chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Uchwyty do przewożenia drabin. Nowość w ofercie akcesoriów KRAUSE

08.11.2023
Transport drabin pomiędzy realizacjami stanowi nie lada wyzwanie dla fachowców, którzy korzystają z nich w codziennej pracy. Wewnątrz pojazdu zwykle po prostu się nie mieszczą, a przewożenie drabin na dachu wymaga specjalistach uchwytów, które pozwolą na stabilne mocowanie i szybką obsługę. I właśnie takie rozwiązanie wprowadza do oferty akcesoriów firma KRAUSE.

Chemia budowlana - Fot. Krause
Fot. Krause

Przewożenie drabiny – w środku pojazdu czy na dachu?


Przewożenie drabin pomiędzy różnymi lokalizacjami to dla ekip budowlanych oraz instalatorów codzienność. Ale codzienność niełatwa, szczególnie dla pracowników niewielkich firm wykonawczych. Dlaczego? Rzadko bowiem dysponują autami dostawczymi, by móc przewozić taki sprzęt wewnątrz pojazdu. Z kolei przewożenie drabiny, zamocowanej za pomocą prowizorycznych rozwiązań, na bagażniku dachowym stanowić może zagrożenie – dla kondycji samej drabiny, którą w ten sposób łatwo uszkodzić, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa – wysunięcie się drabiny w trakcie jazdy może doprowadzić do groźnych sytuacji na drodze.

Jaka jest zatem bezpieczna metoda na transport drabiny?
Chemia budowlana - Fot. Krause
Fot. Krause

Specjalistyczne uchwyty do przewożenia drabin


Praca w branży budowlanej czy instalacyjnej wymaga od fachowców posiadania dużego warsztatu narzędziowego. O ile narzędzia ręczne oraz elektronarzędzia z powodzeniem mieszczą się w specjalnych skrzyniach – nie tylko pomogą utrzymać sprzęt w porządku, ale i ułatwiają jego transport, to kłopotem zwykle są drabiny. Przewożenie ich wewnątrz pojazdu, z uwagi na wymiary, jest zazwyczaj niemożliwe – choć tu mamy wyjątek. – Mowa o drabinach przegubowych, np. 4x3 szczeble, które składają się do naprawdę niewielkich rozmiarów i z powodzeniem zmieszczą się do bagażnika auta typu combi. Jednak w przypadku modeli przystawnych albo drabin trzyelementowych jedynym rozwiązaniem zostaje umieszczenie ich na bagażniku dachowym. I tu możemy napotkać problem, bo stabilne i szybkie, co w przypadku ekip budowlanych jest bardzo ważne, przymocowanie ich w tym miejscu wcale nie jest takie łatwe – zwraca uwagę Marek Banach z firmy KRAUSE, producenta nowoczesnych drabin, podestów i rusztowań jezdnych. Z pomocą przychodzą specjalistyczne uchwyty do mocowania drabin na bagażnikach dachowych. Właśnie takie firma wprowadza teraz na rynek.

Jest to rozwiązanie zaprojektowane m.in. z myślą o potrzebach instalatorów klimatyzacji, ekspertów instalacji elektrycznych czy fachowców budowlanych, dla których częsty transport narzędzi pomiędzy realizacjami wpisany jest w codzienną pracę. – Uchwyty są proste i szybkie w obsłudze, a co najważniejsze – zwiększają bezpieczeństwo transportu. Wystarczy ułożyć drabinę na belkach dachowych, objąć w 2 miejscach uchwytem (klamrą) zakończonym specjalnym hakiem mocowanym pod belką i mocno zacisnąć. W ten sposób blokujemy umiejscowienie drabiny, która gotowa jest do transportu – wyjaśnia ekspert firmy KRAUSE.

Chemia budowlana - Fot. Krause
Fot. Krause

Bezpieczeństwo i uniwersalność – dlaczego jeszcze warto?


Konstrukcja uchwytów jest prosta, a montaż drabiny z ich wykorzystaniem jest szybki i wyjątkowo łatwy. Jakie jeszcze daje korzyści?Bezpieczeństwo. Uchwyt został projektowany z myślą o bezpieczeństwie podczas przewozu drabin. Dzięki innowacyjnym zaciskom i systemom blokującym, sprzęt jest stabilnie mocowany na belkach dachowych, ograniczając do minimum ryzyko przesunięcia lub całkowitego wysunięcia się w trakcie jazdy.

Uniwersalność. Uchwyty posiadają duży zakres regulacji, który sprawia, że są kompatybilne z większością belek i relingów dachowych dostępnych na rynku. Duży zakres regulacji pozwala także na dostosowanie mocowania do drabin o wysokości od jednego do nawet 3 elementów.

Wysoka jakość materiałów. Uchwyt został wykonany ze specjalnego kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym, dzięki czemu charakteryzuje się sztywnością, zapewniającą całkowite bezpieczeństwo (test zderzeniowy), ale także elastycznością. To z kolei pozwala uniknąć uszkodzeń drabin podczas załadunku i transportu. Wybór materiałów gwarantuje długie i bezproblemowe użytkowanie nawet w trudnych warunkach eksploatacji.
REKLAMA:

Zabezpieczenie przed kradzieżą. Uchwyty posiadają wbudowane zamki zamykane na klucz, które zabezpieczają przed kradzieżą drabiny pozostawione na dachu.

W zestawie znajdują się 2 uchwyty z wbudowanymi zamkami (identyczny klucz). Maksymalna waga przewożonych drabin wynosi 40 kg. Produkt został poddany tzw. crash testowi zgodnemu z normą ISO/PAS 11154:2006.

Akcesoria do drabin – jak poprawić komfort i bezpieczeństwo prac?


Praca na drabinie, z uwagi na ryzyko upadku z wysokości, zaliczana jest do szczególnie niebezpiecznych. Zwykle jest też mało komfortowa. Użytkownicy rzadko jednak zdają sobie sprawę z dostępności akcesoriów, które mogą poprawić ich wygodę i zwiększyć ochronę, szczególnie podczas prac w trudno dostępnych miejscach czy w wymagającym środowisku. Problemem jest brak wiedzy na ten temat, a także brak dostępności wyposażenia dodatkowego drabin w miejscach sprzedaży, takich jak markety budowlane czy sklepy ogrodnicze. A lista takich rozwiązań jest naprawdę długa. – W KRAUSE opracowaliśmy serię akcesoriów, z których użytkownicy drabin – zarówno indywidualni, jak i profesjonaliści, mogą dowolnie skorzystać. Do najbardziej popularnych należą szpice mocowane do podłużnic, które stabilizują ustawienie drabiny na trawiastym podłożu, funkcjonalna półka/stopień do drabin ze szczeblami, przedłużenie podłużnic, dzięki któremu drabinę ustawimy bezpiecznie na nierównym podłożu, uchwyt dystansowy czy stopy do drabin przystawnych, które rozkładają nacisk na ścianę chroniąc ją przed uszkodzeniem – wymienia Marek Banach.
Chemia budowlana - Fot. Krause
Fot. Krause


Chemia budowlana - Fot. Krause
Fot. Krause


Chemia budowlana - Fot. Krause
Fot. Krause


Chemia budowlana - Fot. Krause
Fot. Krause

Akcesoria do drabin to zwykle drobne, niedrogie elementy, w które naprawdę warto zainwestować. Przydadzą się szczególnie wtedy, gdy z drabiny korzystamy intensywnie w ciągu roboczego dnia albo, z racji zawodowych obowiązków, często z nią podróżujemy.

(Oceń ten artykuł):
(0)

STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt