chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Skuteczna termoizolacja

13.06.2022
Inwestując w ocieplenie domu znacząco obniżamy koszty zużycia energii potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury w jego wnętrzu, zarówno latem, jak i zimą. Dobra termoizolacja gwarantuje optymalny mikroklimat pomieszczeń, który pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie jego mieszkańców. Chroni i wydłuża również żywotność samej konstrukcji budynku.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Profesjonalna izolacja termiczna gwarantuje nawet do kilku tysięcy złotych oszczędności w jednym sezonie grzewczym, dlatego jest najczęściej polecaną inwestycją budowlaną, nie tylko przez ekspertów budowlanych. Planując jej wykonanie należy uwzględnić szereg czynników, dzięki którym system dociepleń spełni swoje najważniejsze funkcje.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?


Właściwe ocieplenie domu to inwestycja warta przysłowiowy wagon złota. Nadrzędnym celem ocieplania domu jest ograniczenie strat ciepła z wnętrza budynku na zewnątrz. Dzięki solidnej termoizolacji ciepło nie ucieka przez ściany w okresie grzewczym, natomiast w okresie letnim gorące powietrze nie przenika do wnętrza domu, dlatego nawet bez klimatyzacji może być w nim przyjemnie chłodno. Te prawa fizyki dotyczą zarówno nowo budowanych budynków, jak i już eksploatowanych, które zgodnie z logiką powinny przejść jak najszybciej proces termomodernizacji. Straty energii cieplnej budynków w około 1/3 spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany.
Przeczytaj również: Opłacalna termomodernizacja domu
Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Jaka izolacja termiczna?


Wybór materiałów do ocieplenia na pierwszy rzut oka wydaje się prosty i nie powinien stanowić żadnego problemu. Na rynku jest dostępna szeroka oferta izolatorów, klejów do styropianu, gruntów, tynków czy nawet gotowych systemów ociepleń. Niestety znaczna cześć materiałów do izolacji termicznej w kraju posiada parametry niższe od deklarowanych przez producentów na etykiecie. Takie produkty nie są w stanie zapewnić oczekiwanych oszczędności. Co więcej, nie ma gwarancji ich należytej wytrzymałości.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Co kupić, by nie dać się oszukać?


Najlepszym, sprawdzonym i rekomendowanym przez ekspertów rozwiązaniem jest wykonanie izolacji termicznej domu kompletnym systemem dociepleń od renomowanego producenta, np. system Termonium Termo Organiki. W takim systemie wszystkie elementy są do siebie odpowiednie dopasowane, co ułatwia montaż i wpływa na trwałość wykonanej termoizolacji.

- Nasza firma to niekwestionowany lider branży. Od ponad dekady posiadamy Rekomendacje Techniczne i Jakości ITB oraz jako jedyni przeszliśmy pozytywnie wszystkie kilkanaście kontroli jakości styropianów przeprowadzone przez GUNB i podległe urzędowi placówki. To chlubny wyjątek w branży - mówi Krzysztof Krzemień dyrektor ds. technicznych Termo Organiki.

Eksperci od kilku lat zalecają wybieranie markowych produktów, które posiadają prestiżowe rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej (ITB). W celu weryfikacji producentów radzą również sprawdzać wyników kontroli produktów budowlanych na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Na stronie https://www.gunb.gov.pl/probki znajdziemy informacje na temat styropianów, które przeszły pozytywnie kontrole oraz tych, które miały zaniżone kluczowe parametry. Ta prosta weryfikacja pozwala wykluczyć kupno styropianów producentów, którzy produkują niepełnowartościowe izolatory.
Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Lambda i grubość


Co w największym stopniu zadecyduje o efektywności naszej inwestycji w ocieplenie, poza sprawdzoną jakością materiału budowlanego? Fundamentalne znaczenie ma współczynnik przewodności cieplnej izolatora określany jako λ(lambda) i wyrażany w jednostkach W/mK. Dla styropianów współczynnik ten wynosi w granicach 0,044 – 0,031 W/mK. Im niższa wartość współczynnika przewodności cieplnej, tym skuteczniejsza jest termoizolacja.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Mostki i usytuowanie budynku


Plany i realizacja ocieplenia domu powinna uwzględnić występowanie tzw. mostków termicznych, czyli newralgicznych miejsc, w których występują wyższe straty ciepła niż przeciętnie w całym domu. Najczęstsze przykłady mostków to m.in.:
- miejsca łączeń niejednolitych materiałów budowlanych;
- łączenia ściany z posadzką na gruncie;
- świetliki, okna dachowe;
- taras, balkon, schody na zewnątrz;
- ściany kolankowe, itp.

Tego typu miejsca występuję w praktycznie każdym budynku i bezpośrednio wpływają na jego efektywność energetyczną. Między innymi dlatego nowoczesne budownictwo energooszczędne wybiera jednolite zwarte bryły. Wybierając tynk warto wziąć pod uwagę usytuowanie budynku. Jeśli dom został wybudowany np. jeziorem czy przy ruchliwej ulicy warto zastosować specjalne, samoczyszczące się tynki silikonowe z technologią Dust Clean. - Tynki Termo Organiki odporne są na warunki atmosferyczne oraz korozję biologiczną, dodatkowo tynk akrylowy i tynk silikonowy wykazują zwiększoną odporność na promieniowanie UV, dzięki czemu kolory tynków odporne są na blaknięcie, a tynk silikonowy dzięki lepszym właściwościom mechanicznym i elastyczności od tynku mineralnego może być stosowany także na podłożach niemineralnych. Tynki dostępne są w ponad 250 kolorach. Dodatkowo istnieje możliwość barwienia tynków według indywidualnych potrzeb - mówi Krzysztof Krzemień.

REKLAMA:

Udokumentowany zysk 74 %


Termomodernizacja budynku jednorodzinnego systemem Termo Organiki gwarantuje zysk nawet do 74%. Modelowy przykład takiej izolacji znajduje się stronie: https://termoorganika.pl/termo-zysk Zmniejszenie zapotrzebowania na energię o ponad 70% uzyskano po kompleksowym ociepleniu wszystkich przegród zewnętrznych domu jednorodzinnego z lat 70 ubiegłego wieku.

Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Najnowsze na forum
grant
Awatar użytkownika
Postów: 137
Re: Sprzęt medyczny
data » 24.06.2022, 23:32
A czego konkretnie szukacie? Wyposażenie do gabinetu stomatologicznego znajdziecie tutaj https://stripping.pl . Między innymi są tam dostępne
marek367
Awatar użytkownika
Postów: 172
Re: obiady
data » 24.06.2022, 23:02
U nas odkąd pojawiły się bliźniaki w domu to totalnie nie ma czasu na gotowanie. Na szczęście jest catering dietetyczny i to on nas ratuje.
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 874
Re: Ile za ocieplenie?
data » 24.06.2022, 21:03
Według mnie jeżeli będziecie chcieli wybrać odpowiednią izolację do swojego domu to na pewno warto tutaj poświęcić więcej uwagi na
delia83
Awatar użytkownika
Postów: 343
Re: Zdrowie - rehabilitacja
data » 24.06.2022, 19:35
Czasami rehabilitacja nie jest konieczna. Wystarczy tylko w domu zastosować odpowiednią terapię. W przypadku bólu kolana warto kupić ortezę na
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 868
Re: Busy do przewożenia materiałów
data » 24.06.2022, 18:12
Też uważam że najlepiej do przewożenia materiałów sprawdzają się busy. Ja w ten sposób wykonuję od dawna i jest szybko oraz tanio. Jak
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
Dom 70 m bez pozwolenia - formalności i zalecenia
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt