chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

weber.floor RAPID – wytrzymałe i gotowe do montażu posadzki podłoże już po 24 godzinach!

05.07.2024
Harmonogram prac budowlanych zazwyczaj jest mocno napięty a wszelkie przestoje generują dodatkowe koszty i przesuwają w czasie oddanie nieruchomości do użytku. Coraz częściej szuka się więc rozwiązań, które pozwolą zakończyć budowę lub remont w jak najkrótszym czasie. Jest to szczególnie istotne w przypadku wykonywania jastrychu, gdyż dopiero po zakończeniu tego etapu do prac mogą przystąpić ekipy wykończeniowe oraz można rozpocząć montaż posadzki na powierzchni podłogi. Sposobem na przyspieszenie prac budowlanych może być zastosowanie jastrychów o bardzo krótkim czasie wiązania i wysychania, spośród których zdecydowanie wyróżnia się błyskawiczna posadzka cementowa weber.floor RAPID.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Sprawdzony sposób na błyskawiczne wykonanie jastrychu


Zanim podłoga nabierze ostatecznego kształtu i będzie zdobić wnętrze ciekawym wzorem płytek lub pięknym dekorem paneli, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. W tym celu najczęściej wykorzystywane są podkłady podłogowe z jastrychów.
Ich głównym zadaniem jest uzyskanie równego i wytrzymałego podłoża przed ułożeniem materiału wykończeniowego, które ma kluczowe znaczenie dla trwałości i estetyki stworzonej podłogi. Należy jednak pamiętać, że przystąpienie do prac wykończeniowych możliwe jest dopiero po odpowiednim związaniu i wyschnięciu jastrychu. W sytuacji, kiedy goni nas czas, a kolejna ekipa czeka na rozpoczęcie malowania ścian czy montaż paneli, najlepiej jest skorzystać z produktów szybkoschnących, które pozwolą skrócić okres oczekiwania na wejście do pomieszczenia.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

„Przykładem jastrychu, który umożliwia znaczne przyspieszenie prac budowlanych i remontowych jest błyskawiczna posadzka cementowa weber.floor RAPID marki Weber. Produkt ten pozwala w krótkim czasie stworzyć podłoże na którym można położyć wszystkie rodzaje posadzek m.in. parkiet, deski warstowe, płytki ceramiczne, kamienne, wykładziny dywanowe czy panele podłogowe, a nawet powłoki żywiczne. Dzięki swoim właściwościom weber.floor RAPID bardzo szybko wiąże i wysycha umożliwiając wejście na posadzkę już po zaledwie ok. 6-8 godzinach, a tylko doba potrzebna jest do tego, by móc przystąpić do układania posadzek niewrażliwych na wilgoć jak np. okładziny ceramiczne lub wylać masę wygładzającą. Co najważniejsze, błyskawiczna posadzka cementowa weber.floor RAPID zachowuje przy tym swoją wysoką wytrzymałość i wszystkie właściwości. Warto również podkreślić, że produkt marki Weber posiada bardzo szeroki zakres zastosowań. Przy jego użyciu możemy wykonać jastrych o grubości od 10 do 100 mm m.in. związany z podłożem cementowym na warstwie sczepnej, podkład pływający na izolacjach akustycznych i termicznych (od 3,5 cm grubości) lub z wodnym ogrzewaniem podłogowym (≥ 3,5 cm nad rurkami). Cechuje się on również bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, dlatego doskonale sprawdzi się jako materiał do wykonania posadzek cementowych niewymagających dalszej obróbki w pomieszczeniach gospodarczych, jak piwnice, kotłownie, czy garaże. Dzięki temu, że jest mrozoodporny oraz odporny na wodę, posadzkę jastrychową weber.floor RAPID zastosować można nie tylko wewnątrz pomieszczeń. Świetnie sprawdzi się również na zewnątrz, a z jej pomocą wykonać będzie można wylewkę dociskową na tarasie czy balkonach”, podpowiada Wojciech Tatara, Product Manager Weber.

REKLAMA:

Skrócenie czasu prac budowalnych stanowi ważny aspekt zarówno z punktu widzenia wykonawcy, jak i inwestora. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi błyskawiczna posadzka cementowa weber.floor RAPID, przy pomocy której wykonamy mocne i trwałe podłoże, na którym już na drugi dzień można rozpocząć dalsze prace związane z układaniem posadzki.

Autor: weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt