chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Odkurzacze firmy Bosch

11.04.2013
Bosch wprowadza na rynek cztery nowe odkurzacze do pracy na sucho i mokro z wydajną turbiną o mocy 1 380 W. Wszystkie nowe modele odkurzaczy umożliwiają także łatwe wpięcie i przewożenie walizek systemowych L-BOXX tworząc mobilne rozwiązanie transportowe. Od kwietnia 2013 w ofercie firmy Bosch będą dostępne cztery nowe odkurzacze: GAS 35 L SFC+ Professional, GAS 35 L AFC Professional, GAS 35 M AFC Professional i GAS 55 M AFC Professional.

Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
Podczas pracy elektronarzędziami, a zwłaszcza obróbki materiałów budowlanych (m.in. betonu), powstaje duża ilość drobnego pyłu kwarcowego, którego wdychanie jest szkodliwe dla zdrowia, ogranicza widoczność i zanieczyszcza otoczenie. Aby zapewnić profesjonalnym użytkownikom wyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i higieny w ich miejscu pracy, firma Bosch wprowadza nową gamę odkurzaczy certyfikowanych do klasy L i M. Obok GAS 20 L SFC Professional i GAS 25 L SFC Professional od kwietnia w ofercie będą dostępne cztery nowe odkurzacze: GAS 35 L SFC+ Professional, GAS 35 L AFC Professional, GAS 35 M AFC Professional i GAS 55 M AFC Professional. Ich znakiem rozpoznawczym jest wygodny system zaczepów współpracujących z walizkami systemowymi L-BOXX, przez co odkurzacz staje się wygodnym środkiem transportu dla narzędzi i osprzętu o wadze do 15 kg. Ponadto wszystkie odkurzacze są wyposażone w uchwyty pozwalające na łatwą organizację i przewożenie wszystkich niezbędnych akcesoriów wchodzących w skład odkurzacza: węża, przewodu zasilającego, dysz i złączek.

Dzięki wydajnej turbinie o mocy 1 380 W odkurzacze osiągają bardzo wysokie podciśnienie 254 mbar, co zapewnia doskonałe odprowadzanie pyłu przy pracy na sucho i mokro. Wszystkie odkurzacze są wyposażone w półautomatyczny (SFC) lub automatyczny (AFC) system oczyszczania filtra i posiadają dodatkowe gniazdo zasilające, pozwalające na automatyczne włączenie odkurzacza przez podłączone do niego elektronarzędzie. Moc zewnętrznego elektronarzędzia nie powinna przekroczyć 2200 W.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
Przewód sieciowy o długości 7,5 metra i wąż o długości 3 lub 5 metrów zapewniają duży zasięg działania. Solidne, niebrudzące koła sprawiają, że podczas przemieszczania odkurzacze nie pozostawiają śladów na podłożu.

Dla profesjonalnych użytkowników elektronarzędzi z pewnością duże znaczenie ma też fakt, że ergonomiczna budowa nowych odkurzaczy i możliwość wykorzystania ich w transporcie walizek systemowych L-BOXX pomaga chronić kręgosłup i stawy przed przeciążeniem podczas przenoszenia narzędzi, co potwierdza certyfikat niezależnego niemieckiego stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken (AGR) e.V (Akcja Zdrowe Plecy). Marek Krajewski, Senior Brand Manager linii Bosch Niebieski, potwierdza, że nowa linia odkurzaczy Bosch znacznie poszerza naszą systemową ofertę adresowaną do profesjonalnych użytkowników. Możliwość połączenia i przewożenia elektronarzędzi w walizkach systemowych L-BOXX bezpośrednio na odkurzaczu sprawia, że odkurzacz staje się mobilną stacją roboczą, ułatwiającą transport na miejsce pracy i zachowanie w nim porządku, co z kolei na pewno docenią zadowoleni zleceniodawcy.

Praca bez przerw dzięki funkcji półautomatycznego i automatycznego oczyszczania filtra
Model GAS 35 L SFC+ Professional jako jedyny na rynku posiada półautomatyczny system oczyszczania filtra, który można uruchomić dźwignią w końcówce węża – stąd symbol „+” za oznaczeniem SFC. Oznacza to możliwość ręcznego oczyszczenia filtra, ale bez przerywania pracy. W odkurzaczach do pracy na sucho i mokro GAS 35 L AFC Professional, GAS 35 M AFC Professional i GAS 55 M AFC Professional filtr jest oczyszczany automatycznie, co 15 sekund przeciwnym strumieniem powietrza, co gwarantuje stałą, wysoką siłę ssania.

Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Bezpieczeństwo i higiena pracy: stosowanie odkurzaczy certyfikowanych


Nowe odkurzacze różnią się od siebie nie tylko pojemnością zbiorników, wynoszącą od 35 do 55 litrów, lecz także klasą ochrony przeciwpyłowej poświadczoną odpowiednim certyfikatem. Wybór odpowiedniego odkurzacza do pracy na sucho i mokro zależy przede wszystkim od rodzaju zbieranych materiałów. Zgodnie z międzynarodową normą EN/IEC 60335-2-69 (załącznik AA) odkurzacze są podzielone na klasy L, M i H. Poszczególne kraje UE określają, dla którego rodzaju pyłu wymagana jest dana klasa odkurzaczy. Rozróżnienie to obowiązuje dla całego systemu odsysania, nie tylko dla filtrów. Odkurzacze Bosch posiadają certyfikat L lub M. Modele klasy L, np. GAS 35 L SFC+ Professional i GAS 35 L AFC Professional są przeznaczone do odsysania pyłu z miękkich gatunków drewna, takich jak: świerk, jodła, sosna czy pył z Corianu. Z kolei odkurzacze klasy M, np. GAS 35 M AFC Professional i GAS 55 M AFC Professional są polecane do odsysania pyłu z twardych gatunków drewna, takich jak: buk, dąb i jesion oraz pyłu betonowego zawierającego kwarc. Nowe odkurzacze Bosch to produkty, które ułatwiają pracę i umożliwiają spełnienie coraz wyższych wymagań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

System Click & Clean: bezpośrednie odsysanie szkodliwego pyłu powstałego podczas pracy


Bosch oferuje użytkownikom system Click & Clean – innowacyjne rozwiązanie umożliwiające bezpyłową pracę. System ten obejmuje narzędzia, odkurzacze do pracy na sucho i mokro, osprzęt do odkurzaczy i walizki systemowe L-BOXX. Wszystkie elementy doskonale pasują do siebie i dają możliwość elastycznej konfiguracji systemu, którego celem jest ochrona zdrowia, narzędzi i osprzętu przed pyłem oraz szybsza, wydajniejsza i dokładniejsza praca: Jakie są główne zalety systemu Click & Clean? Przede wszystkim chroni zdrowie użytkowników, gdyż szkodliwy pył powstały podczas pracy jest bezpośrednio odsysany. Dodatkowo, odsysanie pyłu sprawia, że pył nie osadza się w silniku, ani na osprzęcie, np. papierze ściernym, co wydłuża żywotność narzędzi. System umożliwia też szybszą, dokładniejszą i wydajniejszą pracę – odsysanie pyłu pozwala zwiększyć tempo obróbki oraz zapewnia lepszą widoczność miejsca pracy i obrabianego materiału, zaś po pracy nie trzeba tracić czasu na sprzątanie. A, jak wiadomo, użytkownicy, którzy pozostawiają po sobie czystość i porządek zyskują u klienta dodatkowe uznanie.

Ponadto, zgodnie z filozofią systemu Click & Clean, narzędzia, odkurzacze do pracy na sucho i mokro, walizki systemowe L-BOXX i osprzęt są w pełni kompatybilne i doskonale ze sobą współpracują. Użytkownik ma możliwość podłączenia ponad 100 profesjonalnych elektronarzędzi linii niebieskiej Bosch do każdego z sześciu odkurzaczy dostępnych teraz w ofercie. Niektóre narzędzia, np. szlifierka mimośrodowa Bosch GEX 125-150 AVE Professional, umożliwiają także podłączenie pojemnika na pył z mikrofiltrem, co stanowi korzystną alternatywę przy krótkotrwałych, mobilnych zastosowaniach. W wyposażeniu standardowym znajduje się wąż z adapterem narzędziowym, filtr fałdowany płaski i akcesoria: rury, zestaw dysz podłogowych, złączka kątowa, dysza do fug i worek na pył w różnych wariantach.

Autor: Bosch - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt