chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Ogrodzenia z klinkieru - jak o nie dbać

24.09.2021
Cegły klinkierowe są często wybierane jako dekoracyjno-budowlany surowiec do wykonywania ogrodzenia. Choć materiał jest uznawany za niezwykle trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych, czasami konieczne jest jego czyszczenie, a także impregnacja. Najlepiej przeprowadzać te zabiegi przy użyciu odpowiednio dobranej chemii budowlanej, która zwiększa ich żywotność, zapobiegając konieczności wymiany materiałów na nowe.

Chemia budowlana - Fot. JURGA
Fot. JURGA

Klinkier jest naturalnym materiałem powstałym poprzez wypalanie gliny w bardzo wysokiej temperaturze. To właśnie proces produkcji zapewnia mu rewelacyjną wytrzymałość i odporność na zabrudzenia. Jednak jak każdy inny materiał, cegła klinkierowa narażona jest m.in. na osadzanie się kurzu lub występowanie wykwitów np. po pracach budowlanych. Na szczęście jej renowacja nie przysparza większych problemów. Udowadniają to twórcy kanału Twoja Ekipa, którzy krok po kroku pokazują proces mycia i impregnacji ogrodzenia z klinkieru za pomocą preparatów marki JURGA.

Chemia budowlana - Fot. JURGA
Fot. JURGA

Chemia budowlana - Fot. JURGA
Fot. JURGA

Czyszczenie klinkieru


Proces renowacji cegły klinkierowej warto rozpocząć od dokładnego mycia powierzchni. Największymi problemami, z którymi trzeba zmierzyć się przy tym zadaniu, są wykwity wapienne i solne, a także zabrudzenia cementowe po fugowaniu, czy też naloty z kamienia wodnego lub rdzy. Pojawiające się zabrudzenia nie tylko obniżają estetykę ogrodzenia, ale również zmniejszają jego trwałość i skracają żywotność. Jednak, zamiast je wymieniać, wystarczy postawić na odpowiednią konserwację, aby zapobiec podobnym problemom w przyszłości.W tym celu warto zastosować preparat na bazie kwasów np. CLEANER BR. Przed użyciem produktu należy zwilżyć powierzchnię ciepłą wodą, aby zwiększyć skuteczność środka, a także zabezpieczyć elementy metalowe przed możliwością wystąpienia korozji. Po przygotowaniu powierzchni można przejść do właściwego czyszczenia. Należy nanieść środek w postaci spienionej na zabrudzoną powierzchnię, odczekać około 5-10 minut, a następnie wyczyścić używając szczotki lub szorstkiej gąbki. Po wyczyszczeniu obficie spłukać ogrodzenie wodą i pozostawić do wyschnięcia. W razie potrzeby czynność powtórzyć.

Chemia budowlana - Fot. JURGA
Fot. JURGA

Czyszczenie ogrodzenia z mchu, porostów i glonów


Zdarza się również, że w miejscach zacienionych, na klinkierze mogą pojawić się zielone wykwity w postaci mchów, grzybów czy porostów. W tym przypadku przed przystąpieniem do właściwej konserwacji należy pozbyć się ich za pomocą specjalnego środka np. MOSSPROOF. Przy silnie zanieczyszczonej mikroorganizmami powierzchni należy stosować produkt w stanie nierozcieńczonym i pozostawić na 6 do 12 godzin, natomiast przy niewielkich zabrudzeniach wystarczy pozostawić go na co najmniej godzinę. Po zastosowaniu środka zaleca się pozostałe resztki zanieczyszczeń usunąć metodą mechaniczną np. przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniniem.

Chemia budowlana - Fot. JURGA
Fot. JURGA

Impregnacja klinkieru


Chcąc jak najlepiej zadbać o ogrodzenie klinkierowe, nie należy zapominać również o odpowiedniej impregnacji, która chroni je przed powstawaniem wykwitów, zacieków i nalotów. Takie działanie pozwala zwiększyć żywotność powierzchni, sprawiając, że będzie ozdobą domu przez wiele lat. Aby zabezpieczyć klinkier przed szkodliwym działaniem wilgoci i zapewnić mu ochronę hydrofobową, a także odświeżyć jego kolor, warto zastosować odpowiednio dobraną chemię budowlaną. Impregnat MOKRY KLINKIER nie tylko zabezpiecza powierzchnię przed działaniem czynników atmosferycznych, ale również chroni ją przed przebarwieniami i ułatwia jej samooczyszczanie. Zastosowanie go pozwala zachować funkcjonalność ogrodzenia bez konieczności jego częstej wymiany.

REKLAMA:

Przed zastosowaniem MOKRY KLINKIER należy wymieszać, a następnie nałożyć na powierzchnię wałkiem, pędzlem lub metodą natrysku niskociśnieniowego. Podczas pracy zaleca się używanie środków ochrony osobistej w tym rękawiczek gumowych i ubrania roboczego. Zaimpregnowana powierzchnia uzyskuje pełne właściwości hydrofobowe po ok. 24 godzinach. W tym czasie należy chronić ją przed wilgocią, intensywnym nasłonecznieniem, niską temperaturą i zabrudzeniem.

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Najnowsze na forum
Greysowa
Awatar użytkownika
Postów: 126
Re: Nauka a książki
data » 17.10.2021, 11:13
A jak ze szkołą? W nauce najważniejsza jest szkoła, nauczyciele. Wybierajcie tylko dobre miejsca, najlepsze dla waszych dzieci. Ja po namowie
Kamilla36
Awatar użytkownika
Postów: 460
Re: Samochód nowy, czy używany?
data » 16.10.2021, 23:52
Już dwa razy zdarzało mi się kupować powypadkowy samochód na aukcjach i jest to dla mnie najkorzystniejsza opcja. Jest to opłacalne, a
marek81
Awatar użytkownika
Postów: 145
Re: Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką
data » 16.10.2021, 21:31
Czy można kupić taką armaturę w innym kolorze? Np.
marek81
Awatar użytkownika
Postów: 145
Re: Opakowania foliowe?
data » 16.10.2021, 21:30
My na potrzeby firmy zamawiamy regularnie spore ilości ekologicznych opakowań foliowych od Efekt. Polecam zapoznać się z ofertą:
Maks
Awatar użytkownika
Postów: 37
Re: Akcesoria do drukarek - Atramentówka
data » 16.10.2021, 19:49
Może warto skorzystać z https://neopak.pl/biuro/urzadzenia-biurowe Wiele urządzeń biurowych i nie
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
CEMEX edukuje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego” w Rudnikach
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt