chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych po sezonie

Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych po sezonie

04.11.2022
Drewniane meble ogrodowe mogą służyć nam przez długie lata, pod warunkiem jednak, że zadbamy o ich regularną pielęgnację. Drobne naprawy wykonamy przy pomocy wodoodpornego kleju do drewna 66A firmy Soudal.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Sezon letni za nami, a to oznacza, że nadszedł czas na przeniesienie drewnianych mebli ogrodowych do pomieszczenia, w którym nie będą narażone na niekorzystne działanie częstych opadów i bardzo niskich temperatur. Zanim jednak umieścimy je w piwnicy czy garażu – dokonajmy niezbędnego przeglądu. Usterki w postaci np. odłamanych elementów możemy szybko usunąć, sięgając po klej do drewna 66A z portfolio marki Soudal.

Klej 66A jest klejem poliuretanowym, który odznacza się ekstremalnie mocną spoiną. Został opracowany z myślą o klejeniu drewna litego wszelkiego rodzaju – miękkiego i twardego, w tym egzotycznego. Jako klej o najwyższej klasie wodoodporności D4, który ma perfekcyjną przyczepność także do wilgotnych podłoży, jest odpowiedni zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych (aplikacje zewnętrzne wymagają przy tym zabezpieczenia spoiny powłoką ochronną). Z powodzeniem możemy go użyć do klejenia drewnianych mebli, altan czy pergoli. Nierozerwalnie łączy ze sobą elementy drewniane oraz drewno z innymi materiałami, np. z metalem, betonem i ceramiką. Co istotne, preparat ten spienia się podczas utwardzania, wypełniając niewielkie ubytki w podłożu. W rezultacie jest niezawodnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba połączenia elementów niedokładnie dopasowanych.

REKLAMA:


Do zalet kleju 66A należy ponadto łatwa aplikacja. Preparat jest gotowy do użycia, a nakłada się go pędzlem lub szpachlą na dokładnie oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię jednego z klejonych elementów. Jeżeli kleimy drewno suche lub materiały porowate, to zalecane jest lekkie zwilżenie podłoża – dzięki temu preparat szybciej się utwardzi i będzie miał wyższą wytrzymałość końcową. Spajane elementy należy połączyć ze sobą w przeciągu 15 minut (w tym czasie mamy również możliwość ewentualnej korekty ich położenia), a następnie skręcić na około 3 godziny.


Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt