chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

AQUAFIN-RB400 - Nowe standardy dla mineralnych powłok grubowarstwowych

03.11.2021
Prawie 20 lat temu firma SCHOMBURG wprowadziła na rynek pierwszą mineralną powłokę grubowarstwową. Dzięki ówczesnemu rozwojowi wschodnio-westfalski specjalista od materiałów budowlanych stał się pionierem w dziedzinie hydroizolacji budynków, co do dziś znajduje odzwierciedlenie w marce AQUAFIN. Najnowszym osiągnięciem firmy SCHOMBURG w tym zakresie jest nowy hybrydowy system hydroizolacyjny AQUAFIN-RB400, który po raz pierwszy połączył zalety elastycznych szlamów uszczelniających i powłok bitumicznych. Nowy produkt, mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, po raz kolejny wyznacza standardy dla wysokiej jakości hydroizolacji strukturalnych i przekształca innowację w perfekcję.

Chemia budowlana - Fot. Schomburg
Fot. Schomburg
AQUAFIN-RB400 przekonuje swoim niezależnym od klimatu, szybkim i reaktywnym wiązaniem praktycznie niezależnym od warunków atmosferycznych, które umożliwia uniwersalne ponowne nakładanie powłok już po 3 godzinach, oferując tym samym prawdziwą wartość dodaną i szybki postęp na budowie. AQUAFIN-RB400 charakteryzuje się niską stratą grubości warstwy podczas wiązania wypadając znacznie lepiej w porównaniu do tradycyjnych hydroizolacji strukturalnych na bazie mineralnej. Materiał nadaje się do warstw o grubości od 2 do 4 mm i można go nakładać w ciągu 45 minut. Czy to deszcz, śnieg czy mróz - dzięki reaktywnemu wiązaniu AQUAFIN-RB400 wysycha niemal niezależnie od klimatu, bez długiego czasu oczekiwania i gwarantuje ekonomiczny postęp w budowie.

AQUAFIN-RB400 jest innowacyjnym produktem. Szybkowiążąca hybrydowa zaprawa uszczelniająca wiąże niezależnie od warunków atmosferycznych. Dane klimatyczne uzyskane w laboratorium wykazują, że wysychanie w ciągu 24 godzin następuje nawet w temperaturze 4°C i wilgotności względnej 90%. W ten sposób uzyskuje się właściwości produktu, na które klasyczne hydroizolacje potrzebują nawet 28 dni. Wynikiem tego są wyjątkowe korzyści dla użytkownika i bezpieczeństwo dla konsumenta dzięki trwałej ochronie budynków.
Chemia budowlana - Fot. Schomburg
Fot. Schomburg
Chemia budowlana - Fot. Schomburg
Fot. Schomburg

Obszary zastosowania AQUAFIN-RB400 są niezwykle wszechstronne. Nowa grubowarstwowa powłoka firmy SCHOMBURG nadaje się do stosowania jako membrana wodoszczelna chroniąca przed wodą rozpryskową w obszarze cokołu oraz jako membrana wodoszczelna w kontakcie z gruntem chroniąca przed wodą nienapierającą. Znakomicie sprawdza się zarówno podczas hydroizolacji nowopowstającego budynku, jak i starego budownictwa - renowacji. W przypadku renowacji AQUAFIN-RB400 może być również stosowany zgodnie z kartą techniczną WTA 4-6 jako hydroizolacja wewnętrzna.

Ponadto należy podkreślić zastosowanie AQUAFIN-RB400 jako wodoszczelnego połączenia elementów od podłogi do sufitu, wykonanych z drewna i tworzywa sztucznego. W połączeniu z wysokoelastycznymi taśmami uszczelniającymi z SCHOMBURG, otrzymujesz gwarancję wodoszczelności na długie lata.

Chemia budowlana - Fot. Schomburg
Fot. Schomburg
Chemia budowlana - Fot. Schomburg
Fot. Schomburg

Uszczelnienie zbiorników i niecek jest również często narażone na trudności spowodowane warunkami klimatycznymi. Nasycenie otoczenia parą wodną, szczególnie w zamkniętych zbiornikach lub nisko położonych nieckach, wymaga kosztownych i czasochłonnych zabiegów wymuszonej wentylacji przy zastosowaniu klasycznych produktów hydroizolacyjnych. Przy zastosowaniu AQUAFIN-RB400 utrudnienia są znacznie zminimalizowane. AQUAFIN-RB400 wysycha tworząc w krótkim czasie powłokę, nawet przy braku dostępu powietrza.Z punktu widzenia bezpieczeństwa stosowanie AQUAFIN-RB400 jest bardzo dobrą decyzją. Wyjątkowa stabilność ciśnienia i doskonałe właściwości hydroizolacyjne zapewniają bezpieczeństwo stosowania i użytkowania. Te zalety w połączeniu z bardzo łatwą aplikacją, zarówno przy użyciu kielni, a także nakładania pędzlem lub natryskiem maszynowym, sprawiają, że AQUAFIN-RB400 jest bezpiecznym rozwiązaniem na budowie. Do zalet AQUAFIN-RB400 należy zaliczyć również odporność na sole odladzające, siarczany, mróz, promieniowanie UV i starzenie się, jak również wysoka elastyczność i zdolność mostkowania rys sprawiają, że AQUAFIN-RB400 przekonuje pod względem jakości.

Chemia budowlana - Fot. Schomburg
Fot. Schomburg


AQUAFIN-RB400 jest już dostępny u wyspecjalizowanych dystrybutorów w charakterystycznych niebieskich opakowaniach kombi o masie 20 kg, w którym znajduje się wiaderko ze składnikiem płynnym oraz dwa worki po 6 kg ze składnikiem proszkowym.
Przeczytaj również: Ochrona - antygraffiti
REKLAMA:

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat produktu, a także do kontaktu z Regionalnymi Doradcami Techniczno-Handlowymi w celu zasięgnięcia porady technicznej oraz pozyskania oferty handlowej ➡ SIEĆ SPRZEDAŻY SCHOMBURG - DORADCY TECHNICZNO - HANDLOWI ➡ https://www.schomburg.com/pl/pl/kontakty/kontakty.

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Najnowsze na forum
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 682
Re: ubezpieczenie na życie
data » 07.07.2022, 18:18
Wiecie, tak w sumie są dostępne na rynku najróżniejsze opcje ubezpieczeniowe, nie tylko na życie. Przykładowo tutaj
luisek11
Awatar użytkownika
Postów: 579
Re: Remont mieszkania i dekoracje
data » 07.07.2022, 18:02
Jeśli zamierzasz zacząć remont to na pewno będziesz potrzebował pozbyć się pozostałości. Polecam Ci wejść na stronę
luisek11
Awatar użytkownika
Postów: 579
Re: Złom po rozbiórce
data » 07.07.2022, 15:37
Jeśli jesteś posiadaczem mosiądzu i nie wiesz co z nimi zrobić, to polecam Ci wejść na stronę https://www.skup-zlomu.org.pl/warszawa/ ...
msobczak
Awatar użytkownika
Postów: 999
Re: Myślicie, że opłaca się kupić mieszkanie?
data » 07.07.2022, 15:21
Jeśli planujecie zakup nieruchomości to polecam skorzystać z oferty biura nieruchomości. Polecam na przykład rzucić okiem na nieruchomości
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 769
Re: Spadek - kancelaria Gdańsk
data » 07.07.2022, 15:17
Dobrze, że decydujesz się na jakąś pomoc prawną, bo doskonale wiem, że samemu naprawdę ciężko o takie kwestie walczyć. Spadkami zajmuje
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
CEMEX edukuje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego” w Rudnikach
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt