chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Gdy ubranie daje oszczędzanie

19.05.2022
Po zawirowaniach związanych z pandemią, branżę budowlaną i przemysłową mocno doświadczają gospodarcze skutki wojny w Ukrainie. W czasach niepewności i kryzysu inwestorzy oraz wykonawcy poszukują więc kolejnych sposobów na optymalizację kosztów swojej działalności. Ważną cegiełką może być tu... pracownicza garderoba. Odpowiedni wybór strojów roboczych to szansa na mądre, a przez to skuteczne oszczędzanie.

Chemia budowlana - Fot. Blaklader
Fot. Blaklader

Ubranie robocze to w branży budowlanej i przemysłowej jedno z podstawowych narzędzi pracy. I jako takie ma za zadanie służyć długo oraz skutecznie. Wytrzymały i wygodny strój ma wpływ zarówno na efektywność, jak i bezpieczeństwo pracy. A to przekłada się na wymierne korzyści dla wykonawców oraz inwestorów.

Trwała opłacalność


W przypadku jednego z naszych obecnych klientów ustaliliśmy, że jego pracownicy zużywali średnio od 4 do 5 par spodni rocznie. Po zdecydowaniu się na nasze produkty, średnia ta spadła do 2 par na rok. Przy liczbie pracowników idącej w tysiące, w widoczny sposób przełożyło się to na oszczędności kosztowe dla firmy – zwraca uwagę Grzegorz Marcinkowski z firmy Blaklader.O trwałości roboczej garderoby stanowi przede wszystkim dobór materiałów oraz odpowiedniej metody ich obróbki. Zwłaszcza przy pracach narażających strój na przetarcia ważne jest stosowanie certyfikowanych materiałów, takich jak np. cordura, z reguły na kolanach czy w kroku. Wybierając odzież należy również sprawdzić ilość zastosowanych szwów oraz precyzję ich wykonania i zabezpieczenia.

Chemia budowlana - Fot. Blaklader
Fot. Blaklader

Wygodnie i pod kontrolą


Konieczność wymiany przedwcześnie zużytych strojów to nie jedyny koszt, jaki może ponieść inwestor bądź wykonawca stawiający na nieodpowiednią garderobę roboczą. Równie istotne są sytuacje wynikające z tego, że odzież nie zapewnia pracownikom odpowiedniego komfortu użytkowania.

Niewłaściwie dobrany rozmiar może w najlepszym przypadku powodować irytację pracownika, który będzie pracował wolniej i mniej dokładnie, a w najgorszym – doprowadzić do wypadku, gdy na przykład zbyt luźny element ubrania wkręci się w mechanizm obsługiwanego narzędzia – przestrzega Grzegorz Marcinkowski. Zwraca również uwagę na to, jak ważne jest, by strój był odpowiednio elastyczny w dwóch ujęciach: motorycznym oraz termicznym. – Pierwszy aspekt to po prostu rozciągliwość materiału, dzięki której na przykład spodnie nie będą zsuwały się w dół przy każdym kucnięciu. Rozwiązaniem jest stosowanie stretchu, zwłaszcza w najbardziej „pracujących” miejscach, takich jak chociażby biodra w spodniach czy ramiona w kurtce. [z3|Grzegorz Marcinkowski z firmy Blaklader.
Fot. Blaklader]

Trzy warstwy – wiele korzyści


Drugi aspekt wiąże się z zapewnieniem użytkownikowi komfortu cieplnego. Jest to wyzwanie ze względu na fakt, że podczas pracy zmianie ulega zarówno ciepłota ludzkiego ciała, jak i warunki pogodowe w przypadku prac prowadzonych na zewnątrz. – Dlatego ważne jest traktowanie stroju roboczego jako całości składającej się z kilku części i warstw. Pierwsza to bawełniana bądź poliestrowa bielizna, najczęściej rozumiana jako przylegające bezpośrednio do ciała bluzki i getry, utrzymujące użytkownika w cieple i suchości. Kolejna warstwa pełni funkcję regulacyjną – to łatwo zakładane i zdejmowane w czasie pracy bluzy czy koszule. Warstwa trzecia, czyli kurtki i spodnie, ma zadanie ochronne przed czynnikami zewnętrznymi, ale również zatrzymuje ciepło i jednocześnie odprowadza wilgoć – wyjaśnia Grzegorz Marcinkowski.

Warto także wspomnieć o tym, że robocza garderoba posiada spory potencjał... marketingowy, co w aktualnych czasach jest szczególnie warte wykorzystywania. Obrandowana odzież wysokiej jakości wspiera budowanie profesjonalnego wizerunku firmy, zarówno wobec otoczenia zewnętrznego, jak i wobec aktualnych bądź potencjalnych pracowników. W pierwszym wypadku widoczna jakość świadczy o zawodowym profesjonalizmie i fachowym podejściu do obowiązków. W drugim – daje pracownikom poczucie odpowiedniego traktowania i dbałości o ich wygodę, samopoczucie i bezpieczeństwo.

REKLAMA:

Planując więc przyszłość firmy w czasach szczególnych wyzwań, warto postawić na odzież roboczą wysokiej jakości. W odpowiedniej perspektywie jest to inwestycja, która potrafi przynieść wiele oszczędności, a nawet przełożyć się na dodatkowy zysk.
Przeczytaj również: Pogromcy jesieni

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Najnowsze na forum
grant
Awatar użytkownika
Postów: 137
Re: Sprzęt medyczny
data » 24.06.2022, 23:32
A czego konkretnie szukacie? Wyposażenie do gabinetu stomatologicznego znajdziecie tutaj https://stripping.pl . Między innymi są tam dostępne
marek367
Awatar użytkownika
Postów: 172
Re: obiady
data » 24.06.2022, 23:02
U nas odkąd pojawiły się bliźniaki w domu to totalnie nie ma czasu na gotowanie. Na szczęście jest catering dietetyczny i to on nas ratuje.
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 874
Re: Ile za ocieplenie?
data » 24.06.2022, 21:03
Według mnie jeżeli będziecie chcieli wybrać odpowiednią izolację do swojego domu to na pewno warto tutaj poświęcić więcej uwagi na
delia83
Awatar użytkownika
Postów: 343
Re: Zdrowie - rehabilitacja
data » 24.06.2022, 19:35
Czasami rehabilitacja nie jest konieczna. Wystarczy tylko w domu zastosować odpowiednią terapię. W przypadku bólu kolana warto kupić ortezę na
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 868
Re: Busy do przewożenia materiałów
data » 24.06.2022, 18:12
Też uważam że najlepiej do przewożenia materiałów sprawdzają się busy. Ja w ten sposób wykonuję od dawna i jest szybko oraz tanio. Jak
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
Dom 70 m bez pozwolenia - formalności i zalecenia
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt