chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Ochrona drewna

Czytaj więcej chemia budowlana - Na tarasie jak na rajskiej wyspie
sposób wyświetlania:
Ochrona drewna - impregnaty

Każdy stolarz wie, że drewno niezabezpieczone i wystawione na bezpośredni wpływ warunków atmosferycznych, z czasem degraduje. Niektóre reklamy starają się temu przeczyć i obiecują, że dany środek zabezpieczy drewno raz na zawsze. Zanim wybierzemy środek, zacznijmy więc od podstaw. Nawet najlepszy środek nie działa wiecznie. Pamiętajmy o regularnej impregnacji, a nie tylko w pierwszym roku od montażu nowego tarasu.

W architekturze ogrodowej drewno znajduje wszechstronne zastosowanie. Wykonane są z niego meble, altany, pergole, ogrodzenia, tarasy, a także mniejsze elementy wyposażenia, które z wdziękiem dopełniają przestrzeń ogrodu. By z upływem czasu drewno nie traciło swego uroku, wymaga jednak odpowiedniej konserwacji. Zabezpieczone wysokiej jakości produktami zachowa naturalne piękno oraz trwałość na długie lata i będzie chronione przed niszczącym wpływem zmiennych warunków pogodowych.

Zaniedbany i wyblakły płot potrafi skutecznie oszpecić ogrodowy krajobraz, a także może negatywnie wpływać na wytrzymałość konstrukcji. Podpowiadamy, jak sprawnie przywrócić mu efektowny wygląd, by na nowo stał się prawdziwą wizytówką domu.

Drewniana podłoga wypełnia dom przyjemnym ciepłem i tworzy we wnętrzach pełen przytulności klimat. Wnosi jednocześnie niewymuszony szyk do aranżacji, ujmując swym naturalnym i ponadczasowym pięknem. Podpowiadamy, czym ją najlepiej zabezpieczyć, by uzyskać pożądany efekt dekoracyjny i na dłużej cieszyć się jej walorami.

Zima to wyjątkowo dotkliwy okres dla ptaków. Kiedy mróz i śnieg utrudniają im zdobywanie pożywienia, warto je wtedy dokarmiać, by pomóc przetrwać ten ciężki czas. Dominik Strzelec, ambasador marki Drewnochron podpowiada, jak efektownie odnowić karmnik, aby nie tylko służył ptakom w okresie zimowym, ale przy okazji był też piękną ozdobą przydomowej przestrzeni.

Zbliżająca się jesień, a wraz z nią zmienne warunki pogodowe stanowią nie lada wyzwanie dla drewna ogrodowego. Narażone na działanie wilgoci, deszczu i niskich temperatur drewniane konstrukcje bez prawidłowej pielęgnacji mogą niszczeć, tracąc swoją funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Dlatego lepiej zawczasu pomyśleć o ich zabezpieczeniu, by po sezonie móc znów odpocząć na świeżym powietrzu w efektownej i zadbanej scenerii.

Połączenie wysokiej ochrony drewna i troski o środowisko naturalne to wyróżniki nowej receptury oleju do drewna Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil. Przy utrzymaniu najwyższej jakości i skuteczności produktu, w jego formule 75% całkowitej zawartości węgla organicznego zostało zastąpione składnikami pochodzenia roślinnego, co stanowi ok. 18% w odniesieniu do całego składu produktu.

Planując wiosenne prace w ogrodzie warto pamiętać nie tylko o uporządkowaniu terenu, ale także o renowacji drewna. By zapobiec jego nieestetycznemu niszczeniu, blaknięciu w intensywnych promieniach słońca czy pękaniu, przed nadejściem słonecznych i gorących dni dobrze jest zadbać o zabezpieczenie wszelkich drewnianych elementów. Uchroni je to przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych, a jednocześnie wpłynie odświeżająco na ich estetykę.

Impregnat, lakierobejca, olej, a może farba? Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz produktów do ochrony i dekoracji drewna ogrodowego. Który z nich wybrać, by skutecznie zabezpieczyć wykonane z tego surowca elementy? Wszystko zależy od rodzaju powierzchni, jaką będziemy malować i od oczekiwanego efektu końcowego.

Tikkurila rozszerza asortyment produktów do drewna o nowy, trwały impregnat Tikkurila Valtti Plus Color. Zapewnia on wyjątkowo naturalny, matowy efekt i doskonałą ochronę powierzchni przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Ponadto, ten innowacyjny produkt jest przyjazny dla środowiska - część składników nieodnawialnych została zastąpiona składnikami roślinnymi (bio). Występuje w 6 gotowych, najpopularniejszych kolorach, w tym w modnej bieli, szarości i 4 odcieniach drewna, a także w wersji do barwienia.

Z końcem zimy zabieramy się do porządkowania domu i jego okolicy. Niskie temperatury, wysoka wilgotność, a także opady śniegu i deszczu mogą być przyczynami uszkodzeń elewacji. Wiosną warto popracować nad przywróceniem jej dawnego wyglądu i stanu. W tym celu wykonajmy impregnację elewacji za pomocą specjalistycznych środków.

Mimo iż sezon ogrodowo-tarasowy się kończy, wiele z drewnianych mebli i obiektów małej architektury pozostanie na zewnątrz i będzie musiało przetrwać bardzo niesprzyjające warunki pogodowe, działające destrukcyjnie na drewno. Warto więc wykorzystać pogodne jesienne dni, by zabezpieczyć drewno przed zimą i móc cieszyć się jego pięknem także w kolejnym sezonie.

Coraz śmielsze wiosenne promienie słońca zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie możemy się wręcz doczekać, kiedy będziemy mogli relaksować się na własnym tarasie czy w ogrodzie. Pierwsze pogodne dni to idealny moment, aby pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu na nadchodzący sezon i zadbać o drewniane elementy, by mogły cieszyć nas swoim pięknem i trwale spełniać swoje funkcje. Warto postawić na ekologiczne oleje, które wykorzystując moc natury skutecznie chronią drewno oraz podkreślają jego oryginalny urok.

Zimowe miesiące stanowią trudny okres dla drewnianej architektury naszego ogrodu. Zmienne warunki pogodowe mogą nie tylko niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd, ale również narazić na uszkodzenia. Na szczęście można temu zapobiec z pomocą specjalistycznych produktów, które skutecznie ochronią ogrodowe wyposażenie, zachowując jego urok na wiele sezonów.
1
23456789następna »
« poprzednia
 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt