzy opalany drewnem, który rozgrzewa się do temperatury 500 stopni Celsjusza, ale jest mobilny – czyli nie wymaga murowania… jest to możliwe! Jak? Już wyjaśniamy.
1
2345678następna »
« poprzednia
 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt