chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Remont domu i renowacja ogrodu. Jak zaplanować i zoptymalizować budżet?

27.06.2023
Remont to inwestycja, która wiąże się z niemałymi kosztami. W zależności od potrzeb generalny remont małego mieszkania może wynieść od kilkunastu tysięcy do nawet 100 000 zł. Z uwagi na rosnącą inflację i koszty materiałów, Polacy coraz częściej szukają sposobów na optymalizację budżetu remontowego, na przykład znajdując fachowców na OLX, co potwierdzają dane tej platformy – Budowa i remont to najpopularniejsza kategoria ramach usług OLX, ponad ¼ zapytań użytkowników szukających różnych usług w maju 2023 dotyczyła właśnie tego sektora.

Chemia budowlana - Fot. OLX
Fot. OLX

Kluczowym elementem optymalizacji budżetu remontowego jest dobrze przemyślany plan działania. Przed przystąpieniem do prac warto dokładnie oszacować potrzeby i koszty materiałów oraz określić, jakie prace chcemy zlecić specjalistom. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych wydatków i nieprzewidzianych kosztów. Z pomocą przychodzi platforma OLX, gdzie znajdziemy fachowców od różnych prac.

Nasi użytkownicy oferują szeroki zakres usług remontowych – od drobnych prac, takich jak malowanie, układanie płytek czy montaż mebli po kompleksową aranżację wnętrz, układanie kostki brukowej, malowanie dachówki czy projektowanie ogrodów. Wszystko w zależności od potrzeb i wymagań poszukujących – mówi Konrad Grygo, analityk biznesowy w OLX.

By zaplanować budżet, ważne jest też porównanie cen materiałów budowlanych i wyposażenia, które zamierzamy wykorzystać w trakcie remontu. Możemy również sprawdzić, czy dane elementy mają stałe ceny, czy zmieniają się sezonowo – i zaplanować, kiedy najlepiej zdecydować się na ich zakup. Porównujmy również ceny i zakres usług fachowców czy firm budowlanych – może się okazać, że dana firma może oferować dodatkowe świadczenia w nieznacznie wyższej cenie.

Chemia budowlana - Fot. OLX
Fot. OLX

Dlaczego warto zlecać prace remontowe?


Z badania PAYBACK Opinion Roll przeprowadzonego w 2022 roku wynika, że 48% Polaków zleca prace budowlane fachowcom – całościowo, bądź w części. W 2022 roku 43 % ankietowanych planowało remont, najczęściej: łazienek (19%), kuchni (17%) oraz sypialni (12%). 43% respondentów deklarowało, że główną przyczyną, dla której zlecamy i wykonujemy remonty, jest chęć poprawienia wyglądu wnętrz, a dla co czwartego ankietowanego, to wiek domu lub mieszkania był największą motywacją do przeprowadzenia renowacji. Należy też pamiętać, że do niektórych prac, takich jak instalacja instalacji gazowej czy elektrycznej, potrzebne są odpowiednie uprawnienia, których nie posiadają zwykli użytkownicy. Samodzielny remont lub renowacja ogrodu prowadzić może do niepotrzebnych kosztów związanych z naprawą błędów i uzupełnieniem niedoskonałości. Niekiedy możemy nieświadomie spowodować poważne usterki wykonawcze, którymi możemy nawet naruszyć lub zniszczyć kluczowe elementy konstrukcji pomieszczeń domu. Dlatego lepiej zlecać takie prace specjalistom.

Dodatkowo, na OLX możemy porównać oferty usługodawców i wybrać najlepszą dla nas, a także skontaktować się z wykonawcą poprzez czat lub telefon, co umożliwia szybką i łatwą komunikację - dodaje Konrad Grygo.

REKLAMA:

Na co zwrócić uwagę wybierając fachowca?


Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać osobę z odpowiednim doświadczeniem. Kolejną ważną kwestią jest zgodność oferty fachowca z naszymi wymaganiami oraz transparentność kosztów.

Wybierając fachowca, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego doświadczenie oraz kwalifikacje. Dobry fachowiec powinien mieć wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonania danego zadania. Należy także zwrócić uwagę na to, jakie materiały i narzędzia wykorzystuje, czy są to produkty dobrej jakości. Warto również sprawdzić, jakie gwarancje daje fachowiec na wykonaną pracę oraz czy posiada niezbędne ubezpieczenia. Dodatkowo dobry fachowiec powinien mieć odpowiednie podejście do klienta, być komunikatywny i elastyczny w przypadku zmiany planów - wskazuje Grygo.

Wśród korzyści wynikających ze zlecenia prac remontowych lub renowacyjnych na zewnątrz, warto wymienić między innymi: wykonanie prac zgodnie z ustalonym harmonogramem, skorzystanie z doświadczenia i wiedzy fachowców, możliwość uzyskania fachowych porad i konsultacji, a także gwarancję na wykonane prace.

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Najnowsze na forum
MiniMini
Awatar użytkownika
Postów: 141
Weterynarz
data » 03.10.2023, 6:25
Gdybyście szukali weterynarza w Krakowie zdecydowanie postawcie na ten gabinet - https://alphavet.pl/ To najlepsza oferta, znajdują się w
MiniMini
Awatar użytkownika
Postów: 141
Buty dla dzieci
data » 03.10.2023, 6:15
Szukacie obuwia dla dzieci marki renbut ? Warto zamówić je tutaj https://obuwiedzieciece.com.pl/renbut-pl-m-61.html Szybka wysyłka i wiele modeli
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 950
Re: Jaka herbata ?
data » 02.10.2023, 21:41
Nie jestem znawcą herbaty, ale bardzo ją lubię, szczególnie kiedy mogę ją posłodzić miodem. Niestety na miodach także się nie znam, dlatego
luisek11
Awatar użytkownika
Postów: 2074
Re: Wybór prezentu dla dziecka
data » 02.10.2023, 20:33
W tym temacie polecam zastanowić się nad zakupem rowerka biegowego który z łatwością wybierzecie dzięki ofercie sklepu
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 959
Re: Warsztat samochodowy
data » 02.10.2023, 20:28
Muszę kupić do firmy mojego faceta i dla mnie to problem na tyle duży, że sama po prostu zaczynam się gubić, gdzie, co i jak. Dlatego może
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt