– Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie raport Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) „Zrównoważone certyfikowane budynki 2024” wskazuje, że...
Wnętrze, które doskonale oddaje nasz styl, nastrój i osobowość? Dzięki wykorzystaniu farb, możliwości kreacji pomieszczeń są niemal nieograniczone. Do tego, by z odwagą tworzyć własne przestrzenie zachęca pełna kolorowych inspiracji kampania „What paint gives you”, którą wspiera Polski Związek Producentów Farb i Klejów (PZPFiK).
Mówi się, że pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie. Jakie materiały i rozwiązania wybrać, aby być mądrym przed szkodą i aby już za pierwszym razem zbudować dom, który spełni oczekiwania przyszłych użytkowników? O tym jak czerpać wiedzę z bogatego dorobku nauk inżynieryjnych, a nie z własnych błędów opowiada ekspert budowlany Robert Janiak - product manager H+H Polska.
Drewniana donica ogrodowa może być funkcjonalną dekoracją praktycznie w każdym ogrodzie. Sprawdzi się zarówno do uprawy warzyw, owoców czy ziół, ale z powodzeniem może też służyć jako efektowny przydomowy kwietnik. Drewnochron razem z uznanym ogrodnikiem Dominikiem Strzelcem, który jest ambasadorem marki radzi, jak odnowić elementy małej przydomowej architektury, podkreślając naturalne piękno.
Projektowanie łazienki wymaga uwzględnienia wielu aspektów - zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych. Błędy popełnione na etapie planowania mogą znacząco pogorszyć komfort użytkowania tego pomieszczenia. Oto kilka kluczowych zagadnień, na które szczególnie należy zwrócić uwagę – czego unikać podczas urządzania łazienki?
Pokrycie ścian tzw. suchym tynkiem, czyli płytami gipsowo-kartonowymi, to jedna z najpopularniejszych metod wykańczania przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. W trakcie montażu szczególną uwagę warto zwrócić na narożniki – zwłaszcza te zewnętrzne, które są najbardziej podatne na uszkodzenia, w tym m.in. wgniecenia, obicia i otarcia. Ekspert marki Rigips wyjaśnia, jak je prawidłowo wykończyć, aby były wytrzymałe i estetyczne przez długie lata.
ArmaFlex ACE Plus to otuliny nowej generacji, wykonane z elastomerowej pianki FEF, charakteryzujące się podwyższoną klasą reakcji na ogień. Pozwala to na ich użycie w szerokiej gamie obiektów budowlanych, w tym wymagających zastosowania materiałów zaliczanych do nierozprzestrzeniających ognia.
Jakość powietrza w naszych domach ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. O termomodernizacji budynków myśli się głównie w kontekście obniżenia rachunków za prąd czy ekologii. Warto jednak zdecydować się na ten krok również po to, by móc cieszyć się lepszym klimatem wnętrz i żyć w bardziej komfortowych warunkach.
Elegancja, wyrafinowanie i umiar, które nie epatują kakofonią ozdób czy kolorów, to cechy trendu quiet luxury. Ten styl we wnętrzach subtelnie uwodzi szlachetnością materiałów, harmonią barw czy nienachalnymi designerskimi dodatkami rozpoznawalnym dla oka znawcy.
Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych skutków długotrwałej ekspozycji na słońce nie da się nie zauważyć. Marka Drewnochron podpowiada, jak chronić drewno przed promieniowaniem UV, aby na długo zachwycało swą urodą.
Fundamenty stanowią podstawę konstrukcji każdego budynku. Choć znajdują się pod ziemią, to właśnie one odpowiadają za trwałość i stabilność całej części nadziemnej. Dlatego tak ważna jest izolacja fundamentów, która prawidłowo wykonana skutecznie zabezpieczy ściany i podłogi przed degradacją na skutek oddziaływania wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. Izolacji fundamentów towarzyszy różny przebieg prac, uzależniony głównie od warunków gruntowych oraz typu budynku.
Naprawa pęknięć i ubytków w płytach gipsowo-kartonowych jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie odpowiednich produktów, precyzyjne wykonanie prac na każdym z etapów oraz cierpliwość, która pozwoli na osiągnięcie idealnie gładkiej i estetycznie wykończonej powierzchni. Ekspert podpowiada jak samodzielnie wypełnić rysy i ubytki powstałe w płytach gipsowo-kartonowych.
Przy realizacji projektów zawsze pojawiają się dylematy. Nie inaczej jest w przypadku zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Jednym z najczęstszych problemów jest rozstrzygnięcie, co zbudować pierwsze – ogrodzenie czy nawierzchnię?
O finalnym wyglądzie budynku decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest elewacja, która nie tylko zabezpiecza mury przed działaniem czynników atmosferycznych, ale też pełni funkcję dekoracyjną. Co ważne, na jej estetykę, poza wybraną kolorystyką i dodatkowymi elementami ozdobnymi, wpływa także rodzaj zastosowanego tynku, który powinien charakteryzować się trwałością i odpornością na zabrudzenia czy drobne uszkodzenia. Podpowiadamy, na jakie rozwiązania postawić, by stworzyć atrakcyjną, a przy tym posiadającą doskonałe właściwości użytkowe elewację.
W podwarszawskiej miejscowości kryje się piękny leśny ogród przylegający do nowoczesnego domu. Dzięki ciekawym formom mebli, starannie dobranym dodatkom i egzotycznym roślinom, udało się tu uzyskać efekt przytulności w nowoczesnym stylu. Taki dodatkowy letni pokój do wypoczynku, rodzinnych spotkań i relaksu na tarasie, to marzenie wielu z nas. Jak dobrać wyposażenie, materiały i rośliny, by wszystko na tarasie wyglądało stylowo i harmonijnie?
|
|
|