chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

50% mniej dymu z AF/ArmaFlex® Evo - ósma generacja izolacji systemów HVAC

13.07.2022
Izolacje AF/ArmaFlex® od ponad 40 lat zapewniają ochronę instalacji HVAC. Dzięki kolejnym innowacjom najnowsza, ósma już, generacja produktów: AF/ArmaFlex® Evo łączy sprawdzoną osłonę przed zawilgoceniem i stratami energetycznymi z podwyższonym stopniem bezpieczeństwa pożarowego w klasie B/BL-s2, d0.

Chemia budowlana - Fot. Armacell
Fot. Armacell

Wielowymiarowa ochrona


AF/ArmaFlex® Evo to izolacje wykonane z elastomerowej pianki FEF. Materiał ten pozwala na efektywniejsze zabezpieczenie systemów HVAC i instalacji chłodniczych nawet przy zastosowaniu znacznie cieńszych warstw niż przy tradycyjnych materiałach ochronnych.

Niski współczynnik przewodzenia ciepła od 0,033 do 0,037 W/(m·K) dla rur i arkuszy znacząco redukuje koszty energetyczne i środowiskowe oraz pozwala pracować systemom grzewczym czy chłodniczym z maksymalną wydajnością.Zamkniętokomórkowa struktura materiałów AF/ArmaFlex® Evo stanowi też bardzo skuteczną ochronę przed przenikaniem pary wodnej i jej skraplaniem się na powierzchni instalacji, przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia korozji i uszkodzeń metalowych elementów.

Wyroby Armacell to także jedyne na świecie elastyczne materiały izolacyjne z opatentowaną proaktywną ochroną MICROBAN® ograniczającą rozwój drobnoustrojów oraz zapewniającą czystsze i bardziej higieniczne środowisko w pomieszczeniach, przez które przechodzą instalacje.

Najnowsza odsłona produktów AF/ArmaFlex® ma też znacząco zwiększony stopień ochrony pożarowej, dzięki czemu ósma generacja izolacji została sklasyfikowana w kategorii B/BL-s2, d0. Oznacza to w przypadku pożaru o połowę niższą ilość dymu w stosunku do standardowych produktów elastomerowych, a tym samym wydłużenie czasu na ewakuację oraz ułatwienie prowadzenia akcji gaśniczej i ratunkowej. Zredukowana ilość dymu to także mniejsza ilość mogących powstawać z niego w wyniku reakcji chemicznych kwasów, generujących ryzyko uszkodzeń delikatnych systemów i instalacji np. bazodanowych, czy aparatury medycznej.

Chemia budowlana - Fot. Armacell
Fot. Armacell

Żywotność sprawdzona w praktyce


Mało które rozwiązania, wśród nowoczesnych materiałów budowlanych i izolacyjnych, mogą pochwalić się nie tylko teoretyczną, ale także sprawdzoną w praktyce wieloletnią żywotnością. Poprzednie generacje produktów AF/ArmaFlex® obecne na rynku od kilkudziesięciu lat w wielu miejscach wciąż funkcjonują bez widocznych oznak zużycia materiału.

Pobrane próbki izolacji ułożonej we wczesnych latach osiemdziesiątych w jednym z duńskich budynków potwierdziły wysoką skuteczność produktu po ponad czterdziestu latach faktycznego użytkowania. Odsłonięte fragmenty przewodów pozostawały suche i nie miały śladów korozji, a badane fragmenty wyciętych materiałów cechował poziom ochrony termicznej nawet na wyższym poziomie niż wykazany był w deklaracjach w momencie produkcji.

REKLAMA:

Dzisiejsze rozwiązania izolacyjne Armacell to wiele lat udoskonaleń i innowacji oraz cała gama produktów uzupełniających i ułatwiających prowadzenie prac. To kompletny system z klejami - np. ArmaFlex 525 Adhesive, specjalnymi uchwytami ArmaFix AF System, czy przepustami ściennymi ArmaFlex Protect pozwalającymi na proste stworzenie kompleksowej ochrony całej instalacji bez słabych punktów czy mostków termicznych.

Potwierdzeniem wysokiej jakości i trwałości oferowanych produktów jest wydłużona gwarancja na okres nawet do 10 lat udzielana przez Armacell przy wyborze kompletnych rozwiązań i ich profesjonalnym montażu. Duński przykład pokazuje zaś, że także po tym okresie przy prawidłowej eksploatacji materiały AF/ArmaFlex® mogą zapewniać najwyższy stopień izolacji i bezpieczeństwa nawet przez następne dziesięciolecia.

(Oceń ten artykuł):
(0)

Najnowsze na forum
luisek11
Awatar użytkownika
Postów: 650
Re: Instagram, obrazkowe media społecznościowe
data » 16.08.2022, 6:47
W temacie medii społecznościowych warto jest pomyśleć o powierzeniu działań w tej sferze agencji social media, która wie jak skutecznie
ahowca
Awatar użytkownika
Postów: 258
firma kurierska
data » 15.08.2022, 22:54
Potrzebuję sprawdzonej firmy kurierskiej, która dotrzymuje terminów i nie jest droga. Kogo byście
ahowca
Awatar użytkownika
Postów: 258
spedycja
data » 15.08.2022, 22:48
Witajcie! Zastanawiam się jaką firmę spedycyjną wybrać - potrzebuję transportu międzynarodowego. Jesteście rozeznanie może w tym temacie i
ahowca
Awatar użytkownika
Postów: 258
palety kurierem
data » 15.08.2022, 22:41
Sprawa wygląda następująco - potrzebuję namiaru na taniego kuriera przewożącego przesyłki paletowe. Macie sprawdzone
ahowca
Awatar użytkownika
Postów: 258
Re: Drukarka dla firmy , porady
data » 15.08.2022, 21:58
W wielu branżach jak np. przemysł czy handel na pewno przydadzą się , bo jednak bardzo często operuje się na kodach kreskowych. Oczywiście
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
CEMEX edukuje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego” w Rudnikach
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt