chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji, 21 kwietnia. Twórcze zastosowania posadzek żywicznych w obiektach komercyjnych

20.04.2022
Co roku, 21 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. Architekci i projektanci wnętrz poszukują nieszablonowych rozwiązań w swojej codziennej pracy, a posadzki żywiczne to materiał, który pozwala im na dużą swobodę w tym zakresie. Przy okazji święta twórczości, eksperci marki Flowcrete – wiodącego producenta i dostawcy systemów posadzkowych na bazie żywic syntetycznych przedstawiają inspirujące przykłady nietuzinkowych realizacji z Polski i ze świata.

Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete

Odważny, nieoczywisty kolor


Estetyka powszechnie kojarzona z posadzkami żywicznymi to gładka, bezspoinowa i jednolita kolorystycznie powierzchnia. Taki efekt dają m.in. systemy typu wylewanego lub cienkowarstwowe powłoki żywiczne. Technologia ich wykonywania pozwala na uzyskanie niemal dowolnej kolorystyki – wybór zależy od koncepcji projektowej architektów.

Przykłady odważnych, niestandardowych realizacji to przyciągająca wzrok żółta posadzka żywiczna Peran SL w salonie marki Miss Sixty w Wielkiej Brytanii oraz antybakteryjny system posadzkowy Flowfresh w żywym, niebieskim odcieniu w RCL Foods w Południowej Afryce.

Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete

⦁ Zaskakujące zestawienia faktur
Posadzki żywiczne oferują szeroki wachlarz wykończeń. W holu budynku Menai Science Park w Walii połączono dwie technologie posadzkowe, obie w białym kolorze. Na przeważającej powierzchni zastosowano posadzkę gładką, matową, o zwiększonej odporności na promieniowanie UV (Peran Comfort). Na granicy ze strefą kawiarni wykonano pas strukturalnej posadzki typu „kamienny dywan”, o charakterystycznej, porowatej fakturze marmurowych kamyków otoczonych żywicą (Rustik). Tego typu oznaczenie ma tę dodatkową zaletę, że jest odczuwalne również przez osoby niewidome i słabo widzące.

Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete

Indywidualnie projektowane wzory


Posadzki na bazie żywic i różnych dodatków dają dużą swobodę wykonywania wzorów, zarówno geometrycznych, jak i nieregularnych.

Przykłady twórczego wykorzystania technologii szlifowanego i polerowanego terazzo żywicznego (Mondéco) to liczne realizacje biura Zaha Hadid Architects na całym świecie, w których rysunek posadzki współgra z otoczeniem, m.in. ścianami i sufitami, tworząc spójną całość o niepowtarzalnym charakterze.
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete

Oryginalne połączenia materiałów


Nietuzinkowe efekty wizualne można również uzyskać łącząc posadzki na bazie żywic z innymi materiałami wykończeniowymi, często w oryginalny i pomysłowy sposób. Kreatywność projektantów w tym zakresie praktycznie nie ma granic. Wymaga to jednak starannego zaprojektowania podłoża, przy uwzględnieniu różnic w grubości systemów tak, aby uzyskać idealnie równą powierzchnię.

W restauracji Alain Ducasse At Morpheus w Makao połączono gładką, błyszczącą posadzkę żywiczną (Peran SL) w pomarańczowym kolorze z miękkimi wykładzinami dywanowymi. Inny przykład to salon Mercedes-Benz Duda Cars we Wrocławiu (proj. Cutout Architects), gdzie w posadzce typu kamienny dywan (Rustik) zatopiono listwy z oświetleniem LED.

Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete
Fot. Flowcrete

⦁ Efekty specjalne pod stopami
Technologie wykonywania posadzek na bazie żywic pozwalają uzyskać także niestandardowe efekty wizualne. Wymagają one jednak znacznej wiedzy, doświadczenia i umiejętności po stronie wykonawcy. Takie rozwiązania są wykorzystywane m.in. w nowoczesnych przestrzeniach ekspozycyjnych. W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (proj. Studio Architektoniczne „Kwadrat” Jacek Droszcz, architektura wnętrz – LOFT Magdalena Adamus) zastosowano m.in. zatopione w posadzce plakaty i wielkoformatowe mapy przedstawiające schematy ruchu wojsk.

REKLAMA:

Posadzki żywiczne to materiał, który daje duże pole dla wyobraźni. Ze względu na szerokie możliwości tej technologii przy projektowaniu kreatywnych wnętrz obiektów publicznych warto skorzystać z doradztwa ekspertów w tej dziedzinie.

Autor: Flowcrete - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Przeczytaj także:
Najnowsze na forum
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 707
Re: Zakup roweru
data » 20.05.2022, 0:16
A dbacie o to i interesujecie się tym, czy w Waszym mieście są odpowiednie miejsce na to, aby na chwilę zaparkować swój rower? Bardzo istotne
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 707
Re: odzież gastronomiczna
data » 20.05.2022, 0:14
A myślicie też od razu o jakimś konkretnym wyposażeniu do Waszej gastronomii? Myślę, że wszystkie meble są tutaj jak najbardziej kluczowe,
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 707
Re: Jakie macie zainteresowania i hobby
data » 19.05.2022, 23:28
Piszecie tutaj wiele na temat motocykli. A czy Wasza jazda jest odpowiednio dopracowana? Jeśli jeszcze nie, to koniecznie powinniście wejść sobie
budka33
Awatar użytkownika
Postów: 576
Re: Panele fotowoltaiczne
data » 19.05.2022, 19:23
W dzisiejszych czasach, panele fotowoltaiczne to bardzo dobry wybór. Rachunki za prąd nas nie rozpieszczają, a będą coraz większe. Jeśli nie
Radecki
Awatar użytkownika
Postów: 823
Re: Odkurzacze przemysłowe
data » 19.05.2022, 15:51
Możesz rzucić okiem także na różne akcesoria do sprzątania - na przykład na takie węże i rury: https://erpixkarcher24.pl/145-weze-i-rury .
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt