chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Sprzątanie po budowie i pracach remontowych – jak zrobić to skutecznie

12.05.2022
Wszystko dobrze, tylko ten bałagan! Tę myśl zna każdy, kto choć raz przeprowadzał w domu modernizację, przebudowę czy nawet małą przeróbkę. Tymczasem sprzątanie znacząco mogą ułatwić nawilżane chusteczki czyszczące BHP do trudnych zabrudzeń.

Chemia budowlana - Fot. Styropmin
Fot. Styropmin

„Jedno z podstawowych pytań klientów szykujących się do ocieplenia domów, brzmi: jak brudne są te prace. Zastanawiają się nad tym zwłaszcza ci, którzy przymierzają się do termomodernizacji istniejących już domów, część pracy związanych z ociepleniem podłóg toczy się bowiem wewnątrz. To nas zainspirowało i zaproponowaliśmy produkt czyszczący - skuteczny, łatwy w użyciu i uniwersalny” - mówi Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin, produkującej styropian.

Chusteczki czyszczące BHP to mocniejsza wersja chusteczek łazienkowych czy kuchennych. Wystarczy je wyjąć ze szczelnie zamkniętego opakowania i przetrzeć zabrudzoną powierzchnię, narzędzia, a nawet ręce. Nie wymagają dodatkowego stosowania wody, a czyszczą plamy po smarach i olejach, pył, czy sadzę. Sprawdzą się zatem nie tylko jako pierwsza pomoc po remoncie, ale także jako stałe wyposażenie w garażu czy warsztacie.
Chemia budowlana - Fot. Styropmin
Fot. Styropmin
Chemia budowlana - Fot. Styropmin
Fot. Styropmin

Ruch wyprzedzający


Przygotowując się do remontu czy prac budowlanych warto przemyśleć sobie przebieg robót i poszukać technologii, które choć w części ograniczą ryzyko gigantycznego bałaganu. Właściwie wszystko, co upraszcza roboty, zmniejsza też liczbę działań po których zostaje nieporządek czy pojawiają się zabrudzenia. Dobrym przykładem może być styropian zaprojektowany specjalnie pod wodne ogrzewanie podłogowe, czyli Instal Panel. Płyty Instal Panel są dodatkowo pokryte warstwą srebrnej tkaniny polipropylenowej lub folii metalizowanej, co ma podwójny skutek - po pierwsze wzmacnia właściwości izolacyjne styropianu, a po drugie - znacząco ułatwia montowanie rurek ogrzewania podłogowego.

Chemia budowlana - Fot. Styropmin
Fot. Styropmin
„Łatwość montażu oczywiście oznacza mniej błędów przy układaniu ocieplenia, ale też i mniej roboty, a mniej roboty to mniej bałaganu. Folia w tym systemie jest częścią płyt styropianowych, skoro nie trzeba jej dodatkowo rozkładać pod ogrzewanie podłogowe, to także nie trzeba jej przycinać i dopasowywać. Łączenie płyt jest proste dzięki paskom kleju, a to oznacza, że nie trzeba oddzielnie przygotowywać zaprawy klejowej. Mocowanie rurek grzewczych również jest trwalsze” - wylicza Dariusz Pruszkowski.

Pozostałe zabrudzenia, których nie da się uniknąć, można usunąć chusteczkami czyszczącymi BHP. W ramach akcji promocyjnej, która trwa do 31 maja każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, który kupi produkty z systemu Instal Panel za minimum 5 tys. zł, otrzyma w prezencie 12 sztuk chusteczek. Więcej informacji znajduje się na stronie ->https://www.styropmin.pl/konkursy/.
REKLAMA:

Lepiej zapobiegać niż sprzątać


Drugi ważny krok to przygotowanie przestrzeni do prac remontowych. Warto w miarę możliwości przenieść ruchome przedmioty, np. meble, a także przyłożyć się do możliwie szczelnego osłonięcia tego, czego ruszyć się nie da. Jeśli remont odbywa się tylko w części domu, dobrym rozwiązaniem jest oddzielić część „brudną” od „czystej” - zawiesić folię na drzwiach, położyć wycieraczki. Zazwyczaj też da się na bieżąco usuwać np. skrawki czy resztki materiałów budowlanych. Skutek jest nie tylko taki, że nieporządek wygląda na mniejszy, ale i mniej przenosi się np. pyłu, który jest jednym z najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Każdy dzień roboczy powinien też kończyć się oczyszczeniem narzędzi i zamieceniem przestrzeni.

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Najnowsze na forum
zenka
Awatar użytkownika
Postów: 844
Re: Reklama dla biznesu
data » 24.05.2022, 1:32
Może kogoś z Was zainteresuje wynajem ekranu led? Zajrzyjcie sobie na stronę https://flexvision.pl/oferta/wynajem tam znajdziecie więcej
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 827
Re: szkła progresywne
data » 23.05.2022, 22:51
Jeśli chodzi o wzrok to warto pogłębić swoją wiedzę i odwiedzić stronę wokularach.pl gdzie dowiesz się przykładowo dlaczego mrużysz oczy.
Krzysztof50
Awatar użytkownika
Postów: 340
Oczyszczacz powietrza
data » 23.05.2022, 22:34
Powiedzcie mi - czy to dobra pozycja na rynku oczyszczaczy, czy nie? Jakoś kilka lat temu ta marka kojarzyła mi się głównie z typową
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 711
Re: Urzadzanie sypialni
data » 23.05.2022, 22:33
W najbliższym czasie niestety czeka mnie wymiana mebli w salonie. Nie chcę tam wstawiać kolejnych nudnych czarnych, tylko coś bardziej
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 827
Re: Gdzie na studia?
data » 23.05.2022, 19:19
Jeśli chodzi o studia to ja uważam że warto skorzystać z możliwości jakie daje Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Nie dość że masz ogromny
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt