chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Jak najprościej i najszybciej ocieplić pomieszczenie, aby było w nim komfortowo?

Jak najprościej i najszybciej ocieplić pomieszczenie, aby było w nim komfortowo?

09.11.2018
Każdemu z nas marzy się mieszkanie, do którego z przyjemnością będzie mógł wracać. Otaczanie się tym, co przyjemne dla oka, wprawia nas w lepsze samopoczucie – warto zatem zwrócić uwagę na detale.

Chemia budowlana - Fot. CIQ
Fot. CIQ

ŚWIECZKI


To must have w każdym domu. W pochmurny dzień nic bardziej nie polepszy nastroju i nie ociepli pomieszczeń niż świeczki. Z palącym się kominkiem w tle, zapachem palonego drewna (nomen omen, istnieją nawet świeczki i woski o takim właśnie aromacie!), dobrym filmem i kubkiem gorącej kawy niczego więcej nie trzeba, aby czuć się dobrze i bezpiecznie.

LAS W SŁOIKU


To doskonały sposób na przemycenie elementów natury do pomieszczeń. Lasy w słoikach potrafią jednak solidnie nadszarpnąć domowy budżet Stworzony własnoręcznie stanowi piękną dekorację, której pielęgnacja nie wymaga dużo czasu. Wystarczy mieć pod ręką większy słoik, kamienie lub keramzyt (lekkie kruszywo budowlane, które odprowadza nadmiar wilgoci), ziemię, rośliny (najlepiej takie o podobnych wymogach pielęgnacyjnych), mech i elementy dekoracyjne. Na koniec wszystko ułożyć w słoiku według wskazanej kolejności i gotowe! Należy jednak pamiętać, by nie wystawiać naczynia bezpośrednio na słońce i nie przesadzać z nadmiernym podlewaniem.
Chemia budowlana - Fot. CIQ
Fot. CIQ

PLECIONKI (RATTAN I WIKLINA)


Skoro mamy naturę w słoiku, to świetnym dla niej dopełnieniem będą wiklinowe i rattanowe dodatki. Wiklinowe donice na kwiaty, kosze na drobiazgi, tradycyjny bujany fotel – podobne elementy wprowadzą lekkość i nadadzą naszemu mieszkaniu niepowtarzalną, domową atmosferę. Takie dekoracje będą pasować do wnętrz, w których dominuje styl vintage - gdzie jest dużo kwiatów i ciepłe kolory na ścianach.

AFRYKAŃSKIE MOTYWY


Specyficzne kolorowe dywaniki czy narzuty to jeden z głównych trendów 2018 roku. Nic bardziej nie ociepli domowej atmosfery jak nasycone kolory, kojarzące się ze słońcem i latem. Tkaniny ze zwierzęcym motywem (cętki, paski, łaty) to dość wyraziste wzory, którymi zachwyca się coraz więcej ludzi, zwłaszcza jeżeli chodzi o wnętrza. Trzeba jednak uważać, aby z nimi nie przesadzić, dlatego aranżując pomieszczenia z takimi wzorami, powinno się stawiać na jednobarwne meble i duże lustra, które optycznie powiększą przestrzeń.

Chemia budowlana - Fot. CIQ
Fot. CIQ

CIEPŁE ŚCIANY


Łączenie na ścianach ciepłych kolorów z klasyczną bielą to doskonały sposób na optyczne powiększenie wnętrza i jego urozmaicenie – możemy więc pokusić się o jakiś szalony kolor na jednej ścianie, jeśli resztę stonujemy spokojną bielą. Ale jeśli chcemy, by nasze ściany ocieplały wnętrze nie tylko w przenośni, ale i dosłownie – możemy porozglądać się za rozwiniętymi technologicznie propozycjami rynku. Brzmi jak magia, ale takie produkty już istnieją! - Dzięki zastosowaniu nowego systemu mikrosfer, farba CIQ ma bardzo wysokie zdolności odbijania promieniowania cieplnego – a to sprawia, że zatrzymuje ciepło zimą i ogranicza nagrzewanie pomieszczenia latem - mówi Waldemar Sas, Brand Manager Farby Termointeligentnej CIQ. - To produkt o przedłużonej trwałości, dzięki któremu zimą ściana nie wypuści ciepła na zewnątrz pomieszczenia, a z kolei latem – nie wpuści do środka gorącej temperatury – zapewnia. Wobec tego przed zmianami warto zrobić porządny research, bo, jak się okazuje farba to czasem nie tylko farba.
REKLAMA:

AKCENT NA SUFICIE


Sufit nabiera dużego znaczenia w dekorowaniu wnętrz – dziś nie jest malowany już tylko wyłącznie białą farbą, jak kiedyś. Współcześnie podchodzi się do niego jak do ważnego elementu dekoracji, stąd dużym zainteresowaniem cieszą się sztukaterie, kolorowe (!) farby, tapety, wszelkiego rodzaju podświetlenia, belki, a czasami nawet płytki. Wykorzystanie potencjału sufitu sprawia, że pomieszczenie przestaje być standardowe i nabiera charakteru.

(Oceń ten artykuł):
(4)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt