chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Ściany jak z industrialnego loftu w mieszkaniu w bloku

Ściany jak z industrialnego loftu w mieszkaniu w bloku

28.07.2021
Surowe, minimalistyczne wnętrza wykorzystujące beton jako element wykończeniowy – to trend, który panuje od kilku lat i nic nie wskazuje na to, by przestał być aktualny. W przeszłości był zarezerwowany tylko dla nielicznych posiadaczy loftów. To się jednak zmieniło.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Charakterystyczny styl loftowy można obecnie wprowadzić nawet do typowego mieszkania w bloku. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni produkt, który pozwoli na realizację designerskiej koncepcji – czy to w formie dużej ściany w sypialni, czy jako dodatkowe elementy urozmaicające przestrzeń pokoju dziennego.

Jaki beton wybrać?


Do tego typu wykończenia wnętrz wykorzystuje się kilka możliwych rozwiązań. Pierwszym z nich są płyty z betonu architektonicznego – trwałe i wytrzymałe, ale ich minusem jest waga i wysoka cena – zarówno samych płyt, jak i ich montażu. Duża masa produktu powoduje, że wymaga on zastosowania specjalnej, wytrzymałej konstrukcji, przez co nie jest możliwe wykorzystanie go w każdym wnętrzu. Nie oznacza to jednak, że właściciele mieszkań w blokach muszą zapomnieć o loftowych elementach w swoich wnętrzach. Wystarczy skorzystać z innych możliwych wariantów, takich jak cienkowarstwowy mikrocement (występujący również pod nazwą mikrobeton) czy tynk dekoracyjny imitujący beton architektoniczny.

REKLAMA:


Lekka i funkcjonalna alternatywa


Mikrocement imituje swoim wyglądem beton architektoniczny, ale nie wymaga specjalnej konstrukcji i zapewnia pożądane efekty wizualne przy znacznie prostszej i wygodniejszej obróbce. Do tej rodziny produktów należy weberfloor mikrocement. Dostępny jest w trzech wariantach kolorów: białym, jasnoszarym lub ciemnoszarym. Nie oznacza to jednak, że estetyczne możliwości wykończenia są ograniczone tylko do tych barw. Wspomniane odcienie można mieszać ze sobą, by uzyskać inne tonacje szarości. Ciekawe efekty pozwoli osiągnąć również zabarwienie masy na inne kolory pigmentami przeznaczonymi do dekoracyjnych powłok cementowych. weberfloor mikrocement cechuje się przede wszystkim łatwą aplikacją, obróbką i elastycznością, co umożliwia tworzenie na nim dekoracyjnych wzorów i śladów. Sprawdzi się zarówno na pionowych, jak i poziomych powierzchniach – m.in. jastrychach cementowych i anhydrytowych, również z ogrzewaniem, tynkach, płytach gipsowo-kartonowych, a nawet meblach! Przy jego pomocy możemy tworzyć cienkie (do 3 mm) powłoki, które będą odporne na promieniowanie UV czy ścieranie. Ponadto działanie wody nie wpływa destrukcyjnie na jego strukturę, dzięki czemu może zostać wykorzystany w łazienkach czy kuchniach. Jako uzupełnienie stosowane są powłoki impregnujące, które zabezpieczają przed wnikaniem zanieczyszczeń.

Imitacja jak oryginał


Nie jest jednak konieczne stosowanie powyższych odmian betonu, by wybrana przez nas powierzchnia zyskała upragniony wygląd. Podobne możliwości dają specjalne tynki modelarskie, jak między innymi silikonowy weber.pas modelino C o drobnoziarnistej strukturze. Dostępny jest jako produkt gotowy do natychmiastowego użycia, który przed nałożeniem wymaga jedynie wymieszania. Tynk imituje beton zarówno pod względem struktury, jak i kolorów. Dostępny jest w trzech odcieniach szarości – od jasnej do ciemnej, a z prawdziwym betonem łączy go jeszcze jedna właściwość – duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Szereg możliwości na wyciągnięcie ręki


Oferta dostępnych produktów budowlanych cały czas się powiększa i odpowiada na zapotrzebowanie użytkowników, a beton oraz jego odmiany i imitacje są tego najlepszym dowodem. Przy niewielkich nakładach finansowych i w krótkim czasie – dzięki wybraniu mikrocementu czy tynku modelarskiego – można wprowadzić loftowy styl do dowolnych wnętrz. Nawet jeśli budynek nie znajduje się w poprzemysłowej okolicy na uboczu miasta, a na terenie niedawno ukończonej inwestycji, pośród kojących terenów zielonych.

Autor: weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt