chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Klejenie na metalu według Mapei

26.04.2010
Czasami sytuacja wymaga montażu okładzin ceramicznej lub kamiennej bezpośrednio na podłożu metalowym (windy, schody, statki, powierzchnie prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych itp.). Metal zaś ze swej natury cechuje się nienasiąkliwością wysoką podatnością na zmiany wymiaru oraz odkształcenia pod wpływem zmian temperatury i/lub zmian obciążenia.

Chemia budowlana - Klejenie na metalu według Mapei
REKLAMA:


Dlatego w takich sytuacjach zalecane jest stosowanie klejów reaktywnych (klasa R), które nie tylko wykazują odpowiednią przyczepność do płytek i do metalu, ale są również na tyle elastyczne, by „pracować” razem z podłożem.
Wymagania te spełnia dwuskładnikowy klej poliuretanowy KERALASTIC (klasa R2) lub KERALASTIC T (klasa R2T).
Gdy podłoże metalowe jest stabilne, można wykorzystać cementowe zaprawy klejące o wysokiej odkształcalności (klasa S2) jak np. KERAQUICK zmieszany z emulsją LATEX PLUS zamiast wody. W efekcie otrzymujemy szybkowiążącą zaprawę klejącą o wysokich parametrach, niespływającą ze ścian, o parametrze odkształcalności jednym z najwyższych w swojej klasie – C2FT/S2.
Co więcej zastosowanie LATEX PLUS (lateksu syntetycznego) jako czynnika zarobowego zastępującego wodę umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej przyczepności - nawet do tak trudnego podłoża jakim jest metal.

Chemia budowlana - Klejenie na metalu według Mapei


Bez względu na przyjęte rozwiązanie, przed przystąpieniem do klejenia płytek, podłoże metalowe musi być dokładnie oczyszczone z kurzu, tłuszczu i olejów. Jeśli znajdują się w nim ślady rdzy – należy ją mechanicznie usunąć, po czym natychmiast przystąpić do montażu okładziny ceramicznej lub kamiennej (celem niedopuszczenia do ponownego rozpoczęcia się procesu korozji). Elementy metalowe składające się na podłoże powinny być równe, sztywne
i stabilnie zamontowane.

Rozwiązanie standardowe:


Klej poliuretanowy lub wysokoodkształcalna zaprawa klejąca Keralastic/Keralastic T
Wysokoelastyczny i wysokowydajny, dwuskładnikowy klej poliuretanowy o wysokiej przyczepności do trudnych podłoży (np. metal, drewno, PVC, szkło).
Do montażu płytek ceramicznych, gresu, kamienia naturalnego i mozaiki szklanej.
Keralastic T – nadaje się również do stosowania na podłożach pionowych.

Zaprawa do spoinowania
1. Montaż okładzin ceramicznych na podłożach metalowych
- Keracolor FF
Cementowa zaprawa do spoinowania okładzin ceramicznych (szerokość szczelin od 0 do 6 mm), o właściwościach hydrofobowych, z efektem perlenia DropEffect®.
- Fugolastic
Płynna domieszka na bazie polimerów syntetycznych do stosowania w celu poprawy parametrów zaprawy do spoinowania Keracolor FF.

Uszczelniacz do narożników i dylatacji
- Primer M
Jednoskładnikowy, polimerowy, bezrozpuszczalnikowy preparat gruntujący do krawędzi szczelin, poprawiający przyczepność uszczelniacza Mapefl ex PU45 do podłoży niechłonnych.
- Mapefl ex PU45
Jednokomponentowa, poliuretanowa masa o właściwościach tiksotropowych, o odkształcalności do 20%.

Rozwiązanie szybkie:


- Keraquick
Odkształcalna, tiksotropowa, szybkowiążąca i szybkoschnąca, cementowa zaprawa klejąca o wysokich parametrach. Do montażu płytek ceramicznych, gresu i kamienia naturalnego, również o dużych formatach, wewnątrz i na zewnątrz.
- Latex Plus
Lateksowa domieszka poprawiająca plastyczność, przeznaczona do mieszania z klejem Keraquick.
- Keraquick + Latex Plus
Klej Keraquick zmieszany z Latex Plus (zamiast z wodą), staje się wysokoodkształcalną, szybkowiążącą zaprawą klejącą (klasa S2 wg normy EN 12004).

Zaprawa do spoinowania
- Ultracolor Plus
Elastyczna, szybkowiążąca i szybkoschnąca, odporna na ścieranie cementowa zaprawa do wypełniania szczelin od 2 do 20 mm, bez plam i wykwitów, o właściwościach hydrofobowych, z efektem perlenia DropEffect® oraz w technologii BioBlock®, zapobiegającej rozwojowi grzybów i pleśni. Dostępna w 30 kolorach.

Uszczelniacz do narożników i dylatacji
- Primer M
Jednoskładnikowy, polimerowy, bezrozpuszczalnikowy preparat gruntujący do krawędzi szczelin, poprawiający przyczepność uszczelniacza Mapefl ex PU45 do podłoży niechłonnych.
- Mapefl ex PU45
Jednokomponentowa, poliuretanowa masa o właściwościach tiksotropowych, o odkształcalności do 20%.
Na podstawie materiałów firmy MAPEI

Autor: Mapei - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Najnowsze na forum
paszek90
Awatar użytkownika
Postów: 409
Re: Wyposażenie centrum szkoleniowe
data » 26.02.2021, 8:25
Na pewno warto pomyśleć o zakupie stołow konferencyjnych i krzeseł. Sam niedawno zdecydowałem się na zakup takich mebli, więc jeśli chcecie -
paszek90
Awatar użytkownika
Postów: 409
Re: Nowa łazienka
data » 26.02.2021, 7:42
A co z płytkami do łazienki? Jesteście w stanie coś mi polecić? W oko wpadły mi tego typu płytki
razdwatrzy
Awatar użytkownika
Postów: 184
Re: Wyposażenie biura
data » 26.02.2021, 4:24
Do każdego biura trzeba zakupić nawet kosze na śmieci, czy też tablice, by ułatwić pracownikom ich zadania. Takie rzeczy można zamówić w
Flugusz
Awatar użytkownika
Postów: 430
Re: Budować dom, czy kupić mieszkanie w bloku?
data » 26.02.2021, 1:22
Jeśli myślicie o zakupie czego to może warto pomyśleć o zwróceniu się do agencji? W Warszawie polecam tę firmę -
Flugusz
Awatar użytkownika
Postów: 430
Re: Garaż
data » 26.02.2021, 0:30
Pozwolę sobie zostawić link również do tej strony - https://betblok.pl/Betonowe-garaze-modulowe.html Jeśli myślicie o budowie domu to ważną
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt