chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Instruktaż konserwacji huśtawki ogrodowej

22.05.2024
Drewniana huśtawka w ogrodzie uprzyjemni relaks każdemu niezależnie od wieku. Aby służyła długo, a przy okazji stanowiła urokliwą ozdobę, warto poświęcić jej nieco uwagi. Marka Drewnochron wraz ze swoim ambasadorem, Dominikiem Strzelcem, podpowiada, jak odpowiednio zadbać o drewnianą architekturę ogrodową.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Huśtawka w większości przypadków przez okrągły rok stoi pod gołym niebem, przez co nieustannie narażona jest na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego, aby drewno zachowało swoje walory estetyczne i użytkowe, wymaga stosownego zabezpieczenia. Przed rozpoczęciem właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, konieczna jest ocena kondycji drewna. Należy sprawdzić, czy na jego powierzchni nie ma żadnych uszkodzeń. W zależności od konstrukcji huśtawki, konieczny może być częściowy demontaż huśtawki, który pozwoli na dokładne dotarcie do każdego z elementów.

Przed rozpoczęciem aplikacji wybranego preparatu należy się upewnić, że drewno jest suche - jego wilgotność nie powinna przekraczać 15%. Produkt nałożony na wilgotne drewno nie będzie poprawnie wnikał w jego strukturę, a w rezultacie nie zapewni skutecznej ochrony. Aplikację poprzedza kilka kroków, które są niezbędne dla uzyskania właściwego efektu, dlatego nie należy ich pomijać. Obowiązkowym punktem jest usunięcie zabrudzeń, uzupełnienie ewentualnych ubytków oraz szlifowanie, a także dokładne odpylenie powierzchni. Jeśli na drewnie widoczne są plamy bądź wykwity żywiczne, należy je usunąć używając do tego celu benzynę ekstrakcyjną.
Przeczytaj również: Pełnia lata w ogrodzie
Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Po takim przygotowaniu można nakładać impregnat ochronny. Przed malowaniem i w trakcie prac konieczne jest dokładne wymieszanie preparatu, aby jego konsystencja pozostawała jednorodna. Impregnat Drewnochron należy nanosić zgodnie z kierunkiem usłojenia w dwóch lub trzech warstwach, zachowując między nimi 4-godzinny odstęp. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy wykonać szlif drobnoziarnistym papierem i ponownie odpylić powierzchnię. Pokryte Impregnatem Drewnochron Eco&Protection drewno będzie zabezpieczone przed wnikaniem wody, promieniowaniem UV, a także rozwojem grzybów pleśniowych nawet na 9 lat. Ale długotrwała ochrona to nie wszystko - preparat zapewnia także piękny wygląd podkreślając naturalne usłojenie drewna, dzięki czemu huśtawka będzie prawdziwą ozdobą ogrodu przez wiele lat.

REKLAMA:

Szczegółowy instruktaż impregnacji huśtawki ogrodowej w wykonaniu Dominika Strzelca, ambasadora marki Drewnochron, jest dostępny na stronie https://drewnochron.pl/dominik-strzelec-ambasadorem-marki-drewnochron.

Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt